Skocz do zawartości

Kaweco Sport Classic


visvamitra

Polecane posty

Właściwie nie wiem, czemu sprawiłem sobie to pióro.

 

Nie podoba mi się. Nie zachwyca mnie. Nawet nie intryguje. Czemu więc?

 

0scMuO.jpg

 

RySCmQ.jpg

 

Powodów jest kilka. Po pierwsze wiele osób bardzo je sobie chwali, zachwyca się nimi a nawet je kolekcjonuje. Po drugie jest wykonane z plastiku, więc można zrobić z niego eye-droppera. Po trzecie jest dostępne w wersji przezroczystej a ja mam ostatnio na demonstratory fazę. No i ma stalówkę B Bocka. A ja blaszki Bocka bardzo lubię.

 

Chwilę pióra poużywałem i podzielę się z wami wrażeniami.

 

W bardzo szczegółowy sposób piórko to opisał już Rittel - jesli nie czytaliście jego recenzji, zróbcie to po przeczytaniu mojej. Bo jak najpierw przeczytacie jego, uznacie, że na moją szkoda czasu.

 

Dzień sądu

 

GsPDvX.jpg

 

ehBAWW.jpg

C36isE.jpg

 

sN09SU.jpg

 

oos5K9.jpg

 

diVkyL.jpg

Kaweco Sport Classic nie wygląda dobrze. Małe, niezgrabne, plastikowe. Wykonane z plastiku średniej jakości – w zestawieniu z TWSBI wypada blado. Kaweco Sport jest w koncu piórem kieszonkowym, to mikrus, który nic praktycznie nie waży. Nawet po założeniu długiej skuwki pióro nie jest duże. Wybrałem wersje przezroczystą, żeby było widać atrament. Irytuje mnie,  że w górnej części skuwki znajduje się biała, plastikowa czapka na stalówkę. W demonstratorze wygląda po prostu źle. Logo Kaweco jest pozłacane. Szkoda. Wolałbym chromowane. Nie zmienia to jednak faktu, że logo uważam za charakterystyczne, udane i dość ciekawe.

 

Pióro sprawia wrażenie wykonanego solidnie ale z tworzywa słabej jakości. Ja tego wzornictwa nie kupuję. Dobre jest to, że pióro wykonanio z plastiku i łatwo mozna je przekształcić w eye-droppera, co też uczyniłem.

 

Stalówka

 

PNCqfS.jpg

 

tbmSSA.jpg

 

HVwbB1.jpg

 

R5SH8V.jpg

 

tbmSSA.jpg

 

Kaweco Sport Classic wyposażono w stalową, pozłacaną stalówkę Bocka. Nie jestem fanem złoceń, wolę chrom, ale co tam. Skupmy się na tym, jak pisze. A pisze bardzo fajnie, zostawia mokrą, grubą kreskę. Dokładnie o to mi chodziło, kiedy zamawiałem grubość B. Są stalówki lepsze, są stalówki gorsze. Dla mnie jest OK. 

 

 

System napełniania

 

KJJot5.jpg

 

8wOAxW.jpg

 

s0hLhM.jpg

 

Konwerter, naboje, eye-dropper. Za konwerter trzeba dopłacic, naboje to naboje. Wybrałem konwersję na eye-droppera.

 

Wymiary

 

Mikrus. Poniżej zdjęcia Kaweco Sport obok Jinhao 599

 

GrlLj1.jpg

 

TWSBI 580

 

vZfpE2.jpg

 

Podsumowanie

 

W moim odczuciu Kaweco Sport nie jest warte swojej ceny. Zapłaciłem za nie 74 PLN. Jeśli chciałbym używać pióra z klipsem, musiałbym dopłacić za niego dodatkowo 9 - 20 PLN. Pióro przychodzi bez konwertera. Za konwerter o żenującej pojemności również trzeba dopłacić. Dychę, jeśli się nie mylę. Słabo to wypada.

 

Próbka pisma (atramentem Taisanji Yellow Sailora)

 

 

XcCjhX.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W bardzo szczegółowy sposób piórko to opisał już Rittel - jesli nie czytaliście jego recenzji, zróbcie to po przeczytaniu mojej. Bo jak najpierw przeczytacie jego, uznacie, że na moją szkoda czasu.
 

Warto obejrzeć choćby dla zdjęć, prezentujących jak to wygląda w środku ;)

Szkoda że nie wziąłeś Ice Sporta. Chromowane wykończenia i ta ślepa skuwka tak nie gryzie bo mniej się rzuca w oczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję.

Moje czarne, codzienne Kaweco jest już dość sfatygowane wizualnie od przebywania w marynarce, kieszeni fartucha itp. Z drugiej strony - po to ono takim właśnie jest...

Klips też się wyciera i nabywa niejakiej patyny. Jeden mały nabój Moss Green od GvFC rzeczywiście na długo nie starcza i pomimo pewnej uwagi poświęconej stanowi atramentu w piórze - parokrotnie zdarzyło mi się go w pracy wypisać.

