Skocz do zawartości

Faber-Castell Ambition Coconut


Polecane posty

Witam serdecznie.

Zastanawiam się nad zmianą pióra. Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia, nie przetestowałem wielu modeli. Kiedyś miałem: Watermana Hemisphere. Teraz mam Parkera Urban. Nie jestem zbytnio zadowolony z tego Parkera, drapie i przerywa. Miałem jeszcze Parkera Frontier. Kupiłem je w Anglii w papierniczym. Pióro pisało bajecznie, nie drapało i nie przerywało. Niestety je zgubiłem :( potem kupiłem takie samo na allegro, ale to chyba podróbka… Ale ta podróbka pisze lepiej niż Urban.

 

No i tutaj moje pytanie. Czy Pióro Faber-Castell Ambition można w jakiś sposób porównać z Parkerem Frontier, które bardzo dobrze wspominam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzałbym. Jestem fanem piór Visconti i nie powiedziałbym, że Basic pisze lepiej niż Rembrandt / Van Gogh. Pisze bardzo dobrze i jest to bezsprzecznie jeden z najciekawszych wyborów pióra do stu paru złotych.

Ja zaś jestem przeciwnikiem piór Visconti :)

Płacisz w granicach 1000zł a dostajesz pióro ze stalową stalówką. Jak dla mnie to przesada że w piórze za takie pieniądze stalówki nie są złote. Co prawda nie piszą źle, ale akurat w moim modelu ze stalówką były drobne problemy. Teraz co prawda pisze dość dobrze, ale mimo to "pewniejszy" wydaje mi się Faber Castell.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie interesuje mnie zwykłe pióro, bez specjalnych ozdobników do moich, różnych notatek, które nie będzie drapać i przerywać. Mam Parkera Urban, które drapie i przerywa. Frontier pisał dobrze, ale już ich nie produkują. Odpowiada mi grubość pisma jak przy Frontierze "M". Zastanawiam się nad: Faber Castell Basic, Faber Castell Ambition.

 

Co mi doradzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z szerokością stalówki? Czy „M” w Ambition będzie pisała tak szeroko jak „M” we Frontierze? I czy rozmiar stalówki ma wpływ na opory ruchu na papierze?

To dużo zależy od konkretnego egzemplarza. Jedne są grubsze, drugie cieńsze. Ja mam 4 F-ki w Faberach i są naprawde różne. Domyślam się, że M-ka może być dość szeroka. Co do oporów to tak, szeroka stalówka stawia na ogół troche mniejszy opór, bo podaje więcej atramentu, ale są też gładkie F-ki, więc tym bym się raczej nie sugerował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Basic ze stalówką M. Kreska jest jeszcze znośna a po prostu płynie po papierze. I nie zgodzę się ze ciężkie i niewygodne - wręcz przeciwnie, leciutki (w tej wersji ze sznurowanym korpusem) i ultra-wygodne. Super leży w dłoni i bardzo dobrze się pisze w każdej pozycji. F-ka niestety nieco skrobie po papierze (najbardziej Rhodii) i dla nie to zauważalny dyskomfort.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pióro FC Basic już mam, teraz zastanawiam się nad zakupem Ambition. Chciałem kupić ze stalówką M, ale może zdecyduję się na F. Jaka jest różnica w grubości pisma? Czy są może gdzieś w sieci zdjęcia grubości linii?

Oczywiście że są

12003304_698962406903988_202568064717540

Źródło

 

Pamiętaj tylko, że stalówki FC to troche loteria. Mam 4 F-ki i każda pisze troche inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...