Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Konis - Watermany chyba w Twojej bogatej kolekcji już stanowią mniejszość. :) Ostatnio lubujesz się w Pelikanach. Bardzo ładnie wyglądają, ale chyba są to bardzo lekkie pióra?

A do mnie kilka dni temu trafił drugi Parker po Premierze BE. Duofold Centennial GT:

zdjcie0424h.jpg

Poniżej jeszcze w zestawieniu z Premierem Black Edition

zdjcie0430.jpg

Oba piękne, zasadnicza różnica jest w wadze. Premier jest dużo cięższy, bo metalowy. I to bardziej mi odpowiada, wygodniej się prowadzi.

Duofold to esencja klasyki, Premier - zdecydowanie nowoczesne wykonanie. Ale ważąc w dłoniach oba w sklepie wybór byłby arcytrudny.

Jeszcze tylko Waterman Man 100 i jako zbieracz piór przechodzę na emeryturę. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko (...) i jako zbieracz piór przechodzę na emeryturę. :)

Brawo! Ja sobie powtarzam dokładnie to samo przed każdym ostatnim piórem (w miejsce kropek należy wstawić aktualnie kupowany model). :lol:

Oraz że to dobrze, że mam już... (np. Mąblą 146), bo... (np. Mąblą 149) byłby przegięciem i nie na mój portfel. I to działa. Naprawdę. Aż do następnej wygranej licytacji. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły dezele ze starej aukcji (1,5 miesiąca szły :D). Zielone zaschnięte P140 (mam gwarancję i pół pudełeczka!!! ;)), Vacumatic (chyba będzie lekkie pęknięcie stalówki, za to diafragma działa) i jakiś tłoczkowy Brause z urwanym klipsem. Wyszło jak za jedno, a mam trzy i masę dłubaniny gratis. Happy! ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelikan już nie jest zaschnięty - czyli niezależnie od wyniku dalszych działań wyszedłem na swoje. ;)

Vac. ma ok. 2 mm "przedłużenie" szczeliny poza otwór powietrzny, da się przeżyć. Zassał wodę i nie wypuszcza bez pozwolenia. :) Czarne poprzeczne paski, skuwka czarna, przycisk plastikowy. Kodowania daty na korpusie jeszcze się nie dopatrzyłem, a stalówki chyba nie będę wyciągał, żeby nie męczyć pęknięcia. Ale raczej późny egzemplarz. Może się jeszcze jakiś imprint objawi przy czyszczeniu.

Skuwkę jeszcze będę rozkręcał, bo muszę klips wyprostować.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarło:

demigreen153.jpg

demigreen151.jpg

Niby nic specjalnego, ale długo szukałem...

Angielski, zielony Parker Demi Duofold ze stalówką oznaczoną numerem 15

demigreen15nib.jpg

Mam z nim drobny problem - wg literatury oznaczenia cyfrowe w angielskich Duofoldach zostały wprowadzone razem z Maximą (1958), a Demi było produkowane w latach 1953-58, czyli oznaczenie cyfrowe powinno byc tylko w piórach z 1958. Tymczasem to pióro ma oznaczenie na korpusie: 1. Więc wyprodukowano je w 1961? (bo chyba nie w 51??).

demigreen15imprint.jpg

Pióro, jak pióro, ma jednak dla mnie wyjątkową zaletę - jest ostatnim elementem układanki.

Oto komplet - angielskie Duofoldy we wszystkich kolorach i rozmiarach:

ukduofolds2.jpg

ukduofolds1.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo pięknie.

Można powiedzieć, że jeden mały rozdział został zamknięty.

Ja ostatnio miałem pecha. Trzy kupione na eBay duofoldy nigdy do mnie nie dotarły.

Mała pociecha, że PayPal zwrócił kasę. Pewnie sprzedawcy stwierdzili, że wylicytowałem zbyt tanio :wub:

A bestie w ładnym stanie były.

Szczere gratulacje Adamon.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem, a dostałem - zestaw do kaligrafii Online. 3 sekcje ze stalówkami 0.8mm, 1.4mm i 1.8mm plus korpus i skuwka. Czuję jednak, że kaligrafia nie jest moją mocną stroną i chyba nawet nie dam rady się jej łatwo nauczyć, dlatego będę zmuszony go sprzedać. Jacyś chętni? :wub:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest, Pelikan M250, stalówka HF - 12 C, przepiękny kolor - burgund. Po zalaniu czarnym Watermanem... klapa, pisze toto sucho, bardzo sucho. Wykąpałem w wodzie z płynem do naczyń, jakby troszkę lepiej, ale tak nie na pewno nie powinna pisać złota stalówka Pelikana. Jakieś pomysły? Ocet? Na razie nie chciałbym rozszerzać skrzydełek stalówki, wolałbym jakieś płukania, doradźcie. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...