Skocz do zawartości

Jakiej wielkości butelki atramentu preferujemy?


Nicpon

Jakiej wielkości butelki preferujemy?  

116 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej wielkości butelki preferujemy? (w ml)

    • 30-39
      56
    • 40-49
      9
    • 50-69
      60
    • 70-90
      7
    • ponad 90 ml
      3


Polecane posty

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja tam wysyłam Adasia Niezgódkę do Bajki o Panu Kleksie. Ten stary dziwak nie przepada za mną bardzo i nie zawsze od niego udaje się wyciągnąć baryłeczkę tego cudownego płynu jakim jest atrament, ale mam tam swojego "pomagiera", który w trudnych sytuacjach lata do krainy Bajdocji i Królowej podmorskiej głębiny. Pomagier zawsze dla mnie zorganizuje małą baryłeczkę atramentu. Zatem do ankiety wpisuję 42 galony, co równe jest jakimś 159 litrom. 

 

P.S. Ten zapas wystarcza mi na ok 2 tygodnie... ;-)

 

P.S. 2 Myślę o własnej hodowli kałamarnic. :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 4.12.2015 o 21:30, kww24 napisał:

Jeśli ktoś niewiele pisze, lub atrament Iroshizuku wydają się drogie, to jest alternatywa.

Dziś zauważyłem spory wybór ich atramentów we flaszkach 15 ml po 60 pln.

Myślę, że na próbę rozsądny wybór.

Polemizowałbym czy w tej cenie to jest rozsądny wybór, gdy za kilka złotych więcej jest sprzedawana duża flaszka w "kraju kwitnącej wiśni" ;) Wiem - doliczyć trzeba wysyłkę, ale i tak się opłaca. Ceny Iro w PL to nie wina firmy która je sprzedaje, ale polityka cenowa producenta. Bądź co bądź ja zawsze podkreślam, że w takich cenach nie kupię żadnego Iro w PL...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Nie każdy lubi

Bo nie każdy próbował ;) Ja np uważam, że kupowanie na eBay jest genialnie proste i skuteczne w porównaniu do siermiężnego tworu który go próbuje naśladować czyli portalu na literkę "A" ;)

Cytat

 

ma odpowiednie konto

Generalnie "dla chcącego nic trudnego" - do PayPal kartę podpina się bardzo łatwo, co więcej jest to darmowe. Ostatnio za test karty (bo zmieniałem adres w jej danych) pobrali mi 1zł, który mi zwrócili. Np Apple mi kiedyś samo nagmatwało w danych, przysłali maila z błędem, a za wyprostowanie sytuacji i podpięcie jeszcze raz karty pobrano mi chyba 7zł i nic nie zwrócono...

Cytat

 

czy predyspozycje

A jakież to predyspozycjie trzeba mieć do kupowania w internecie? Nawet języka nie trzeba tak za bardzo znać, bo od wielu lat eBay jest również w języku polskim, a opisy aukcji można tłumaczyć dowolnym translatorem i na pewno to wystarczy. Do tego nie trzeba mieć predyspozycji takich jak do gry na skrzypcach, czy skoków narciarskich ;)

 

Cytat

 

Chciałem powiedzieć przez to, że jeśli dużo nie piszesz, lub chcesz mieć Iroshizuku, a nie potrzebna Ci duża flaszka, to: "kup se bracie 15 ml" !

Aaaa no to tak. Ale ja nie bardzo widzę sens kupowania za 60zl 15ml... W dużej butelce ta mała mieści się 3,33x czyli wychodzi za tę samą objętość 200zł więc w przeliczeniu na 1ml to wychodzi drożej niż przy zakupie dużej flaszki w PL. A małe kałąmarze są w naszym kraju ogólnie dostępne nie tylko w sklepie podanym przez Ciebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa no to tak. Ale ja nie bardzo widzę sens kupowania za 60zl 15ml... W dużej butelce ta mała mieści się 3,33x czyli wychodzi za tę samą objętość 200zł więc w przeliczeniu na 1ml to wychodzi drożej niż przy zakupie dużej flaszki w PL. A małe kałąmarze są w naszym kraju ogólnie dostępne nie tylko w sklepie podanym przez Ciebie :)

Ja widzę sens kupowania małych, gdyż, ponieważ nie widzę sensu używania zbyt długo tego samego koloru, no chyba, że się zauroczę to wtedy po małej flaszce kupię zapewne dużą. To tak, jak na imprezie dla studentów ;)

A gdzie można dane flaszki kupić, to się nie zagłębiałem. Po prostu najczęściej zaglądam do jednego sklepu i tam je zauważyłem. Nie brałem też ceny pod uwagę, bo....nie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 10 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...