Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

1 godzinę temu, Nikaa napisał:

@AvantTV, niezłe zakupy! :)

Jakie tam masz stalówki w tych piórach?

W Platinum Century #3776 M reszta F. 

 

24 minuty temu, TopikSH napisał:

@AvantTV i jak sobie radzisz przy takich zakupach  z dylematem: "co czym zalać"? :) Dobrze widzę, że to niemiecko - japońska koalicja? Co to za pióra?

Aktualnie mam mało atramentów... przetestowałem po 5 atramentów w każdym piórze w dwa dni ;) Kupiłem jeszcze 3 atramenty. Asa Gao, Kon Peki i take sumi. 

Od góry są to : 

- Pilot Elite E95S F --> te pióro najbardziej mnie zaskoczyło w tej półce cenowej to faworyt do codziennego pisania takiego wyważenia, rozmiaru płynności się nie spodziewałem. Wyglądu również nie można zarzucić.

- Platinum Century #3776 M

- Pilot Falcon F

- Pelikan M200 F

- Lamy Safari F

- Pilot Justus 95

Z Lamy mam jeszcze 2000 Makrolon, które upadło mi na stalówkę..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 18.08.2017 o 10:56, Bartosz_T napisał:

Z samego rana dotarł do mnie Jinhao 992 :) Plastik wygląda na dość delikatny, mój nie jest pęknięty i dziwi mnie to, że Wam to pióro przychodziło z Chin nieuszkodzone a pękało później samo z siebie... Ciekawe co będzie z moim egzemplarzem, mam nadzieję, że udoskonalili proces produkcyjny :D

jlTC1oG.jpg

W drodze jeszcze Baoer 79 i w planach Wing Sung 3001, lecz próbuję się opamiętać w tych zakupach ^_^

 

 

Melduję, że moje również pękło... <_< po 2 dniach spokojnego leżenia z napełnionym konwerterem w szufladzie... Mają chińczyki technologię planowanego starzenia :D Mam tylko nadzieję, że się nie rozpadnie w proch i będzie można go dłużej eksploatować :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie wiem czy tak powinno być, ale stalówka ma problem z podawaniem atramentu i czasami przerywa. Próbowałem kilku atramentów i to samo.

Do do tego Tloczek zassał się przez chwile kiedy napelnialem go asa gao. Myślałem, że już tak zostanie... Do tego pioro chodzi jakbym pisał po plastiku. Nie czuję jakby pisało swobodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, AvantTV napisał:

Nie wiem czy tak powinno być, ale stalówka ma problem z podawaniem atramentu i czasami przerywa. Próbowałem kilku atramentów i to samo.

Do do tego Tloczek zassał się przez chwile kiedy napelnialem go asa gao. Myślałem, że już tak zostanie... Do tego pioro chodzi jakbym pisał po plastiku. Nie czuję jakby pisało swobodnie.

Niestety, zanotowałem podobny efekt. Odniosłem wrażenie jakby podawanie atramentu na spływak nie nadążało za piszącym. Przy stubie 1,1mm lub większym potrzebne jest obfite podawanie atramentu, moje TWSBI jakby nie nadąża i to z wieloma różnymi atramentami. Natomiast po zmianie stalówki na F moje TWSBI 580 pisze idealnie i gładko. Do pisania stubami: 1,1mm ; 1,5mm ; 1,9mm używam Lamy Joy lub Pilota Plumixa tudzież Pilota Parallel (tu akurat jest zupełnie inna zasada działania).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarło chwilę temu Sheaffer by Sailor z  lat osiemdziesiątych w stanie NOS i do tego z konwerterem, oryginalnie na naboje typu Sheaffer slim. Zarówno konwerter jak i naboje prawie nieosiągalne (ale są patenty zastępcze). Zakup w miejsce uszkodzonego - miał być tylko dawcą organów, ale  chyba ta wersja kolorystyczna jest fajniejsza (w porównaniu do czarnego lakieru). Pióro w sumie za 50 zeta (i tak przepłaciłem), a dobre jak współczesne za dwieście;).

SDC12994b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.09.2017 o 17:28, Iwan Iwanowicz napisał:

Ostatnio stałem się posiadaczem Sheaffera 440. Jestem absolutnie zachwycony. Nie dość, że wygląda obłędnie, to jeszcze pisze znakomicie. Cudo!

A tak przy okazji, wie ktoś może, czy pasuje do niego współcześnie produkowany tłoczek tej firmy?

DSCN3327n.jpg.5811792b3edc29b7548a79e3da2baddf.jpg

Pasują - sprawdzalem Bo miałem starego Imperiala i NoNonsense ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...