Skocz do zawartości

Naprawa stalówki pióra Waterman Laureat


AniaR

Polecane posty

Dzień dobry,

Chciałabym prosić o pomoc/poradę "piórową". Dostałam jakieś 8-9 lat temu w prezencie pióro Waterman Laureat (stalówka M). Dodam, że nie jestem piórowym ekspertem i słabo znam się na piórach, natomiast to pióro było moim ukochanym i uwielbiałam nim pisać. Jakieś pół roku temu wypadło mi z ręki na podłogę i od tamtej pory skrobie, leje i nie da się nim pisać. Nie chcę żeby leżało w szafie, bo bardzo je lubiłam i chciałabym wrócić do pisania nim.

Mam w związku z tym kilka pytań, jak mogę je naprawić zważywszy na fakt, że zostało ono wycofane z produkcji:

1) Czy jest jakieś serwis firmowy Watermana w Krakowie lub w ogóle w Polsce?
2) Czy jest jeszcze jakiś profesjonalny zakład w Krakowie zajmujący się naprawą takich piór?
3) Czy można gdzieś jeszcze zamówić nową stalówkę do tego pióra a jeśli nie to czy stalówka z jakiegoś innego pióra Watermana będzie do niego pasowała?


Z góry wielkie dzięki za pomoc!

Ania R.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:(

 

A czy wiesz może, jaki jest adres/tel. tego serwisu firmowego Watermana?

Szukałam na stronie firmowej, ale przekierowuje mnie na formularz mailowy  - obawiam się że mogę sie nie doczekać odpowiedzi.

 

Rozumiem, że oprócz zakładu Pana Gregi w Krakowie nie ma już żadnego innego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinny pasować stalówki ze współczesnych Watermanów, np. Allure lub Graduate. Ze zdobyciem tych nie powinno być żadnego problemu, np. całe pióro Graduate można kupić za 50 zł.

 

W tym wątku na międzynarodowym forum FPN jest ciekawe zdjęcie:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/index.php/topic/246964-modern-steel-nib-interchangeabilities/

 

Wynika z tego, że da się przełożyć stalówkę z innego, bez problemu dostępnego modelu.

Jednak z tego, co przeczytałem, wynika, że były dwie generacje modelu Laureat - w jednej przekładać się da, w drugiej nie. Przydałoby się pewnie zdjęcie Twojej, żeby określić, której jest generacji.

 

Niech wypowie się ktoś bardziej obeznany, tych i podobnych Watermanów jest sporo i na pewno są na forum użytkownicy, którzy Ci pomogą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O super, bardzo dziękuję za podpowiedzi! :)

 

Będę wdzięczna jeśli ktoś będzie mi w stanie wskazać czy mój model jest "wymienialny" czy nie;) Zamieszczam poniżej zdjęcie pióra.

 

A czy mogę prosić o wskazanie gdzie najlepiej szukać stalówek o których mowa - Allure lub Graduate? Jakieś sprawdzone miejsca w sieci, allegro?

 

 

 

 

 

post-3091-0-18342900-1405971538_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wolę się za to nie brać, bo obawiam się, że mogę tylko pogorszyć sprawę;) Więc chciałabym oddać je w ręce specjalisty.

Być może, faktycznie tak jak mówisz da się ją wyklepać, tyle że ja sama nie jestem w stanie tego zrobić.

 

Szukam listy, o której wspomniałeś i znalazłam tylko taką na której jest wymieniony jest jeden zakład z Krakowa - pana Gregi zlikwidowany...

Czy mógłbyś mi wskazać gdzie szukać w takim razie listy innych zakładów w Krakowie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Prościej i pewnie taniej. @piter22 wie, co mówi. Sama raczej Koleżanka stalki i tak nie wymieni, więc zanim pójdzie w koszty z zakupem nówki, może warto dać szanse starej? Ziarno zdaje się być na swoim miejscu...

Edytowano przez nilfein
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...