Skocz do zawartości

Uważaj przed zakupem: Podróbki piór wiecznych


ArielN

Polecane posty

Poniższe zestawienie będzie pomocne w walce o zakup pióra, które nie jest podróbką. Jeżeli znajdziecie na niej upatrzony przez Was model, to sygnał, że powinniście zachować szczególną ostrożność. Pamiętajcie! Czas płynie, a licho nie śpi, dlatego lista w żadnym wypadku nie jest wyczerpująca.

 

Tabela obejmuje modele, których podróbki posiadają logotyp pożądanej marki oraz produkty sprzedawane pod własną marką (np. pióra Hero Safari będące pierwotnie nieudaną kopią Lamy Safari).

 

WERTYUIOKJ11.jpg


 

Powodzenia  :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mikrusa MB Mozart tez chyba malpuja.

Podrobki MB149, Lamy 2000 - ciekawym jak wygladaja.

Parker 61 rowniez podrabiany.

W zaleznosci od tego jak sie zapatrujesz na piora typu Baoer moze dojsc jeszcze pare modeli (np WM Expert).

Hero 616 tez bywa podrabiane :D

 

Podróbkę Montblanc 149 pozna nawet początkujący pióromaniak. Stalówka IPG, a system napełniania to... tłoczek/naboje. Podróbka Lamy 2000, którą miałem możliwość zobaczyć była wykonana od strony technicznej wyjątkowo dobrze (drobne różnice w spasowaniu elementów). Problemem było odwzorowanie oryginalnego koloru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnosc, ze to podrobka 2000 a nie np. jakis bardzo stary egzemplarz tego piora? Wiem ze to glupie pytac Ciebie o cos takiego, ale naprawde trudno mi uwierzyc w dobra podrobke tego piora, i to z materialu przyzwoicie udajacego 'makaron'. Jesli to naprawde podrobka z dzialajacym tlokiem to jestem zaskoczony i bardzo zaniepokojony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Jestem pewien, że pióro, które miałem okazję oglądać było podróbką Lamy 2000, a nie jednym z jego wcześniejszych wcieleń (obchodzącego w tym roku swoje 48. urodziny). 

 

Edycja:

 

PS Miłośnikom modelu polecam fantastyczne anglojęzyczne opracowanie dotyczące historii i idei towarzyszącej procesowi tworzenia Lamy 2000 (artykuł w pięciu częściach: część 1., część 2., część 3., część 4., część 5.)

 

PSS Wykonanie korpusu i pozostałych części z makrolonu/tworzywa przypominającego makrolon* nie jest aż tak trudne technologicznie. Pokazał to pewien obywatel Chin (zdjęcia po raz pierwszy opublikowane na chińskim forum miłośników piór, obecnie usunięte z lokalizacji źródłowej). W przypadku tego egzemplarza podzespoły pochodziły z oryginalnego pióra:

 

Lamy_2000_Chiny.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_2.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_3.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_4.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_5.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_6.jpg

 

* niepotrzebne skreślić

Edytowano przez ArielN
Notatka o Lamy 2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Jestem pewien, że pióro, które miałem okazję oglądać było podróbką Lamy 2000, a nie jednym z jego wcześniejszych wcieleń (obchodzącego w tym roku swoje 48. urodziny). 

 

Edycja:

 

PS Miłośnikom modelu polecam fantastyczne anglojęzyczne opracowanie dotyczące historii i idei towarzyszącej procesowi tworzenia Lamy 2000 (artykuł w pięciu częściach: część 1., część 2., część 3., część 4., część 5.)

 

PSS Wykonanie korpusu i pozostałych części z makrolonu/tworzywa przypominającego makrolon* nie jest aż tak trudne technologicznie. Pokazał to pewien obywatel Chin (zdjęcia po raz pierwszy opublikowane na chińskim forum miłośników piór, obecnie usunięte z lokalizacji źródłowej). W przypadku tego egzemplarza podzespoły pochodziły z oryginalnego pióra:

 

Lamy_2000_Chiny.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_2.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_3.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_4.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_5.jpg

 

Lamy_2000_Chiny_6.jpg

 

* niepotrzebne skreślić

no tak, tyle że oryginalne lamy 2k ma w części stalowy kaptur i ma okienka w cylindrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

 Waterman Graduate nie mam, ale mam Allure, to bardzo podobne piórka (bliżniaki)

 pierwsze jest metalowe drugie jakiś materiał plastyczny.

 Na Allure jest napis Paris, logo, i nazwa firmy Waterman http://eseis.pl/pl/stalowka-do-piora-waterman-allure-ct-rozmiar-m-medium.html

 więc można się obawiać że jest wciśnięta stalka no name.

 Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hej, ostatnio na allegro pojawilo sie troche pior od jednego goscia, napisane ze nowe z 40 lub 50% znizka, moze jakas wyprzedaz sklepu? Chcialem sie zapytac czy to oryginalne piora czy raczej podrobki? Niektorych modeli nie znalazlem podrobionych w internecie a u niego na aukcjach sa takze chyba mozliwe ze to oryginaly?

Zerknijcie okiem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4996785029

http://allegro.pl/show_item.php?item=4996785978

http://allegro.pl/show_item.php?item=4996791729

 

Niestety aukcje juz sie wlasnie koncza i duzo bedzie nie widocznych na jego koncie teraz...

 

Sonnety to wiem ze podroby wszedzie naokolo, ale waterman expert? To chyba raczej nie jest podrabiane piorko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Markol

Zdjęcia nie przedstawiają sprzedawanych piór tylko ewidentnie pochodzą z netu. Na ich podstawie nie da się niczego powiedzieć na temat oferowanych przedmiotów.

Pióra mogą być oryginalne, pochodzić z wyprzedaży, zwrotów itp. Mogły też zmienić właściciela w sposób nielegalny. Sprzedawca nie wystawia faktur, więc zakup jest nierejestrowany.

Równie dobrze wszystko może być z nimi w porządku, a aukcje zakończyły się są okazyjnie dla kupujących. Podane ceny były cenami wywoławczymi, być może sprzedający liczył na żywsze zainteresowanie.

Edytowano przez Markol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak sonnety sa podrabiane przez chinczykow od dawna tak nie slyszalem o podrabianych watermanach. Jednak mimo to domagalbym sie od sprzedawcy zdjecia sprzedawanego produktu, bo może sie okazać ze nie istnieje albo to inna wersja niz na zdjeciu z internetu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witajcie

Dziewczyna męczy mnie żebym jej licytował poniższe piórko. Czy wszystko z nim ok? Tak Waszym zdaniem? Szczególnie zwraca moją uwagę kolor, którego nie widziałem w żadnym sklepie i ten grawer na skuwce. Nie znam się zbyt dobrze na tym, więc będę wdzięczny. :)

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5268359367

Edytowano przez hykasy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...