Skocz do zawartości

Jaki atrament dzisiaj kupiłeś/ -łaś? :)


emilien

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@grzegorz3 ludzką rzeczą jest czasem popełnić jakieś potknięcie. Ja też święty nie jestem, a ile wpadek miałem, to ja sam tego nie jestem w stanie policzyć. Brawo za uderzenie się w piersi - taka postawa jest godna pochwały :thumbup: :). Sprawa chyba wyjaśniona, więc proponuję ją zakończyć, bo zrobił się mały off-topic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Politechnika Łódzka
Wydział Chemiczny
INSTRUKCJA LABORATORIUM
Preparatyka atramentów/tuszy (the preparation of inks)
realizowanego w ramach Zadania nr 9
pn. „Doposażenie laboratorium pod nazwą Materiały i nanomateriały polimerowe jako
materiały inżynierskie”
Instrukcję opracowała:
Prof. dr hab.inż. Jolanta Sokołowska

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.06.2017 o 00:48, Dyzia napisał:

Przypadkiem i nie planowanie kupiłam dziś Pelikana Edelsteina Smoky Quartz, ponieważ przypominał mi mój ulubiony kolor ecoliny 416... Czyż kolor KWZ ink Cappucino nie jest podobny? Tutaj maczanki:

 

Zdradź proszę - co to za papier? Nie widzę, żeby cokolwiek strzępiło, a atramentu przecież niemało taka maczanka podaje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
5 minut temu, Wąsaty napisał:

No ok, ale przecież wygląda dokładnie tak, jak na szablonie? Więc w czym problem?

Nie ma żadnego problemu. Na szablonie wydawał się wpadający w błękit, więc myślałem że to kolor zbliżony do Kon Peki Iroshizuku albo Sailora Souten - takie klimaty.

Dodam też że to zdjęcie nie do końca oddaje kolor - bo na zdjęciu też wydaje jest lekko w stronę błękitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja dzisiaj zakupiłem w Lidlu naboje Herlitz 10 sztuk za 3.99zł :D Popyt na nie był zerowy... Stojak uginał się od ilości pudełek z nabojami na którym wisiał i na jego końcu była nalepka którą zniszczyłem, więc widać, że byłem pierwszym kupującym... Chciałem czarne, były jednak same niebieskie :cry:  Atrament tankuję z butelek, potrzebowałem samych dużych naboi international, gdyż często tankuję strzykawką :P Przy okazji, będą zapasem podręcznym na studiach w razie zapomnienia o zalaniu pod korek ;) 

gasyM5c.jpg

BZ1AxlV.jpg

Jedyne czego się obawiałem to jakości atramentu, aby atrament nie zaszkodził moim piórom, ale gdy przeczytałem informację na odwrocie, kilkukrotnie pojawiała się nazwa Pelikan, więc w innych postach mieliście zapewne rację, że w nabojach Herlitz jest atrament Pelikan 4001 co mnie ucieszyło i uspokoiło ^_^

DR1ihEg.jpg

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

@alrun Kolor jest okropny, po chwili robi się taki brudny, w szczególności, gdy jest go w jakimś miejscu więcej... Myślałem, że będzie bardziej neonowy, a potrzebowałem nabojów na gwałt do lamy- mój poprzedni nabój wymiękł po kilku ładnych latach:ph34r: napełniania z strzykawki, a ten kolor wydawał się najbardziej interesujący... Niestety w mojej przysuchej stalówce ef, do niczego, bo słabo widoczne pismo, a do podkreślania wydaje sie zbyt cienki... Może zleję do jakiegoś pustego pojemniczka i będę miał atrament do bardziej mokrego pióra, do podkreslania, a naboje wypełnię czymś lepszym...

Edytowano przez -Mateusz-
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, -Mateusz- napisał:

@alrun wątpię. Nie sprawdzałem, ale jest zbyt brudny i zbyt mało neonowy- neonowy jest głównie tylko na opakowaniu... :bezradny:

Czyli jakby jest neonowy, ale tylko na opakowaniu, a w rzeczywistości, to taki dający po oczach żółty/nie wiadomo co, co dobrze wygląda przez parę milimetrów kreski i to w dodatku na czyściliśmy białym papierze, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...