Skocz do zawartości

Moje próby kaligraficzne


Gość

Polecane posty

U mnie wyglądało to tak: książka M. Pokorna "Kaligrafia sztuka pisania", do tego ćwiczenia i obserwacje, inspiracje i ćwiczenia. Napatrzeć się można na Instagramie oraz wspomnianym przez Ciebie Youtube. Warsztaty pod okiem eksperta są ważne i w miarę możliwości polecam. Choć sam się jeszcze na takowe nie wybrałem ;)Powodzenia i dużo cierpliwości - naprawdę warto próbować :)

Ktoś mi kiedyś podarował The Calligrapher's Bible. Może w końcu skorzystam sumienniej. A powiedz jeszcze, czy koniecznie trzeba się zaopatrzyć w mega profesjonalny sprzęt, czy wystarczy na początek plumix i parallel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak plumix ale parallel to jest bardzo dobry sprzęt. Szerokości stalki zależnie od preferencji. Do tego jakas obsadka, skośna raczej niż prosta i specjalnie przekrzywione stalówka. I to raczej wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglądało to tak: książka M. Pokorna "Kaligrafia sztuka pisania", do tego ćwiczenia i obserwacje, inspiracje i ćwiczenia. Napatrzeć się można na Instagramie oraz wspomnianym przez Ciebie Youtube. Warsztaty pod okiem eksperta są ważne i w miarę możliwości polecam. Choć sam się jeszcze na takowe nie wybrałem ;)Powodzenia i dużo cierpliwości - naprawdę warto próbować :)

 Mam do ciebie jedno pytanie. Czy możesz polecić jeszcze jakiś inny tytuł do nauki, bo niestety M.Pokorna jest już prawie wszędzie wyprzedana, a również chciałbym od czegoś zacząć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...