Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

2 godziny temu, marecki napisał:

Gratulacje @Ender ! Widziałem takie pióro jakis czas temu w rękach mojego rozmówcy, a przynajmniej takie mam wrażenie, że to było właśnie ono. Wtedy jeszcze nie miałem pojęcia, co to :)

No dobrze... Wprawdzie nie dziś je otrzymałem, ale co tam.... zróbmy taki mały "Omas Day"... 

704d55df1766797fgen.jpg

Noooo, gartuluję pięknego paragona :)

Kawał solidnego pióra,...

szkoda, że upadli:(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

2 godziny temu, Ender napisał:

Kawał solidnego pióra,...

To prawda, pióro raczej nie dla kobiecych dłoni. Bardzo mi się podoba i za każdym razem gdy biorę je do ręki, to jestem pod wrażeniem. 

Już po krótkim czasie pisania nim, ba ! choćby samego trzymania w ręce, zacząłem rozumieć, że Twoja kolekcja piór tej marki to nie przypadek. Nie umniejszając oczywiście innym markom piór w tej klasie :)

A moja przyjemność pisania nim to skutek decyzji visvamitry o roszadach w kolekcji :)

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem Elysee nr 60. Było w wystarczająco przyzwoitej cenie :P Jakieś szczątkowe informacje znalazłem w internecie, ale mam jednocześnie pytanie o samą firmę, oraz czy ktoś z Was ma może pióra od nich?

Zdjęcia wrzucę jak będę miał już fizycznie pióro u siebie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3. Juni 2017 o 18:27, Topaz napisał:

W tygodniu udało mi sie znależć takie maleństwo, zakute w złoconą blachę (Walz Gold). Złoto jak złoto, gilosze ręcznie robione (komu się chciało kilka godzin pracować?), ale sercem pióra jest stalówka Degussa 14K. Sami zobaczcie jak wyciska atrament. Nie jestem fanem flexujacych stalówek, ale ta to mistrzostwo.

 

fd55884238494834.jpg

 

177f39273074ad1a.jpg

 

907a4e7881522f86.jpg

 

Może ktoś z Forum rozpozna producenta i model, wyraźnie wykonane na zamówienie firmy w Niemczech.

Ładne!

Ja też mam nonama ze stalówką Degussa, w zestawie z długopisem (narazie u pendoctora):

2017_02_01_20_01_12.jpg

2017_02_01_20_00_54.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie Delike Alpha. Po namyśle, wbrew temu to nabazgrałem na zdjęciu, to ideale pióro do KWZ Ink Old Gold. Stalówka naprawdę bardzo cienka, jak igiełka. Samo pióro ciężkie, zwłaszcza po nałożeniu skuwki a bez niej trudno pisać. Całość jednak bardzo żwawo sunie po papierze i daje frajdę z pisania.

Delike-Alpha_zpsklvkbxxl.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, TopikSH said:

Przyszedł do mnie Delike Alpha. Po namyśle, wbrew temu to nabazgrałem na zdjęciu, to ideale pióro do KWZ Ink Old Gold. Stalówka naprawdę bardzo cienka, jak igiełka. Samo pióro ciężkie, zwłaszcza po nałożeniu skuwki a bez niej trudno pisać. Całość jednak bardzo żwawo sunie po papierze i daje frajdę z pisania.

Delike-Alpha_zpsklvkbxxl.jpg

Bardzo fajny kolor ?

I pióra i atramentu.

Edytowano przez Gość
E.R
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Just now, marecki said:

 Będzie się tata cieszył ! :) 

Tak z ciekawości - sprawdzałeś ile obrotów trzeba, aby odkręcić skuwkę? Gwint ma trochę zwojów...

 

Do czasu skończenia gwarancji nie bedę go samodzielnie otwierał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, XNicKiEs napisał:

Do czasu skończenia gwarancji nie bedę go samodzielnie otwierał.

Sorki, ale nie rozumiem...

Może chciałeś powiedzieć, że nie będziesz go otwierał samodzielnie (choćby po to, by zerknać na stalówkę) zanim prezent nie zostanie wręczony tacie... Bo kwestia gwarancji to mi tu nijak pasuje do mojego pytania 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...