Skocz do zawartości

Jakiej wielkości butelki atramentu preferujemy?


Nicpon

Jakiej wielkości butelki preferujemy?  

116 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej wielkości butelki preferujemy? (w ml)

    • 30-39
      56
    • 40-49
      9
    • 50-69
      60
    • 70-90
      7
    • ponad 90 ml
      3


Polecane posty

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Dorzucę się - im mniejsze tym lepiej. Generalnie mini-flaszki Diamine mi bardzo odpowiadają. Lubie mieć dużo kolorów i często je wymieniać. No i  małą butelkę łatwo upchnąć w dziwnych miejscach razem z przypisanym jej piórem :)

 

Wyjątkiem jest Diaminowy OxBlood - tego to mógłbym na litry kupować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Temat na czasie, gdyż właśnie dziś odkryłam że ubyło mi sporo Pelikana z buteleczki i stalówka niedługo nie będzie cała zakryta przy zapełnianiu i już sobie wyobraziłam że wciągam w tłoczek powietrze.

A więc preferuję 50ml, bo używam tylko jednego koloru i lepiej mieć go więcej.

Pewnie gdybym pisała różnymi kolorami to jakieś mniejsze na próbę bym nabywała, ale jest jak jest.

Czarny ink rządzi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po paru miechach i kilkunastu nowych atramentach muszę stwierdzić, że.. :hmm1: .

 

po pierwsze primo 30ml powinien być takim rozmiarem podstawowym,… stosowanym dla rozpoznania bojem...

 

po drugie primo - jeśli komuś bardzo się coś spodoba to powinny być tak 150ml jak poprzednie Akkermany...

 

takie mam przemyślenia... B)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50-60 są jak najbardziej ok. Powyżej, to już trzeba bardzo lubić dany atrament, a poniżej…raczej nie lubić ;) Posiłkuję się w tym zakresie swoją skromną szufladką - kilka Pelikanów w standardowych butlach (zielony, czerwony, blue-black i brązowy), jakiś Parker, jakiś Waterman, PR Electric DC Blue, Diamine Salamander… Najmniej mi schodzi właśnie Pelikanów (bo to tylko do adnotacji, w Pilotach 78g). Najwięcej ostatnio niebieskiego Parkieta, bo wydał mi się najbardziej neutralny do testowania nowych piór (najłatwiej dziada wypłukać, a kolor ma znośniejszy od pelikanowego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie do końca wklejam w odpowiednim temacie wiec wybaczcie ale innego, bardziej odpowiedniego nie znalazłam...

 

A jako ciekawostka -dla miłośników kałamarzy, taki oto walentynkowy ;-)

http://www.ebay.co.uk/itm/J-Herbin-50-ml-Bottle-Fountain-Pen-Ink-Forget-Me-Not-Heart-Shaped-Bottle-/400685575939?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d4ab8af03

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może nie do końca wklejam w odpowiednim temacie wiec wybaczcie ale innego, bardziej odpowiedniego nie znalazłam...

 

A jako ciekawostka -dla miłośników kałamarzy, taki oto walentynkowy ;-)

http://www.ebay.co.uk/itm/J-Herbin-50-ml-Bottle-Fountain-Pen-Ink-Forget-Me-Not-Heart-Shaped-Bottle-/400685575939?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item5d4ab8af03

 

Wooow... :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...

Gdybym miał wybór, a cena za mililitr nie byłaby zupełnie szalona, to najchętniej kupowałbym niewielkie porcje atramentu, 20-30 ml. Ale w praktyce to z atramentami jest jak z Fordem T, którego można było pomalować na dowolny kolor, o ile to będzie czarny: można kupić butelkę o dowolnej pojemności, pod warunkiem, że będzie to taka pojemność, jaką przewidział producent ;) Jestem nowy w tym temacie, ale czy poza Diamine ktoś oferuje inne niż podstawowe kolory w więcej niż jednym wariancie objętości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w wielu wypadkach możesz się zdecydować na kałamarz bądź paczkę nabojów. Różnica w objętości i cenie jest znaczna. Cena nabojów znacznie niższa. Sam tak czasem robię gdy nie wiedząc czy kolor mi się spodoba, nie mogę się zdecydować od razu na zakup większej objętości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w wielu wypadkach możesz się zdecydować na kałamarz bądź paczkę nabojów. Różnica w objętości i cenie jest znaczna. Cena nabojów znacznie niższa. Sam tak czasem robię gdy nie wiedząc czy kolor mi się spodoba, nie mogę się zdecydować od razu na zakup większej objętości.

To prawda, również korzystam z tej możliwości, ale akurat moje ulubione pióro ma tłoczek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...