Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Malowanie obrazów pozytywnie wpływa na mózg człowieka, tak jak pisanie piórem, które bardziej w odczuciu zbliżone jest do malowania, niż do pisania długopisem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2017 o 17:11, Pawel88 napisał:

Od dwóch tygodni (chociaż nie codziennie) pisze Pelikanem P381.Oto linki, które zamieściłem na dysku google

 

Dziękuję @Pawel88 za zdjącia, przyznam, że pierwszy raz dowiedziałem się o tym modelu. Ciekawe wzornictwo lat 80-tych. I ciekawa kolorystyka. Szkoda tylko, że już nie do kupienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Topaz napisał:

przyznam, że pierwszy raz dowiedziałem się o tym modelu. Ciekawe wzornictwo lat 80-tych. I ciekawa kolorystyka. Szkoda tylko, że już nie do kupienia.

Tego Pelikana produkowano w latach 1992-1995.Pochodzi on z serii New Classic, którą produkowano przez jakieś 4 lata i obejmuje 12 piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie !

Temat jest - "Jakim piórem dziś piszesz."

Trzymajmy się więc tematu.

Miałem dziś trochę wolnego, więc zabrałem się do katalogowania swojego małego zbiorku, leżącego do tej pory w stanie "misz-masz" w jakimś pudle.

Pół dnia pisałem piórem Montblanc 234 1/2 ze stalówką z palladu.

218beec028877a15.jpg

zdrówka

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, z przyjemnością sięgnąłem po właśnie naprawione pióro (trzeba było poprawić wklejenie spływaka) Waterman Exclusive ze złotą stakówką 14K w rozmiarze M, zalany jeszce starszym niż pióro atramentem Waterman Blue-Noir (kupionym na PSP 2017 w Katowicach). Pióro z lat 80-tych, z typowym dla nich wzornictwem, odchodzącym od typowych opływowych kształtów klasyki:

c2537b3ca2c9efa8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, ładny zestawik :) Wprawdzie taka stylistyka pióra to akurat not my cup of tea, ale atrament jest boski.  Tak przy okazji, czy ja dobrze widzę, że to kratka 7mm? Bo jeśli tak, to właśnie dostarczyłeś mi inspiracji do zrobienia sobie dwóch fajnych notesików, przez przecięcie na pół jednego zeszytu B5, które mam, właśnie w takąż kratkę :roflmho:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyniosłem do pracy Jinhao 126 EF zalane KWZ Ink IG Turquoise. Atrament jest bardzo fajny. Jak piszesz jest jaskrawo niebieski/turkusowy, jak wysycha ma kolor dżinsów. A pióro bardzo fajne. Dobrze wykonane, całe z blachy. Polecam ludziom z małymi łapkami. Dla mnie trochę za cienkie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...