Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 9,9k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak. Starego czarnego GT, błyszczącego. "Odzyskanego" z Koła. F, ale w praktyce EF.

Kreska mokra, ale paradoksalnie - cienka. Skłonność do wypełzania atramentu, ten model słynie z tej cechy. Za to przez jakiś czas nosiłem go dosłownie "za pazuchą", w tych pięknych czasach, kiedy jeździłem w teren po projektach ze ZPORR-u. Pisze wszystkim i po wszystkim, spokojnie można ładować naboje "international" - nie cieknie, nie buntuje się.

No i zrobiła się z tego minirecenzja :)

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie, troche mi pokrzyżował plany. Miałem kupować dzisiaj wieczorem Soneta na aukcji lub zamówić jutro Lamy Studio, ale jak ujrzałem to piórko na -kup teraz- to szybko zaklikałek. Tak to czasami plany biorą "w łep", ale zupełnie nie żaluje :) Teraz to już po ślubie to można kupować choć troche, nie trzeba tak oszczędzać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarła do mnie kupiona na eBay'u Osmia 44E.

O dziwo, zamiast stalowej stalówki Osmia Supra, wyposażona została w 14 ct złotą, znakomitą stalówkę firmy Degussa.

Ostatnio na eBay'u 18 licytantów złożyło 27 ofert na podobne pióro Osmię 74A, a wygrywająca oferta opiewała na 494,99 $, co moim zdaniem jest ceną co najmniej irracjonalną.

f995bfcd2ac8010a.jpg

Link do zakończonej aukcji :

http://www.ebay.pl/i...984.m1423.l2649

Oto moja Osmia 44E, posiadająca identyczne gabaryty jak Osmia 74A.

6fb49f53d3d41805.jpg

e40d311864dbd523.jpg

6b304df06a9461cc.jpg

Złota, znakomita, 14 karatowa stalówka firmy Degussa

d1ce52442cba2bd1.jpg

Piękne, bursztynowe okienko podglądu atramentu.

4d80c39eaf63dc13.jpg

Pokrętło mechanizmu tłoczka ukryte jest pod gwinowaną ślepą końcówką korpusu

3311726192452bb9.jpg

Próbka możliwości pisarskich stalówki Degussa.

57ea19268f60d3a8.jpg

Bardzo mnie to pióro ucieszyło. Ostatnio rzadko udaje się mi nabyć piórka mojej ulubionej marki Osmia ze względu na to,

że to co jest w ofercie, to już mam w swoim zbiorku, a to co jeszcze nie mam nie ukazuje się zbyt często, a jak już, to uzyskane ceny przekraczają moje możliwości finansowe. Na szczęście zdarzają się jeszcze takie okazje jak ta Osmia Supra 44E.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan_Q napisał :

"Ładna ta Osmia"

He,he.... ładna.

Robiłem zdjęcia przy kiepskim sztucznym oświetleniu. Dziś mogłem zrobić zdjęcia przy naturalnym świetle dziennym. Co prawda pochmurno i kiepskie światło, ale chyba lepsze niż przy oszczędnościowej żarówce.

Oto mój ostatni zakup Osmia 44E wśród dwóch Osmii 74A:

491f09ce11b26fa7med.jpg

f61c13bc19684301med.jpg

83d7f324e24badc4med.jpg

Osmia 74A i Osmia 44E, przy zachowaniu tych samych gabarytówm, różnią się zakończeniem skuwki.

Osmia 44E ma na captopie logo, słynny diament wpisany w okrąg, a Osmia 74A, ma stożkowo zakończony captop bez logo.

6c627e92782b9260med.jpg

c269e64ec9db5ba2med.jpg

No i ewenement. Modele Osmii oznaczane dwoma cyferkami miały zawsze stalówki stalowe, tak jak ma ją Osmia 74A

28158f3ca04cad67med.jpg

Moja Osmia 44E ma złotą 14 karatową stalówkę firmy Degussa, a powinna mieć stalową.

Ale ja nie będę płakał z tego powodu, bo złote stalówki Degussa, były w tamtych czasach i do dziś są klasą dla siebie.

b2acf54fad048befmed.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...