 

Tak czytam i chyba ulegnę atakowi piórozy. Nabędę demonstratora i też uczynię z niego eye-droppera. Czym dokładnie uszczelniałeś gwint sekcji? Rozumiem, że po wypisaniu atramentu, a przy kolejnym napełnianiu po prostu powtarzasz czynność uszczelniania gwintu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to i za Pilota Elite dałem po 70 zł razem z przesyłką.

 

Zaczynam mieć obawy, że w UC po prostu poznają już moje przesyłki, bo szło tego nieraz po kilka w tygodniu, jakichś mniejszych rzeczy. A one wszystkie przez UC I Pocztowy w Wawie lecą...

Edytowano przez piter22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie, bom silnie ciekaw odpowiedzi:

W celu konwersji do eye-droppera. Czym dokładnie uszczelniałeś gwint sekcji? Rozumiem, że po wypisaniu atramentu, a przy kolejnym napełnianiu po prostu powtarzasz czynność uszczelniania gwintu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie powtórzyć pytanie, bom silnie ciekaw odpowiedzi:

W celu konwersji do eye-droppera. Czym dokładnie uszczelniałeś gwint sekcji? Rozumiem, że po wypisaniu atramentu, a przy kolejnym napełnianiu po prostu powtarzasz czynność uszczelniania gwintu?

 

Ja pozwolę sobie odpowiedzieć. Nie mam Kaweco Sport, ale jedno moje pióro to eyedropper z Indii.

 

Kupiłem do tego smar silikonowy, który normalnie używa się do konserwacji uszczelek w akwariach. Tani jak barszcz i te 5ml starczy na długo. Przy kolejnym napełnianiu nie dodaję więcej smaru i jakoś nie przecieka. Tylko jak mi przyszło je czyścić to smar się oczywiście też wyczyścił.

 

Edit: o, taki jak ten dokładnie kupiłem - http://allegro.pl/smar-silikonowy-5g-do-uszczelek-aquael-i4593196643.html

Edytowano przez Gadzinisko
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oringi kiedyś stosowałem w Crystalu. Dla mnie jedynym kłopotem był (wrodzony chyba) nawyk rozkręcania wszystkiego. Nie wszędzie da się takie oringi dobrać jak należy oczywiście. Generalnie smar silikonowy to dobre rozwiązanie, ale wszystko zależy od pióra. Że tak powiem kwestia indywidualna. Z mojego doświadczenia z oringami wynika tyle, że muszą ciasno siedzieć, bo za luźne są 'spychane' przez dokręcanie korpusu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pozwolę sobie odpowiedzieć. Nie mam Kaweco Sport, ale jedno moje pióro to eyedropper z Indii.

Kupiłem do tego smar silikonowy, który normalnie używa się do konserwacji uszczelek w akwariach. Tani jak barszcz i te 5ml starczy na długo. Przy kolejnym napełnianiu nie dodaję więcej smaru i jakoś nie przecieka. Tylko jak mi przyszło je czyścić to smar się oczywiście też wyczyścił.

Edit: o, taki jak ten dokładnie kupiłem - http://allegro.pl/smar-silikonowy-5g-do-uszczelek-aquael-i4593196643.html

Przepłaciłeś za ten smar :) W hydraulicznym za tubę smaru (niemałą) płaciłem około 4 złociszy. Bez problemów smarowałem tym wszystko w piórach, nigdy nie reagował z niczym, elegancko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc smar silikonowy. Zaraz jutro kupię. W sklepie akwarystycznym, bo mam bliżej niż do hudraulicznego, a potencjalna oszczędność ;)  nie pokryje kosztów podróży.

Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Jak mnie zawsze demonstratory irytowały tak tego chyba kupię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonstratory są fajne;)

Stalowki w Kaweco są naprawdę bardzo fajne, mi się od dłuższego czasu też podobaja raczej szerokie stalowki. Nic tak nie daje przyjemności z pisania atramentem jak mokry i szeroki Stub. Aczkolwiek jeżeli chodzi o pisanie w rubryczkach czy dzienniku, to jednak F/M lepiej się sprawdza.

Co do smaru silikonowego to są tego jakby co najmniej 2 kategorie - smar hydrauliczny-uszczelniajacy, jest on przewarznie bardzo gesty i galaretowaty. Aby właśnie lepiej uszczelnial zawiera okolo 5-15% krzemionki +jakies jeszcze inne dodatki mineralne, z związku z czym posiada pewne właściwości scierne - nie są duże ale wszystko z czasem nabiera znaczenia;)

To czego my szukamy do piór to olej silikonowy lub smar silikonowy maszynowy - takie smary do smarowania elementów ruchomych.

O ile sam korzystam ze smaru hydraulicznego do smarowania gwintu w eyedroperach to wszędzie indziej korzystam z oleju silikonowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...