Skocz do zawartości

Faber Castell Basic


Paplo

Polecane posty

  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Najwyraźniej. Zawsze w etui, spokojnie użytkowane. Nie miało okazji do pęknięcia z mojej winy. Dzisiaj jak leżało na ławce, to światło tak padło, że pęknięcie było nader widoczne. Od razu się przyjrzałem i jest w pełni wyczuwalne. Gdy przejadę delikatnie paznokciem po sekcji to w miejscu uszkodzenia paznokieć mi się blokuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przegapiłam ciekawą dyskusję o charakterze pisma. Otóż wyrobienie sobie dwóch charakterów - przy pisaniu szybkim i przy wolnym wcale nie jest trudne czy dziwne. Ja odkąd złapałam za stalówki flex potrafię coś ładnie napisać choć moją zmorą są nierówne literki. Za to charakter pisma odręcznego szybkiego, do notatek na zajęciach i tym podobne jest zupełnie inny i... no cóż, zupełnie mi się nie podoba. I nie tyle, że jest mniej staranny, co literki potrafią zupełnie inaczej wyglądać. Obecnie nieco eksperymentuję żeby wybrać jedną czcionkę i nauczyć się nią płynnie i ładnie pisać.

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie są cztery etapy poprawy charakteru pisma.

1. Analiza problemu

2. Rozbicie problemu na poszczególne litery i ćwiczenie ich poprawnego kształtu (ja oparlem się na italicu).

3. Ćwiczenie powolnego pisania "nowymi" literami.

4. Przyśpieszenie pisania - wtedy wychodzą nasze dotychczasowe nawyki - analiza, co może sie nadać z rozwiązań, które pojawiły się odruchowo w szybkim pisaniu i adaptacja tych, które nam pasuja.

 

Oprócz tego dla mnie pżyteczna jest kaligrafia. Uczy pokory i wyrabia rękę. Trzeba jednak pamiętać, że kaligrafia to nie pisanie, ale rysowanie liter.

 

Dyskusja z pewnościa jeszcze wróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam to pióro od tygodnia. Wpadło mi w oko jakiś czas temu i wreszcie zamówiłem, ale w szarym błyszczącym wykończeniu. Musiałem je wymieniać bo pierwszy egzemplarz był pocharatany.
Pióro ciężkie, ale w moim przypadku nie męczy dłoni. Z drugiej strony najwięcej co nim napisałem tak na raz to 3 strony A4 więc może jeszcze nie dowiedziałem się nic na ten temat. Jak narazie nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń, ale lekko mnie ta skłonność do zadrapań martwi (może ktoś wie co z tym zrobić? etui mam).
Jeszcze jest coś co mnie niesamowicie męczy - do czego jest ten nabój bez dna? Na serio, nie mam pojęcia po co komuś takie cudo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go wykorzystuje do płukania pióra :) Coś z tymi Faberami jest... A ja żałuje, że na wymianę wziąłem błyszczący... Wiecznie brudny i podatny na rysy...

W etui mam taką wyściółkę, że jak wyjmuję pióro to się samo czyści i nie ma odcisków. Bardziej mnie martwią te ryski. Może go jakimś Automaxem wysmarować?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja mam pióro Faber Castell Ondoro ze stalówką F (to taki sam model stalówki, jak w tytułowym Basic-u) i moim zdaniem bliżej jej w jakości wykonania i przyjemności z pisania do stalówek Kaweco niż do LAMY. Moja pisze cienko, przy tym nie drapie, nie jest ani sucha ani mokra, w sam raz, więc jestem z niej zadowolony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...