Skocz do zawartości

PELIKAN EDELSTEIN - jedenaścioro wspaniałych


visvamitra

PELIKAN EDELSTEIN   

83 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej podoba / podobają mi się



Polecane posty

@Interaktywny - to pochodna tego, jakiego pióra używam do zestawień. Blaszka B Pilota 78G jest sucha i atramenty wydają się w niej mniej nasycone niż w stalówce z ziarnem.

 

No i dzięki za miłe słowa. Działają motywująco.

 

W planach mam zestawienia całych linii Visconti, Waterman, Parker, Sheaffer, Rohrer & Klingner, L'Artisan Pastellier, Iroshizuku. Wrzucę stosowny anons w targowisku. Będę próbował wyłudzić próbki :)

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Genialne zestawienie.

 

Ja wiem czy drogi, kiedyś obdarowano mnie mąblem honore de balzac, piękny niebieski atrament niestety i szybko się skończył, zapytałem wuja google ;/ amazonowa cena 55$ z przesylką szybko mnie odstraszyła, więc zastąpiłem nieco tańszym i równie intensywnie przyciągającym oko topazem.

 

Osobiście mam dwa edelsteiny: sapphire i topaz. Prawie wszystkie moje pióra są zatankowane topazem.

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 7 months later...

Świetne zestawienie :-)

 

Aventurine - kupiłam paczkę nabojów do testów. No nie potrafię nim pisać dłuższych tekstów. Kolor jest ładny, nasycony, ale źle mi się czyta swoje notatki. 

 

Tanzanite - bardzo lubię i używam, kolor dzięki któremu można się skupić na treści notatek ;-) przyjemny w użytkowaniu, taki codzienny w dobrym znaczeniu

 

Topaz - piękny kolor, zużyłam 2 paczki nabojów i myślę, że zakupię całą butlę.

 

Mandarin - ładny, ale nie używam, po prostu nie pasuje mi jako kolor do codziennego użytku.

 

Sapphire - przyjemny choć dość delikatny, ale dobrze się nim pisz.

 

Zastanawiam się teraz nad Ametystem.

Edytowano przez mery
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Z różnych powodów chciałabym zdobyć buteleczkę Ambera, ale nigdzie go nie widzę  :( Takie mam szczęście, że jak czegoś potrzebuję, to jest albo edycją limitowaną, albo już dawno zakończono produkcję, albo albo.

 

Jade mi się nie podoba, chyba malują nim przychodnie  ;)

 

PS: Zestawienie bardzo dobrze zrobione i niezmiernie przydatne, jak zawsze.

Edytowano przez Inkyhand
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odkryłam dziś Edelstein w nabojach. Bo szukam naboi, w pracy wygodniejsze niż flaszka i gmeranie się w atramencie w razie suszy. I znalazłam właśnie Edelstein, zapakowany w puszeczkę :o zakochałam się, bo ja kocham puszki, mam ich całe mnóstwo, a teraz się okazuje że mogę mieć w puszeczce atrament :D

Na dodatek tinzanite (chyba nie pokręciłam nazwy) na tym zestawieniu bardzo mi się spodobał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Ja kiedyś w sklepie Twoje Pióro w Krakowie szukałem dla siebie pióra i pisałem wówczas atramentem - chyba  butelka Edelstein.

I on był dziwny - pomarańczowo-zgniłozielono-żółtawo-brązowawy... takie kolory jakby jesienne. I one tak sobie przechodziły jeden w drugi i nigdy nie było wiadomo, jaki kolor będzie.

I ja się pytam - czy ktoś wie co to za atrament? - baza kolorystyczna jakby Amber. Ale czy to możliwe, żeby tak pisał? Na różne kolory? - bo jeśli tylko to nie wytwór mojej wyobraźni, to chciałbym ten atrament.... 😄

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2021 o 01:27, maniuś napisał:

Ja kiedyś w sklepie Twoje Pióro w Krakowie szukałem dla siebie pióra i pisałem wówczas atramentem - chyba  butelka Edelstein.

I on był dziwny - pomarańczowo-zgniłozielono-żółtawo-brązowawy... takie kolory jakby jesienne. I one tak sobie przechodziły jeden w drugi i nigdy nie było wiadomo, jaki kolor będzie.

I ja się pytam - czy ktoś wie co to za atrament? - baza kolorystyczna jakby Amber. Ale czy to możliwe, żeby tak pisał? Na różne kolory? - bo jeśli tylko to nie wytwór mojej wyobraźni, to chciałbym ten atrament.... 😄

 

Najprościej chyba zapytać w Twoim Piórze jaki to dokładnie był atrament...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...