Skocz do zawartości

Pióro do 600 PLN


Demon

Polecane posty

Potrzebuję pomocy w wyborze nowego pióra. Na obecną chwilę dysponuję jedynie Lamy Safari (EF), ale nadszedł już czas na zakup czegoś ciekawszego. Dysponuję kwotą do 600 PLN. Co do wymagań - koniecznie stalówka F i zasilanie atramentowe (naboje to raczej nie dla mnie). Myślałem nad Watermanem Carene, który podoba mi się pod względem wyglądu - nie wiem natomiast, jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Czy jest to pióro warte zakupu, czy też w podanym przedziale cenowym polecacie coś innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podoba ci się Carene, to weź Carene. Świetne pióro. A jak się tu zaraz zbierze chmara skorych do pomocy forumowiczów ze swoimi radami to będziesz miał taki mętlik w głowie, że albo nie wybierzesz nic, albo wybierzesz za rok po przewertowaniu wszystkich recenzji, albo sprzedasz mieszkanie, zostawisz rodzinę, zaciągniesz kredyt i kupisz wiele piór ;)

 

Carene to świetny wybór, mam wersję Charcoal Grey ze stalówką w rozmiarze M i spisuje się doskonale na co dzień.

 

Dobrym piórem w tym budżecie będzie Lamy 2000 (o ile design ci się podoba), wspomniany przez Alveryna Sailor czy Aurora Talentum (ale to już trzeba szukać na eBayu albo za granicą, w Polsce kosztują bliżej 1 000 PLN). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdza się w boju Lamy 2000. W przedziale cenowym, który podałeś zmieścisz się też z Parkerem Sonnetem - też niezłe pióro, ale piszę nim rzadziej niż Lamy 2000. Carene jest piękne, ale źle wyważone. Podczas dłuższych sesji męczy mi się ręka. :)

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) będziesz miał taki mętlik w głowie, że albo nie wybierzesz nic, albo wybierzesz za rok po przewertowaniu wszystkich recenzji, albo sprzedasz mieszkanie, zostawisz rodzinę, zaciągniesz kredyt i kupisz wiele piór ;)

 

O to to potwierdzam w całej rozciągłości. @Visvamitra zapomniał jeszcze dodać i taką możliwość, że oddasz nerkę. hehe ;)  A tak najzupełniej poważnie polecam Ci coś z marek Pilot np. z serii Custom lub Sailor z serii 1911. :)

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Potrzebuję pomocy w wyborze nowego pióra. Na obecną chwilę dysponuję jedynie Lamy Safari (EF), ale nadszedł już czas na zakup czegoś ciekawszego. Dysponuję kwotą do 600 PLN. Co do wymagań - koniecznie stalówka F i zasilanie atramentowe (naboje to raczej nie dla mnie). Myślałem nad Watermanem Carene, który podoba mi się pod względem wyglądu - nie wiem natomiast, jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Czy jest to pióro warte zakupu, czy też w podanym przedziale cenowym polecacie coś innego?

 

Zdecydowałeś się na coś? Możesz się pochwalić? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zajrzy w ten temat, dość tanie piórko, (bardzo tani jak na imperial) a pisze bardzo cienko :)

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5778-pi%C3%B3ro-sheaffers-pro%C5%9Bba-o-pomoc-w-identyfikacji/

 

Aż muszę gdzieś dać próbkę jak to pisze :)

Edytowano przez Cyb0rg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Myślałem nad Watermanem Carene, który podoba mi się pod względem wyglądu - nie wiem natomiast, jak sprawdza się w codziennym użytkowaniu.

Czy jest to pióro warte zakupu, czy też w podanym przedziale cenowym polecacie coś innego?

 

Watermana Carene nie mam ale pisałem nim. Brudzi palce w miejscu gdzie osadzona jest stalówka. No, chyba że trzymasz pióro wyżej niż przeciętny obywatel tego kraju.

Właściciel pióra również narzekał na brudne palce, więc coś w tym musi być.

 

W pierwszej kolejności poleciłbym Pelikana. Pióro napełniane wbudowanym tłoczkiem, pojemne i praktycznie nie dozdarcia. Stare modele mają świetne złote stalówki, a do tego cienkie i często skośnie ścięte co daje fajny efekt podczas pisania.

A jeśli nie Pelikan, to tak jak pisał Alveryn: Sailor i Sheaffer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watermana Carene nie mam ale pisałem nim. Brudzi palce w miejscu gdzie osadzona jest stalówka. No, chyba że trzymasz pióro wyżej niż przeciętny obywatel tego kraju.

Właściciel pióra również narzekał na brudne palce, więc coś w tym musi być.

 

mnie tam nic nie brudzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...