Skocz do zawartości

Kaweco Sport


Polecane posty

Aha bo znalazłem temat http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/5178-pierwsze-powa%C5%BCne-pi%C3%B3ro/

i myślałem że też będzie dobry bo potrzebuję 2 piór

 

Znalazłem na allegro http://allegro.pl/kaweco-classic-sport-pioro-w-5-kolorach-prezent-i4445328150.html

Classic sport to to samo co zwykły sport?

Edytowano przez mbmc2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Polecam squeeze converter - mieści zdecydowanie więcej atramentu, niż ten "obudowany" w metal. Przy odrobinie wprawy, da się go napełnić prawie całkowicie (nie jest to trudna sztuka). Tak czy inaczej, ogromnej pojemności bym się nie spodziewał. Jeśli jednak potrzebujesz mieć przy sobie dużo atramentu, to zawsze możesz konwertować Kaweco Classic do eyedropper'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Lepszej nie znajdziesz raczej za nówkę. Sam tam kupowałem. Szybko ślą, wszystko cacy.

 

Aha - jeszcze jedno - F Kaweco jest nieco szerokie i mokre. Jak wolisz cieńszą kreskę, to bierz EF.

Edytowano przez nilfein
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M- kę, pisze dość mokro, ale nie jest źle, u mnie się nie zlewa. Ale co do rozmiaru - po złożeniu, wygląda jak szminka albo tusz do rzęs - jest po prostu malutkie - do pisania musi być założona skuwka na korpus - przynajmniej u mnie, bo mam łapę jak niedźwiedź. FC Basic jest ciężkie, ale można się przyzwyczaić - w razie czego wersja z metalowym korpusem może wspomagać przy obronie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam M-kę. Pisze fajnie, startuje od razu. Traktuje to pióro jako codzienny sprzęt do noszenia w marynarce czy kieszeni fartucha. Małe gabaryty i długą skuwkę traktowalem jako pewna zaletę - nie złamie się przypadkowo. Co do zalewania, to do skuwki niegdy mi atramentu nie wylało. Faktem jednak jest, że okresowo ma tendencje do pisania niezwykle mokro i zalewania papieru. Z moichobserwacji wynika, że dzieje się tak gdy w naboju jest już mało atramentu. Tłumaczę to sobie tak: gdy w naboju jest już dużo powietrza - w małym piórze łatwiej o ogrzanie owego powietrza i w konsekwencji bardziej mokre pisanie. Druga przyczyna, moim zdaniem istotniejsza, to dzialanie długiej skuwki trochę jak tłoka strzykawki i przy szybkim, a częstym (a tak mam czasem w pracy) zamykaniu i owieraniu pióra zsysanie w ten sposób nadmiaru atramentu na stalówkę. W każdym razie gdy zdejmuję skuwkę wolniej - problemu nie ma lub jest istotnie mniejszy. Nawet zastanawiam się czy nie zamówić nawiercenia w skuwce małego otworku - jak w starym Watermanie Ojca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

no właśnie u tego pana co jest link. 

 

dzwonił 30 min temu powiedzał że mu wszystkie pióra przyszły oprócz F-ek  :(  i mam się uzbojć w cierpliwość  :blink:

 

zdzwonił pewnie dlatego że mu wczoraj w nocy wysłałem sms-a

Edytowano przez mbmc2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem po raz kolejny i mówił, że już powinny być we wtorek

Tego z allegro? To znaczy, ze wystawił towar, którego nie miał. Na Twoim miejscu już bym zrezygnował, poprosił o zwrot kasy natychmiastowy i poszedł kupić gdzie indziej.

Też się nad tym zastanawiam

EDIT Poczekam do wtorku jak nie przyjdzie to zrezygnuję.

Edytowano przez mbmc2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego z allegro? To znaczy, ze wystawił towar, którego nie miał. Na Twoim miejscu już bym zrezygnował, poprosił o zwrot kasy natychmiastowy i poszedł kupić gdzie indziej.

Wystawianie towaru, którego nie posiadają sprzedający jest nagminne. A spróbuj jeszcze wystawić komentarz, choćby neutralny, to atak masz gwarantowany. I to od osób, które wydają się poważnymi sprzedawcami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz czas dostawy w opisie aukcji? Jeśli 2-3 dni (standardowo), to masz podstawę do odstąpienia od umowy. Kupiłeś pióro prawie dwa tygodnie temu, koleś nie dostarczył towaru, to niech zwraca kasę i się buja. Jeśli będzie kwękał, to wal skargę do Allegro. Negatywa nie powinieneś dostać, bo zapłaciłeś za towar. Nie Twoja wina, że frajer wystawia coś, czego fizycznie nie ma. Czasami lekka groźba powoduje, że raptem wysyłka przyspiesza kosmicznie...Jeśli nie, to niech oddaje szmal i kupuj u innego.

 

Ale zanim cokolwiek ruszysz - przeczytaj DOKŁADNIE warunki aukcji! Niektórzy cwaniacy podają kosmiczne czasy realizacji zamówienia (zwłaszcza, jeśli towar idzie z Chin lub innego egzotycznego kraju). Jak ma 30 dni, to nic nie wskórasz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...