Skocz do zawartości

Waterman Graduate przerywa :-(


Zorro

Polecane posty

Witam,

Zakupione na allegro, nowe pióro przerywa. Szukając na googlach widzę że nie jestem w tym odosobnieniony jako właściciel tego modelu. Nie muszę chyba mówić, ze to jest bardzo denerwujące. Tymbardziej, że stary Parker Vector pisze bezbłędnie.

Pierwsze co zrobiłem to przemylem pióro pod gorącą wodą z kranu. Nic to nie dało niestety.

Może to wina naboju? Może sprzedawca z allegro dołączył mi zły nabój? Tylko nie wiem co mogło by być z nim nie tak, bo pióro pisze atramentem 90-95% czasu, więc to nie jest tak że przerywa cały czas. Raczej wtedy gdy się odrywa stalowke od papieru.

Myślę żeby włożyć do tego pióra jakiś inny nabój i zobaczyć czy to coś da ale boję się ze potem jak oddam do serwisu to mi powiedzą że pisałem nie ich nabojami i dlatego przerywa. Da się w ogóle jakoś sprawdzić czy atrament jest Watermana? Mają na to jakieś sposoby?

No i się zastanawiam też nad serwisem: kupiłem na allegro, karte gwarancyjna mam podbitą. Czy jest w ogóle jakiś serwis gwarancyjny Watermana w Polsce? Gdzie to wysyłać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to teraz jest, ale ostatnio kontaktując się z serwisem otrzymałem taki adres mailowy: daniel.dolniak@newellco.com
Z tego co wiem to po wysłaniu opisu problemu, jeśli zostanie zatwierdzone, wysyłają na własny koszt kuriera któremu należy przekazać pióro wraz z dokumentami gwarancyjnymi, dane adresowe, opis usterki i wypełniony formularz (otrzymany wcześniej mailem).
Raczej nie jest to wina naboju, prędzej atramentu, ale i tego nie można być pewnym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to teraz jest, ale ostatnio kontaktując się z serwisem otrzymałem taki adres mailowy: daniel.dolniak@newellco.com

Z tego co wiem to po wysłaniu opisu problemu, jeśli zostanie zatwierdzone, wysyłają na własny koszt kuriera któremu należy przekazać pióro wraz z dokumentami gwarancyjnymi, dane adresowe, opis usterki i wypełniony formularz (otrzymany wcześniej mailem).

Raczej nie jest to wina naboju, prędzej atramentu, ale i tego nie można być pewnym.

Myślisz że do garduate też wysłąliby kureiera?  :wacko:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam jeszcze za bardzo dociśniętą do papieru stalówkę, w której mogły się rozgiąć skrzydełka, wtedy faktycznie ani płukanie ani pilniczek nie pomoże.

do piórek budżetowych (przy drobnej usterce, nie przy poważnej wadzie) nie zagłębiałabym się w kurierów i gwarancję, wiele hałasu o nic. jeżeli faktycznie stalówka jest źle wykonana lub ma faktyczną wadę - to wtedy tak. w tym przypadku kupno nowej całej sekcji to jakieś 35-40 zł czyli niemal wartość pióra i rozumiem, że nawet o taką kwotę można powalczyć i reklamować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja pisałem na temat wysyłki na gwarancję zakładając gorszy scenariusz - wada fabryczna, zbyt płytko wyżłobiony spływak, wadliwa stalówka, coś takiego. Oczywiste że jeśli jest to coś na co poradzi dłuższa kąpiel w wodzie z detergentem albo poprawienie mocowania stalówki to gra niewarta świeczki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiam jeszcze za bardzo dociśniętą do papieru stalówkę, w której mogły się rozgiąć skrzydełka, wtedy faktycznie ani płukanie ani pilniczek nie pomoże.

do piórek budżetowych (przy drobnej usterce, nie przy poważnej wadzie) nie zagłębiałabym się w kurierów i gwarancję, wiele hałasu o nic. jeżeli faktycznie stalówka jest źle wykonana lub ma faktyczną wadę - to wtedy tak. w tym przypadku kupno nowej całej sekcji to jakieś 35-40 zł czyli niemal wartość pióra i rozumiem, że nawet o taką kwotę można powalczyć i reklamować :)

No ja właśnie poszedłem za radą z filmiku który był podlinkowany do tematu o przerywajacym vectorze, żeby wygiąć nieco stalowke i chyba jest lepiej ale nie rozwiązało to problemu.

Spróbuję jeszcze moczenie z tym ludwikiem, czyli jak rozumiem może to być płyn do naczyń?

Atramentu Watermana nie posiadam. Mam tylko ich nabój rozruchowy, atrament mam Parkera i naboje Herlitz lub Pelikan. Z tym, że te ostatnie to są w małej ilości 1/4 naboju, bo tak wyschły o_O

Edytowano przez Zorro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak piszesz powoli, albo trochę mocniej dociśniesz stalówkę do papieru również przerywa?

Aktualnie to pióro przerywa rzadko, tzn może w co 10 słowie i to w części litery która stawiam na początku słowa. O coś takiego. Także to trudno stwierdzić, bo pióro nie przerywa w sposób ciągły. Wcześniej było chyba gorzej.

Będę obserwował co dalej. Jak coś będzie znowu nie tak i będzie to uciążliwe to zrobię 24h płukanie w wodzie z płynem do mycia naczyń a potem spróbuję na atramemcie Parkera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przerywa podczas podpisu, czyli zakładam że bardzo szybkiego i dynamicznego pisma, w takim razie całkiem możliwe że stalówka jest po prostu bardzo sucha. Spójrz na ten filmik, i jeśli masz taki sam problem z piórem jak zaprezentowany tutaj, spróbuj zrobić co autor (tylko nie radzę tego jednak robić na paznokciu, bo to może boleć). Ogólnie chodzi o zwiększenie przepływu pióra - minimalne rozszerzenie skrzydełek stalówki, dzięki czemu więcej atramentu przez nią przepływa, zmniejszając szanse przerwania przepływu. Tylko staraj się nie zrobić tego za mocno, aby nie uszkodzić stalówki nieodwracalnie. 

PS. Nie biorę odpowiedzialności za wynikłe szkody, robisz to na własną odpowiedzialność, jeśli nie jesteś tego pewien, to po prostu skontaktuj się z serwisem Watermana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...