Skocz do zawartości

Beifa A+ - czasem warto zajrzeć na półkę w markecie.


Romii

Polecane posty

Witajcie.

Dzisiaj przy okazji wizyty w jednym z supermarketów postanowiłem zobaczyć co można znaleźć na wieszaku z piórami.

Najlepsze wypasione pióro jakie udało mi się znaleźć toParker Vector :-), poza tym trochę różnych dziwnych wyrobów

pióro-podobnych nie bardzo nadających się do pisania, rozpadających się już przy probie zdjęcia z wieszaka.

 

Wśród wyrobów opisanych jako pióra znalazłem coś, co nazwane jest BEIFA A+ Fountain Pen.

Zapakowane w najtańszy chiński woreczek do zawieszenia na regale, z dumnym napisem "do biura do szkoły".

Moją uwagę zwróciło to, że pióro jest transparentne - skuwka przeźroczysta z efektownym klipsem, korpus czerwony przeźroczysty.

Sekcja czarna wykonana z plastiku, z drobnymi nacięciami i kształtowana tak, żeby dobrze leżała w palcach - trzyma się całkiem wygodnie.

Spływak gładki, bez nacięć, plastikowy. Odkryta duża stalówka z ziarnem irydowym bez podanej szerokości, oznaczona nazwą producenta BEIFA.

Stalówka wykonana zadziwiająco dobrze i dokładnie - kilka ozdobnych kresek, równo przecięta, dobrze wyszlifowana.

Pisze zadziwiająco gładko, bez żadnych kaprysów, przerywania itp. Kreska jest mokra równa, atrament dołączony do pióra jest niestety najgorszego sortu 

- strzępi nawet na dobrym papierze - trzeba będzie zainwestować w jakiś konwerter.

 

Pióro zrobiło na mnie dobre wrażenie - trafia do kolekcji Chińczyków - warto czasem popatrzyć na zapomniane wieszaki z jeszcze bardziej 

zapomnianymi piórami.

Na koniec najlepsze :-). Pióro kupiłem za 1,98 zł - to nie pomyłka - kosztuje mniej niż 2 złote - za taka kasę warto je kupić.

 

 

 

3827b0f542a1.jpg 1b0704691b25.jpg

 

31ceede74e2f.jpg 29c826809fa1.jpg

 

5e4873c5aa6e.jpg 208a97a41a31.jpg

 

c486edd5f8ae.jpg afb546a37022.jpg

 

cfd161307ada.jpg 66c7820e3e7b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przycisniesz stalowke to pioro jest w stanie wydobyc z siebie pseudofleksa.

Tylko nie przesadz bo wyfleksujesz ja na stale i bedziesz musial poprawiac.

Na stałe to wyfleksowałem Hero 240 :-). Na szczęście udało się go naprawić.

Ta stalka jest zdecydowanie bardziej sprężysta -naprawdę dobrze zrobiona jak na budżetowe pióro -  jak mu zapodam lepszy atrament to go pomęczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie przedwczoraj kupiłam w supermarkecie pióro za 20zł zaciekawiło mnie jego korpus metalowy pokryty czarną laką pod wpływem padającego światła ma refleksy zielonobrązowe. Reszta wykonana z metalu stalówka dwukolorowa irydum point ładnie fleksuje. Pióro bardzo ładnie wykonane na początku i na końcu ma złotą obwódkę i czarną końcówke co nadaje elegancji. Co ważne pasuje konwerter od watermana, niestety nie moge wrzucić zdjęć mam popsutylaptop....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dwa dni temu przez przypadek znalazłam to pióro u siebie w domu, nigdy nie użyte z kompletem "firmowych" naboi. Ja mam wersję całą czarną. Pióro jest strasznie "plasticzane" piszczy przy odkręcaniu i zakręcaniu korpusu od sekcji, spływak jest tak tandetnie plastikowy, że aż szaro-czarny, nacięcia na sekcji (które mają ułatwiać trzymanie i zapobiegać zsuwaniu palców) u mnie są krzywo naniesione - tak, że musiałabym trzymać nieprawidłowo pióro aby z tego "udogodnienia skorzystać". Stalówki nie testowałam ale na pierwszy rzut oka to najlepiej zrobiony element tego pióra ;) 

 

 

 

 

Nie polecam, mnie taki przedmiot skutecznie od piór wiecznych odepchnął, na prawie 10 lat.

też bym się tego obawiała, po pierwsze chińczyki tego typu są mało porównywalne, jeden może działać bez zarzutu, a 20 innych może wykazywać różnego rodzaju problemy, po za tym ciężko byłoby chyba kogoś zarazić piórozą czymś co piszczy i wygląda na tandetny plastik, ok może i walory piśmiennicze samej stalówki by tu wygrały ale to raczej ewentualnie u czystych kinestetyków, a takich jest niewielu :P;) 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...