Skocz do zawartości

To POLSKA marka - Renoird


kerad

Polecane posty

Czy ktoś z was nabył to piórko? https://www.galante.pl/pioro-wieczne-roman-time-1917-s-f

Jestem bardzo ciekawy jak się prezentuje w realu, jakie to materiały. Na starcie otrzymuję stalówkę M co mi się podoba, ale nie wiem jak z przepływem atramentu - czy pisze sucho czy mokro oraz co z gładkością stalówki - czy pisze się jak po szkle czy twarda jak gwóźdź.

Kupił bym z miejsca :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was nabył to piórko? https://www.galante....n-time-1917-s-f

Jestem bardzo ciekawy jak się prezentuje w realu, jakie to materiały. Na starcie otrzymuję stalówkę M co mi się podoba, ale nie wiem jak z przepływem atramentu - czy pisze sucho czy mokro oraz co z gładkością stalówki - czy pisze się jak po szkle czy twarda jak gwóźdź.

Kupił bym z miejsca :P

Super! Rozejrzyj się jeszcze za innymi chińskimi piórami w tym stylu. Będziesz miał więcej modeli do wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć dobrej jakości pióra chińskie tzn. firm Jinhao oraz Hero bowiem w PL raczej nie importuje się wszystkich serii tych producentów tylko np. jakieś 1-2 modele najwyżej.

Natomiast jeszcze za słabo znam holenderski by iść sobie tak na miasto i poszukać i wypytać o konkretne modele.

Ale na szczęście Renoird się pojawił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatno bardzo dużo używam Roman Time'a i powiem, że sprawdza się doskonale. Od szybkich notatek "na kolanie", normalne pisanie i notowanie, po wypisywanie stert indeksów :) Nie sprawia jak na razie żadnych problemów więc nadal podtrzymuję swoją opinię, że pióro ma doskonały stosunek jakości do ceny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko znaleźć dobrej jakości pióra chińskie tzn. firm Jinhao oraz Hero bowiem w PL raczej nie importuje się wszystkich serii tych producentów tylko np. jakieś 1-2 modele najwyżej.

Przyznam, że jestem zaskoczony... A na Allegro czy innych portalach aukcyjnych patrzyłeś? Czasem mam wrażenie, że dużo więcej tam nie ma. ;)

Ot, choćby martyna1963. Obecnie ponad 160 chińskich piór w asortymencje... :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Allegro to wiem bowiem już patrzyłem, ale zawsze się wstrzymywałem z kupnem ponieważ te piórka nie mają recenzji. Chciałbym je zobaczyć na żywo, ale bodajże raz w życiu mi się zdarzyło i to podczas wycieczki, gdzie sklep papierniczy miał na stanie kilka modeli Jinhao i Hero. Wtedy tylko je oglądałem, dziś żałuję, że nie wziąłem.

Jinhao mógłby pomyśleć nad designem tych piór ze schowaną stalówką. Wszystkie są mocno podobne do siebie ale dają radę za taką cenę.

W międzyczasie dostałem odpowiedź od Renoirda. Linia M czyli jak lubię. Niestety nie dowiedziałem się czy pisze mokro czy sucho - po prostu płynnie oraz gładko.

Ale tak czy inaczej piórko to zrobiło na fotkach wrażenie i je biorę. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...