Skocz do zawartości

Pilot 78 G - japońska maszkara


visvamitra

Polecane posty

  • Odpowiedzi 155
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja dziś o mało co mojego nie zgubiłem... Robiłem notatki siedząc sobie w cipoągu, i gdy zbierałem się do wyjścia pióro mi wypadło z dłoni. Rozejrzałem się dookoła, po podłodze, plecaku, i nie mogłem go znaleźć. Nawet nie wiecie jaką odczułem ulgę gdy pół godziny później, będąc już zrezygnowanym i myśląc co taniego i trwałego do noszenia przy sobie kupić w jego miejsce, zauważyłem że jakimś cudem spadając wślizgnął mi się do wewnętrznej kieszeni kurtki ^_^

Edytowano przez Zero
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

A co do Pilota, to pisałem wczoraj Ani piórkiem. Pisze cienko, jeszcze cieniej niż moja igiełka (Sheaffer Agio). Plastik, ale cóż chcieć za takie pieniążki.

Wg mnie pióro warte swej ceny, swych właściwości i wyglądu.

Zastanawiam się czy nie kupić. Tylko w jakim kolorze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarne, jak dla mnie jedyna słuszna opcja. Nawet gdybym lubiła czerwony, to w tym wydaniu jakiś on dziwny, zielony podobnie, a tego czwartego to nawet nazwać nie potrafię. Być może na żywo wypadają lepiej, ale mój gust tego nie ogarnia póki co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zero

No właśnie niestety "morski" na zdjęciach wygląda lepiej niż w rzeczywistości :/ Kupiłem takiego w nadziei że będzie niebieskawy podchodzący lekko pod zieleń, okazało się że jest po prostu oldschoolowo - zielony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Pilota, to pisałem wczoraj Ani piórkiem. Pisze cienko, jeszcze cieniej niż moja igiełka (Sheaffer Agio). Plastik, ale cóż chcieć za takie pieniążki.

Wg mnie pióro warte swej ceny, swych właściwości i wyglądu.

Zastanawiam się czy nie kupić. Tylko w jakim kolorze?

dobrodzieju, pilot penmanship z blachą <EF> to jest dopiero igła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Ja mam czarne, jak dla mnie jedyna słuszna opcja. Nawet gdybym lubiła czerwony, to w tym wydaniu jakiś on dziwny, zielony podobnie, a tego czwartego to nawet nazwać nie potrafię. Być może na żywo wypadają lepiej, ale mój gust tego nie ogarnia póki co.

 

Ja mam aktualnie i zielony (zatankowany zielonym) i czerwony (a jakże, z czerwonym w środku). Dokupię chyba KOLEJNY czarny (kilka zostało mi już zrabowanych przez członków rodziny/znajomych). Ten o kolorze nieokreślonym też planuję. Najchętniej z blaszką B. Do zabawy. Jego kolor nie będzie mi przeszkadzał, choć jest brzydszy od kupy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odgrzewam stary temat ;). Kupiłem czarnego pilota 78g ze stalówką efką i chciałem zamieścić moje przemyślenia i pytania na jego temat.
1. Przemyślenia:

zdjęcia wstawiać nie będę, bo jak to pióro wygląda każdy kto chce, ten wie lub potrafi szybko znaleźć. Jeżeli chodzi o pierwsze wrażenia: pióro zdecydowanie jest ładniejsze na zdjęciach niż w rzeczywistości. Największym minusem przy wyborze czarnego koloru moim zdaniem jest jasnoszary spływak. Gdybym teraz się decydował na to pióro to zdecydowanie wybrałbym kolor zielony (po zdjęciach, więc nie wiem, czy byłby równie ładny, co ten na zdjęciach). Stalówkę wybrałem F, wiedząc, że japońskie F jest cieńsze niż europejskie, ponieważ (wyczytałem), że w Japonii nie stosuje się oznaczenia XF. Zastanawiałem się nad F lub M, ale ponieważ moja emka w Cross Century II jest bardzo mokra i pisze grubo stwierdziłem, że chcę pióro piszące naprawdę cienko, więc nie obawiając się zamówiłem efkę.

