Skocz do zawartości

Pilot 78 G - japońska maszkara


visvamitra

Polecane posty

Oczywiście cała moja wypowiedź to moja i tylko moja opinia.

Stwierdziłem, na podstawie swoich, nie ukrywam, skromnych jeszcze doświadczeń, że to pióro jest nie do pobicia w swej klasie.

Może forma tej wypowiedzi była zbyt mocno coś sugerującą, ale jest to nadal tylko moja opinia.

Czyż zawsze i wszędzie trzeba pisać, moim zdaniem, że to tylko moja opinia czy ocena?

Pisząc na forum tym czy jakimkolwiek innym każdy z nas wygłasza przecież swoje opinie.

A jeżeliby nie swoje wygłaszał to wtedy właśnie powinien to wyraźnie podkreślić.

 

Na podstawie moich doświadczeń, w mojej opinii Pilot 78G na tle innych w podobnej cenie piór wyróżnia się na plus. :)

 

EDIT:

Jeszcze chyba powinno się dodać, że to o mój egzemplarz Pilota 78G chodzi ;)

Edytowano przez Yaner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uwielbiam nabijać :D  Wracając do meritum, o ile dobrze rozumiem, to tak (i nie powinno nic ciec). Moje 78g nie ciekną, a mam ich 6 ;)  Co się zaś tyczy "najlepszości" w klasie cenowej, to czysta demagogia. W mojej profesji (belfer się kłania :)) cienka linia jest mile widziana, a Pilot jest niezawodny. Chińczyki mogą być bardzo cienkie, ale to loteria (kto próbował, ten wie). Na Pilota (78g i nie tylko) mogę liczyć zawsze. Jeżeli ma być F, to jest F. Nie słyszałem o odstępstwach. Moje 3,5 gr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie pomogę wprost, bo używam pilotów z dętkami, ale takie pytanie, czy uświnione jest tylko wnętrze osadki, czy nabój takoż? może na kołnierzu naboju jest jakieś miejsce szczególnie uświnione, co mogłoby wskazywać na jakąś nierówność (ubytek) osadki w tym miejscu.

 

 

Uwielbiam nabijać :D  Wracając do meritum, o ile dobrze rozumiem, to tak (i nie powinno nic ciec). Moje 78g nie ciekną, a mam ich 6 ;)  Co się zaś tyczy "najlepszości" w klasie cenowej, to czysta demagogia. W mojej profesji (belfer się kłania :)) cienka linia jest mile widziana, a Pilot jest niezawodny. Chińczyki mogą być bardzo cienkie, ale to loteria (kto próbował, ten wie). Na Pilota (78g i nie tylko) mogę liczyć zawsze. Jeżeli ma być F, to jest F. Nie słyszałem o odstępstwach. Moje 3,5 gr.

spróbuj koniecznie pilota ze stalówką <EF>, stalówka pisze ultracienko. jak bardzo? ano tak, że bez problemu można by nią zrobić ściągę na chemię organiczną lub syntezę środków leczniczych. myślę, że cholesterol bez trudu dałoby  się upakować w trzech kratkach 5x5mm.

 

440px-Cholesterol.svg.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilą użyczyłem tytułowego pióra z kreską F pacjentowi, aby mógł podpisać paragon z terminala płatniczego, nie wiem czy pióro się podobało, ale na pewno podobało się to, że można było złożyć parafkę, bez ślizgania, przerywania i czego tam innego, co potrafi się wydarzyć, kiedy się podpisuje na śliskim termicznym papierze, z użyciem długopisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już posiadam tytułowe pióro mogę się wypowiedzieć - nie taka maszkara straszna, jak ją malują. Mój jest czarny, i muszę powiedzieć, że na żywo wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciach. Pisze się lekko, mam stalówkę F, i przyjemnie, nie drapie, a kreska idealnie cienka. Całe życie marzyłam o tak cienko piszącym piórze.

A skoro spełniłam marzenie to oczywiście teraz marzę o kolejnym ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Zgadzam się z przedmówcą. Bez przesady, Panie i Panowie. 78g nie jest takim znów brzydkim piórem. Może nie jest kwintesencją elegancji, ale w gruncie rzeczy, jak na tak śmieszną cenę, nie jest również maszkarą. Plastik nie jest najgorszej jakości, a właściwości piśmiennicze zdecydowanie rekompensują niedoskonałości (tych malowanych pseudoringów sam bym się chętnie pozbył).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...