Skocz do zawartości

Aurora BCC (Ottantotto 803?)


Gość

Polecane posty

Historia zdobycia Aurory jest tu: http://www.piorawiec...czesny-mikolaj/

Opisywane pióro to Aurora z limitowanej serii BCC, zamówionej na piętnastolecie istnienia BCC, zrealizowanej przez Bazarnik.

Limit wynosi 2006, w tym też roku seria powstała. Pióro ma swój numer: 115. Te fakty wiążą się oczywiście z czymś, czego osobiście nie lubię, czyli znakowaniem pióra. Nie mam wielkiego porównania, ale wydaje mi się, że tu jest ono do przyjęcia. Sami oceńcie.

Ocenę tego, co to za pióro faktycznie opieram na porównaniu z ofertą Aurory na stronie Bazarnika. Będę zobowiązany za ewentualne potwierdzenie moich przypuszczeń, lub wyprowadzenie mnie z błędu. Na potrzeby tej krótkiej recenzji przyjmuję, że to Aurora Ottantotto 803.

Tu podglądałem Aurory: http://www.bazarnik....php?podgrupa=17

Obiektywnie:

długość pióra zamkniętego skuwką: ok. 13,5 cm

długość pióra bez skuwki: ok. 13 cm.

długość pióra z założoną skuwką: ok. 15,9 cm

stalówka złota 14K, rozmiar M

całość pióra wykonana z czarnej żywicy, skuwka srebrna ze złoceniami

Pióro robi na mnie ogromne wrażenie. Jest doskonale wyważone, mnie lepiej pisze się bez skuwki nałożonej na pióro.

Pisze z lekkim oporem, cicho szeleszcząc, jakby szeptało zadowolone, że już nie musi schnąć w pudełku.

Próbka pisma (można łajać za charakter pisma, pracuję nad tym;)

aurorabccpismon.jpg

link do większego formatu: http://img21.imagesh...orabccpismo.jpg

I samo pióro:

aurorabcc001n.jpg

aurorabcc002n.jpg

I dalej trzeba klikać w miniaturki... :unsure:

aurorabcc003n.th.jpg aurorabcc004n.th.jpg aurorabcc005n.th.jpg aurorabcc008n.th.jpg

aurorabcc009n.th.jpg aurorabcc011n.th.jpg aurorabcc013n.th.jpg aurorabcc014.th.jpg

aurorabcc015.th.jpg aurorabcc016.th.jpg aurorabcc017.th.jpg

Pióro zalałem atramentem Diamine Evergreen. Jak na razie robi się coraz ładniejszy. Spodziewam się, że będzie naprawdę ładny, kiedy z Aurory znikną do końca resztki starego, czarnego atramentu. O samym atramencie nieco później, w innym dziale.

To tyle debiutu:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... ślepej kurze ziarnko, jak mówią. Nie ma co ukrywać, pióro trafiło w ręce neofity, więc gorliwość wyznawcy gwarantowana:P Obiecuję szeptać mu czułe słówka podczas pisania.:unsure:

A to zdjęcie stalówki, przepraszam za jakość, wycinałem z szerszego kadru.

aurorabcc008bn.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minister Gospodarki Woźniak (2007 r.) z tymże właśnie piórem :D

male_wozniak.jpg

duze_ostre%20ns.jpg

Oficjalna notka BCC:

PIÓRO KLUBOWE Aurora BCC z limitowanej edycji ekskluzywnych piór wiecznych to oryginalny model tradycyjnego wiecznego pióra w eleganckim pudełku wykończonym welwetem. Każde pióro posiada indywidualny numer seryjny, widniejący na pozłacanym elemencie skuwki, korpus wykonany z czarnej, szlachetnej żywicy - na korpusie grawerka upamiętniająca 15 rocznicę powstania BCC, pierścień i klips platerowane 23K złotem, stalówka ze złota grawerowanego 14K, zakończona kulką irydową. Prezentacja Aurory-BCC odbyła się podczas na Letniej Wielkiej Gali BCC, 24 czerwca 2006 roku: prezes Marek Goliszewski wręczył pióro z numerem 03 pani komisarz Danucie Hübner. Pióra otrzymali również ks. bp Piotr Jarecki i prof. Krzysztof Pawłowski, a 10 lutego 2007 roku, podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu - José Manuel Barroso, przewodniczący Komisji Europejskiej i Dimitris Dimitriadis, przewodniczący Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego.

Edytowano przez INAHON Sp. z o.o.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...