Pilot 78G black F:

pierwsze wrażenie (stalówka): co tak sucho? Napełniłem ją atramentem "Standardgraph fliederossa", napisałem kilka linijek tekstu i szok. Co tak słabo? Zmieniłem atrament na "Pelikan turquoise", a tu znowu ledwo widoczna kreska. Nie wiedząc o co chodzi stwierdziłem, że żeby "porównanie" było sensowne powinienem napełnić Pilota czarnym pelikanem. Napełniłem i kreska nadal była blada (niemal identyczna jak w długopisie BIC), ale pisząc pióro nie przerywa. Szczerze pisząc trochę zniknął mi uśmiech z twarzy. Naczytałem się, jak to Pilot 78G nie ma sobie równych, jest najlepszą cienką kreską na rynku itp. itd. a tu ZONK. Podsumowując, wolałbym gdyby stalówka było odrobinę bardziej mokra, żeby kreska była wyraźniejsza. Zakupiłem cztery atramenty od kolegi z forum, żeby się nimi cieszyć, ale to pióro można napełniać wyłącznie czarnym, a i tak jest dość blady. Kolejnym minusem jest wysychanie pióra. Nie mam porównania z inną efką czy też ekstraefką, ale po około półtora minuty od odkręcenia skuwki pióro nie startuje od razu, a trzeba je rozruszać. Chętnie popisałbym Pilotem 78G M-nib, żeby porównać go z niedawno zamówionym przeze mnie piórem z aliexpress (link: http://www.aliexpress.com/item/Hot-Sale-907-Foutain-Pen-Iridium-Extra-Fina-0-38mm-Nib-with-2x-Extra-Fountain-Pen/32287652332.html), o grubości stalówki 0.38mm, które pisze (IMHO) lepiej niż wyżej wymieniony pilot, pomimo, że jest znacznie brzydsze i pisze nieco grubszą kreską (testowane na brązowym pelikanie), ale dopóki takiej możliwości nie mam z przykrością stwierdzam, że ww. pióro, kilka razy tańsze od P78 pisze ładniej.

2. Pytania:

- Czy wasze P78G-F też nadają się tylko do czarnego atramentu? Rozumiem przez to, to, że inne kolory wyglądają zbyt blado.

- Czy mógłby ktoś z Was wrzucić porównanie stalówki F i M?

- Trzecie pytanie jest odnośnie samej firmy. Czy lepiej pisze Pilot 78G, czy Prera? Tak się zastanawiam, czy jest tak jak zazwyczaj w firmie, że im droższy egzemplarz, tym lepiej pisze, czy 78g jest aż tak dobry, że pisze najlepiej (z przymrużeniem oka ;))?

 

Nikogo z Państwa post nie miał zamiaru obrazić. Czekam na odpowiedź od starych wyjadaczy ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#odkrywca - po pierwsze, to nasuwa mi się pytanie czy pióro przeszło etap płukania w wodzie z płynem do naczyń?

to w sprawie bladej kreski, czyli jak piórko podaje za mało atramentu, powinno w jakimś stopniu pomóc,

Edytowano przez YAMAHAL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania:

1. Jak dokładnie je wyczyścić? Nakapałem kilka kropel do słoika 540ml (mniej więcej tyle co na gąbkę gdy chcę umyć naczynia), dolałem wody do 2/3 wysokości ów słoika i wypłukałem resztki atramentu, następnie wymieniłem roztwór na identyczny, ale nowy i już nie leci nic z niego atramentu.

2. Jak ściągnąć ten konwerter co jest w zestawie? Na filmiku na YT facet robił to bezproblemowo, a u mnie idzie to tak ciężko, że nie chcę robić tego na siłę, żeby nie urwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...