Skocz do zawartości

Pilot Plumix - jakie naboje i konwerter?


Polecane posty

Dostałem w prezencie pióro Pilot Plumix. Fajne, stalówka BB wygląda obiecująco, na pewno będzie dużo frajdy ale niestety nie wiem jak je zasilić. Dostałem samo pióro bez żadnego naboju lub konwertera i nie wiem jakie powinienem zastosować.

Próbowałem wczoraj włożyć do pióra konwerter z Watermana Hemisphere (czyli international) ale nie bardzo to pasowało - wyglądało tak, że konwerter nie wchodzi na sztyft wychodzący z sekcji a tylko na sam "kolec" na tym sztyfcie (jakby średnica otworu była za mała. Za to na wysokości gwintu do nakręcenia korpusu konwerter miał za dużo luzu. Wobec powyższego nabojów (mam tylko standardowe) na siłę nie próbowałem wciskać. W którejś z ofert sprzedaży tego pióra znalazłem informację, że pasują naboje Pelikana - czy jak rozumiem właśnie international? A może są różne wersje Plumixów i do mnie trafiło takie które wymaga nabojów Pilota? Rozumiem, że wtedy konwerter też musiałby być pilotowski - który najlepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie próbuj ładować mu naboi Pelikana, chyba że chcesz mieć atramentową fontannę.
Plumix łyka internacjonale, ale ma nieco niestandardową szerokość tego bolca na naboje - trochę za duża średnica. Najlepiej sprawdzają mi się w nim naboje typu no name i tłoczek typu tłoczek chiński ^^

 

Naboje Pilota mają średnicę wejścia rzędu 5mm, musiałbyś być dość ślepy żeby nie odróżnić ich od internacjonali :P

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wczoraj włożyć do pióra konwerter z Watermana Hemisphere (czyli international) ale nie bardzo to pasowało - wyglądało tak, że konwerter nie wchodzi na sztyft wychodzący z sekcji a tylko na sam "kolec" na tym sztyfcie (jakby średnica otworu była za mała.

 

A to, to dla mnie dziwne - bo u mnie wręcz przeciwnie - siedzi i ani drgnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też naszło mnie podejrzenie, że może to wersja na naboje Pilota. Kupione było pewnie na allegro, zapewne wybierając korzystną cenę więc naszło mnie, że może to być jakiś prywatny import i stąd dopasowanie do nabojów z innego obszaru.

Naboje no-name to akurat chyba jedyne które mam (no może mam coś sygnowane Herlitz) to mogę po południu sprawdzić. Tylko nie chciałbym nic uszkodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam B czy tam BB i łyka iternacjonale

A nie chodziło o to, że na naboje Pilota dostępne są tylko Plumixy ze stalówką M? Nie słyszałem o tym wcześniej, ale tak na szybko przeglądnąłem ebay.com i rzeczywiście, nie sposób znaleźć innej stalówki niż M w Plumixach na naboje Pilota.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie o to mi chodziło, wersja na naboje Pilota występuje tylko z eMką. Sam mam B na standardowe naboje i widziałem całą gamę stalówek na Allegro.

Chociaż może być tak, że można kupić wszystkie stalówki, ale w Nipponie, a ja tam niekoniecznie po japońsku czytam ;)

od czego jest google translator :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednym nabojem się nie udało - z wrażenia obcowania z japońską myślą techniczną popuścił na nieodpowiednim końcu ale innego delikwenta udało mi się wepchnąć. Mam nadzieję, że będzie wytrzymały bo jak już wypiszę zawarty w nim niebieski atrament to chcę go użyć ponownie. Jakoś inaczej ten nabój siedzi niż bym sobie to wyobrażał - sztyft/kolec wszedł do środka naboju ale całość jest nadal na końcu takiego grubszego sztyftu. Ale przecieków nie widać to chyba tak ma być. Skoro watermanowski konwerter nie zechciał współpracować to muszę się rozejrzeć za jakimś innym żeby się strzykawką nie bawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Czy Plumixa da się użytkować do codziennych notatek, ale nie pospiesznych. Takie różne typu: sprawy do załatwienia, zakupy, jakiś list do kogoś i.t.p.

Pożądana szerokość stalówki to FE lub F.

 

czasem używam EeFki pilota do celów wszelakich, także tych przez Ciebie wymienionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Plumixa da się użytkować do codziennych notatek, ale nie pospiesznych. Takie różne typu: sprawy do załatwienia, zakupy, jakiś list do kogoś i.t.p.

Pożądana szerokość stalówki to FE lub F.

Do codziennych potrzeb używam M z Plumixa założonej do MR Bronze Lizard. Rewelacja. F z Plumixa jest cieniutka (EF sobie nie wyobrażam - to musi być igła). F pisze bardzo fajnie, ale wymaga dobrego papieru, na badziewiu może szarpać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...