Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dotarło:

20170518_201028.jpg

Dość grube, ze skuwką na dupce ciężkie, ale bez niej bardzo przyjemne w pisaniu pióro. Ma coś szlachetnego w wyglądzie. 

Ktoś chyba je rozbierał i nieumiejętnie złożył, bo spływak i stalówka były źle ustawione i kanał na powietrze w spływaku nie był wyrównany z podcięciem w kołnierzu, ale kilka minut i już wszystko jest jak należy. 

Jestem zadowolony z zakupu. 

 

Wczoraj natomiast udało się ustrzelić coś wspaniałego, ale to poczekam do momentu jak przyjdzie i będę się chwalił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co prawda nie zakupy, ale nawet ważniejsze niż ostatni nabytek.

 

Parker Vector, którym pisałem w podstawówce (mama znalazła w domu i odłożyła żebym sobie odebrał), oraz stare pióro, którym pisał mój nieżyjący już od kilkunastu lat dziadek.

20170518_233031.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kleks napisał:

A co ono dokładnie jest? Czy to jakieś Hero?

Szczerze mówiąc nie miałem czasu na wnikliwe oględziny.  Ale wyglada na jakieś stare Hero. Mniejsza o to - to pioro dziadka.

 

A teraz się chwalę, bo odebrałem przesyłkę.  Nie napisze co to tylko zdjęcie wrzucę i zobacze czy ktoś  odgadnie/będzie wiedział.

Pióro jest starsze ode mnie (co w sumie nie jest jeszcze takie trudne).

20170519_194126_1.jpg

 

 

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rinke napisał:

Śliczniutki ten Pilot, podoba mi się też chyba jego bliźniacza wersja-Pilot Murex. Jest na liście must have.

To CHYBA była różna nazwa w zależności od rynku dystrybucji (coś jak Capless/vanishing point). 

Pióra niestety niezbyt częste to kupienia i ceny trochę z czapy ale ja miałem wielkie szczęście bo kupilem bardzo tanio jak na ten model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szymon napisał:

[...] Możliwe ze tylko ja się nim tak jaram [...]

Zaręczam, że nie tylko Ty... dopiero co czaiłem się na nie na allegro i jakiś szczęściarz dmuchnął mi je z przed nosa - @Szymon zazdraszczam :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Szymon napisał:

To CHYBA była różna nazwa w zależności od rynku dystrybucji (coś jak Capless/vanishing point). 

(...)

Myu i Murex to dwa różne pióra. 

Szczerze gratuluję i zazdraszczam. :D Fantastyczny nabytek. ;)  To co? Teraz polowanie na Parkera T1? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Kupiłem to pióro parę dni temu, ale dopiero teraz doszło. Właściwie to nie "dopiero" ale już! Przyjechało z Polski do UK błyskawicznie. To Waterman Carene, którego mam od naszego forumowego kolegi Kolektora.

p4RuBvD.jpg

Ponieważ to nie "ebaj" i nie ma opcji "wystaw komentarz", a jednak chciałbym się jakoś wypowiedzieć, więc zrobię to tutaj. Jeśli wszystkie pióra, które sprzedaje Kolektor są tak zgodne z jego opisem, to możecie kupować w ciemno. Ten Waterman jest rzeczywiście taki, jakiego się spodziewałem. Kolega Kolektor napisał, że się go pozbywa, bo "jeszcze szuka swojego Graala", a ja myślę, że dla mnie to jest strzał w dziesiątkę.

jc3jLIW.jpg

Gdy kupiłem (całkiem niedawno) mojego pierwszego wymarzonego Pelikana, poczułem lekkie rozczarowanie. Owszem, jest to Pelikan, rzeczywiście ma złotą i przepiękną stalówkę i w każdym detalu widać niemiecką, perfekcyjną jakość, ale... Gdy zacząłem nim pisać, to nie było to. Natomiast Waterman... To francuskie pióro. Nie lubię Francuzów i francuskich wyrobów. Ale pióra Waterman są inne. Kocham pióra Watermana. Mam do nich sentyment, być może dlatego, że jednym z pierwszych moich markowych piór i w dodatku prezentem od kogoś bardzo mi bliskiego, był właśnie Waterman.

Gdy wziąłem to Carene pierwszy raz do ręki, od razu wiedziałem, że to jest to. Stalówka wprawdzie jest trochę grubsza, niż myślałem, ale jest ścięta i pisze rewelacyjnie. Pióro ma idealny rozmiar do mojej dłoni, jakby było robione na miarę, oraz idealną wagę. Poza tym ten design...

VnzxO6Z.jpg

Myślę, że dobrym porównaniem będzie Citroen DS. Żaden samochód z lat 60 - 70 nie wyglądał tak jak on. Ta jednoramienna kierownica, "kosmiczna" deska rozdzielcza, skręcane z kierownicą reflektory, to było coś, co niekoniecznie się sprawdziło w praktyce, ale nikt inny nie miał czegoś podobnego. Ta stalówka Carene... Nie da się jej ot, tak po prostu wyjąć, bo jest przyklejona. Ale czy jakiekolwiek inne pióro ma tak zabójczo przystojny profil? Nie sądzę.

Dziękuje koledze Kolektorowi za rzetelny opis, świetną komunikację i wzorową transakcję. Jestem bardzo, ale to bardzo zadowolony :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...