Skocz do zawartości

Faber Castell Basic


Paplo

Polecane posty

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 66
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Mam je dopiero kilka dni, stalówka F. Z pierwszych spostrzeżeń to stalówka odrobinę drapie, nie przeszkadza to co prawda, ale to znaczna różnica z porównaniu z Safari EF, gdzie tego nie odczuwałem. Waga i gabaryty nie przerażają - wręcz przeciwnie, wolę ciężkie pióra i pod tym względem jestem zadowolony. Wrażenia estetyczne zadowalające, ale błyszczące wykończenie lubi odciski palców. 

Póki co jestem zadowolony z wyboru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

W piątek dostałem Carbona.Pióro urzekło mnie od początku pisania. Idealnie leży w dłoni. Nie jest za lekkie, ani za ciężkie. Stalówka delikatnie płynie po papierze. Bajeczne pióro. Zaczyna mnie łapać kolejna chęć zakupu nowego. Choć obiecałem sobie, na razie stop :P.

Mam małe pytanie, czy Firma zmieniła etui dla tego rodzaju piór? Wcześniej były w kartonowym białym, ja mam w szarym płaskim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Witam forumowiczów.

Jestem szczęśliwym posiadaczem pióra Faber-Castell Basic Leather ze stalówką „M”. Pióro jest super. Jak ono wypada w porównaniu z piórami: Faber-Castell Loom i Faber-Castell Ambition? Głównie chodzi mi o to jak się nimi pisze?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam forumowiczów.
Jestem szczęśliwym posiadaczem pióra Faber-Castell Basic Leather ze stalówką „M”. Pióro jest super. Jak ono wypada w porównaniu z piórami: Faber-Castell Loom i Faber-Castell Ambition? Głównie chodzi mi o to jak się nimi pisze?

 

Wszystkie te trzy pióra mają identyczne stalówki, więc pisze się nimi podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam forumowiczów.
Jestem szczęśliwym posiadaczem pióra Faber-Castell Basic Leather ze stalówką „M”. Pióro jest super. Jak ono wypada w porównaniu z piórami: Faber-Castell Loom i Faber-Castell Ambition? Głównie chodzi mi o to jak się nimi pisze?

 

 

FC Basic, to pióro na prawdę duże i z wymienionych przez ciebie najcięższe. Dla mnie najważniejszym wyznacznikiem jest -  długość bez skuwki - 133,8 mm, sporo moim zdaniem. Teoretycznie nie występuje ze stalówką EF (w każdym razie nigdzie nie znalazłem). To raczej pióro dla osoby dorosłej.

 

FC Loom, mniejsza i lżejsza nieco wersja Basic'a. Moim zdaniem dobra dla dziecka na przykład, fajna do noszenia z notesem i takiego codziennego pisania. Ciekawostka, występuje ze stalówką EF. Dla mnie za małe jednak.

 

Ambition, nieco wyższa półka cenowa od Basica. Jest sporo odmian tego modelu. Długość bez skuwki - 121 mm, jak dla mnie mało trochę.  Uważaj bo w najtańszej wersji występuje wyłącznie z nabojami, nie ma możliwości montażu konwertera.

 

Oczywiście stalówki są stalowe i we wszystkich modelach takie same, aczkolwiek są bardzo gładkie i świetnie się nimi pisze. Mam kilka tych piór i moim zdaniem to są świetni kandydaci na tak zwanego "woła roboczego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Czesc.

No i mam FC Basic  carbon ze stalówką F. Impuls i szybki zakup.

Impuls jak to impuls :) Ale Faber Castell chodził mi po głowie od dawna.

Pamietam z jakim namaszczeniem i uznaniem  ogladalem pióro FC, gdy byłem chłopcem (oj daaawno temu)

Kolega mojego brata miał takowe. Kiedy je obracałem w dloni,  usłyszałem komentarz własciciela: "najlepsze pióra na świecie"

Zapamietałem  je jako zupełnie inne niz pozostałe - te które znałem- duze i grube hehehe...

Także dzisiejsze FC wpisuja sie w moje zapamietane wyobrażenie o tej marce.

 

Stalówka F lała atramentem jak z kranu. Poślizg miała dzieki temu niesamowity, ale kreska była za mokra.

Udało mi sie docisnac skrzydełka, zmniejszając przepływ i teraz jest ok :)

Sunie mięciutko z ledwo slyszalnym szelestem.

Po tym zabiegu nie tworzy kleksów na łączeniu literek.

Dziwnie wyważone, środek ciężkosci ucieka na szczyt korpusu, ale to szczegół - nie przeszkadza w pisaniu.

Ogólnie - oryginalne i swietnie piszące pióro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dostałam to pióro pod "choinkę" w wersji Black Leather ze stalówką F. Pisze bardzo przyjemnie, lekko "skrobie" po papierze, przyjemny dźwięk, ale leje z niego jak z kranu...

Zastanawiam się co mogę z tym zrobić. Jakiś bardziej gęsty atrament? :mellow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2018 o 15:24, Bukaa napisał:

Dostałam to pióro pod "choinkę" w wersji Black Leather ze stalówką F. Pisze bardzo przyjemnie, lekko "skrobie" po papierze, przyjemny dźwięk, ale leje z niego jak z kranu...

Zastanawiam się co mogę z tym zrobić. Jakiś bardziej gęsty atrament? :mellow:

Ja swoją EF oddałem do dystrybutora FC w Polsce Amex Stationery Sp. z o.o. na serwis do Niemiec, mają sprawdzić stalówkę, ponieważ moim zdaniem EF bardziej wygląda jak F, ale może się czepiam za bardzo :)
Od lewej FC Basic Leather EF i atrament Iroshizuku Syo-Ro, Lamy Safari F - Diamine Imperial Purple, Wing Sung 3008 EF Diamine Oxford Blue.

li694kT.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę z perspektywy 4 lat użytkowania dodać (choć niezbyt intensywnego). Świetnie się spisało podczas matury, fizyka zdana śpiewająco. Zdarzyło mi się raz, że wylało mi się nieco kilka kropel atramentu do skuwki, chociaż możliwe że spowodowane to było jakimś mocnym wstrząsem bo nosiłem je wtenczas dekadencko w torbie luzem.

Poza tym przypadkiem nie było żadnych problemów. Aczkolwiek sekcja, która u mnie jest dość jasna, cholernie ciężko się czyści, obecnie wygląda jakby była brudna, a po atramencie też są różne przebarwienia. Odmaczanie z płynem do mycia naczyń i czyszczenie tego gumką do ścierania pomaga (choć nie całkowicie), ale nie zmienia to jednak faktu że jest trudna w utrzymaniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Dnia 6.01.2018 o 21:54, DziadekMruz napisał:

Ja swoją EF oddałem do dystrybutora FC w Polsce Amex Stationery Sp. z o.o. na serwis do Niemiec, mają sprawdzić stalówkę, ponieważ moim zdaniem EF bardziej wygląda jak F, ale może się czepiam za bardzo :)

Również przesłałam pióro do reklamacji, jakoś pod koniec stycznia. Wróciło dopiero wczoraj, ale warto było. W końcu F pisze jak F, a nie rozlane M.
Teraz pióro nie budzi żadnych najmniejszych zastrzeżeń. Uwielbiam! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...