Skocz do zawartości

BLUE - Aurora


visvamitra

Aurora Blue  

14 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy podoba ci się ten kolor?



Polecane posty

Aurora Blue to przyzwoity niebieski atrament. Znalazłem na imageshacku zrobione kiedyś zdjęcia, wiec je wrzucę, choć nie będzie to bogato zilustrowana recenzja. Z tego, co pamiętam (nie używałem go z rok) atrament ma świetne właściwości. Rzecz w tym, że ciągle wypróbowuję nowe kolory a piszę kilkoma ulubionymi, więc część kolorów trafia do pudła i czeka na lepsze czasy :)

 

Atrament rozbryzgany na tanim papierze ksero

 

 

ond7.jpg

 

Ślad pozostawiony patyczkiem higienicznym na papierze Mondi 90 g

 

pqj6x.jpg

 

 

 

 

Mój program graficzny widzi ten kolor (mniej więcej) tak:

 

ef86fc.jpg

 

 

 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Aurora

Kolor: Blue

Opakowanie: kałamarz o objętości 50 ml

Cena: 40 - 50 PLN

 

Nasycenie: dobre

Przepływ: dobry w Pilocie 78 G z blaszką B

Cieniowanie: jest

Jakość linii: dobra

Osadzanie się na stalówce: minimalnie

Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem 

Rozruch: szybki

 

MOJA OCENA: OK

 

ZDJĘCIA OPAKOWANIA:

 

73575a.jpg

 

 

SKANY

 

 

62np.jpg

 

d65yg.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 W kalendarzu

 

 

s4qhw.jpg

 

0a5b.jpg

 

 

jsmgi.jpg

 

A tak Aurora wygląda na dłoni

:)

 

ghy0.jpg

 

 

 
Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, dbaj o "łeb" i brodzik. ;)

Dodam do siebie, że Aurora lubi mokre, nie za cienkie stalówki. Kolor jest wtedy mocno nasycony. Ma też przebłyski fioletu i to spore. Kiedyś namiętnie używana. Ustąpiła miejsca CdA Blue Sky i Platinum Mix Free Aurora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lux - to żadna tajemnica. Napełniam strzykawkę z grubą igłą (łatwiej się potem czyści), kartkę papieru ustawiam nad brodzikiem, strzelam, kartkę odkładam, żeby się wysuszyła i od razu myję brodzi, żeby atrament nie zasechł i żeby luba mi łba nie ukręciła.

I słusznie, słusznie, bo nam Twój łeb niezmiernie potrzebny.

Tak mi przyszło do głowy, ze to chyba strzykawka. Z głupich skojarzeń miałem to z jakiejś komedii PRLowskiej jak to bohaterka chyba pranie tak woda pryskala ze najpierw do ust a potem na materiał przed prasowaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie, słusznie, bo nam Twój łeb niezmiernie potrzebny.

Tak mi przyszło do głowy, ze to chyba strzykawka. Z głupich skojarzeń miałem to z jakiejś komedii PRLowskiej jak to bohaterka chyba pranie tak woda pryskala ze najpierw do ust a potem na materiał przed prasowaniem.

Habryka Habrykowej flagę pomagał prasować w "Paciorkach jednego różańca" K.Kutza. Razem stanowili żelazko parowe.  Heh, o piórach miało być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Miałem Aurorę - bardzo poprawny kolorek, ale bez szału. Właściwości - bardzo dobre z tym, że to raczej gęstszy atrament. W zachowaniu przypomina nieco Pelikany, ale jest zdecydowanie bardziej intensywny. Mi odpowiadał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kończę pierwszą, i chyba ostatnią, buteleczkę. Używałem jej na co dzień w kilku piórach ze stalówkami F, być może przy soczystej M-ce i powyżej wyglądałaby ciekawiej. To atrament o właściwościach bez zarzutu (mój nie jest gęsty, o czym pisze nilfein), jednak zupełnie nie wyróżnia się na tle innych niebieskich, np. Watermana, który jest o połowę tańszy.

 

Za to zdecydowanie polecam czarną Aurorę, ta jest znakomita. Gdybym tylko lubił czernie, na pewno kupiłbym kolejną flaszeczkę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój ulubiony codzienny atrament. Używam go z Aurorą "F" i spisuje sie idealnie. Szybko schnie, nie przebija, nie strzępi. Delikatnie cieniuje, z cienką stalówką jest wyraźny. Kolor mógłby być może nieco bardziej granatowy, nie wpadający w fiolet, ale mimo tego jest to dla mnie świetny atrament :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...