Skocz do zawartości

Zakręcana skuwka


Polecane posty

Wiecie może które pióra z Szanghaju posiadają zakręcaną skuwkę? Bo niby niektóre Baoery mają coś co wygląda jak gwint na obsadce, ale czy to atrapa czy faktycznie gwint, to odpowiedzieć nie umiem. Jest niby Jinhao 2008, ale ono do najpiękniejszych nie należy.
Jak byłem we Wrocławiu w Arisie, to dowiedziałem się że nie mają w sprzedaży żadnego pióra z zakręcaną skuwką, w co mi się słabo chce wierzyć, bo to Jinhao wystawiają na Allegro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rittel, właśnie Baoera 79 szukałem, ale nazwy nie mogłem sobie przypomnieć.
Zaryzykowałem kupno z Chin z darmową przesyłką. Znajomi sobie chwalili i mówli że nigdy nie czekali dłużej jak 10 dni. Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od tego jak chińczyk wysyła, jeżeli idzie airmail, to rzeczywiście kilka dni. Ale jeżeli standardowo to paczka płynie do nas statkiem, co zajmuje trochę czasu. Do mnie rekordowo szło około pół roku - zdążyłem dawno zapomnieć o sprawie i nawet dostałem zwrot gotówki od gościa ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i nawet dostałem zwrot gotówki od gościa ;)

Ja zamawiałem laptopa z Chin. Raz nie przeszedł przez urząd celny (jakichś norm europejskich nie spełniał), a zamawiałem u polskiego sprzedawcy. Sprzedawca cofnął kasiorę, a paczka wróciła do jakiegoś chińczyka. No trudno, myślałem, straciłem 50zł za przesyłkę..., ale po ok. połowie roku znalazłem w skrzynce awizo. Idę na pocztę, a tam co? Mój laptop! Chińczyk chyba z automatu wysłał jeszcze raz, żeby tym razem przeszło i nie wiedział że nikt już tego nie chciał.

Dobrze się stało, bo ten sprzęt to taki rozbudowany kalkulator, kupiony do robienia notatek i w sumie do tego się nadaje.

Edytowano przez comodsuda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że wyrobią się w miesiąc, bo 1 wrześna jadę do Szwajcarii, więc może być problem z odbiorem. Kosztowało mnie 16zł, więc nawet jeśli nie dojdzie i kasa przepadnie to nie będzie tragedii. Piwo potrafię droższe kupować.
Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamawialem w Chinach akcesoria foto to zwykle w około 3 tygodnie dochodziły. Raz dłużej na cle (którego zresztą nie pobrano) sprzęt został, bo celnicy nie wiedzieli co jest w paczce i jak to zakwalifikować. Musiałem przetłumaczyć list przewozowy z angileskiego (nie kupowałem na firmę więc moje tłumaczenie wystarczyło) a potem jeszcze zadzwoniłem i wyjaśniłem co to jest - bo dalej nie wiedzieli...

Z piórem nie powinno być problemu - celnik powinien się zorientowac do czego służy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...