Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

QASO z Aliexpress. Stalówka F, żółte chińskie naboje nieznanego producenta. Tak się spieszyłem zobaczyć jak będzie wyglądać, że nie wypłukałem po zakupie. Pisze gładko i bez przerywania ale widać, że atrament nie rozpłynął się równomiernie po spływaku. Może to kwestia czasu, skoro jednak pisze idealnie nie narzekam :) 

OASO-2.jpg.7d93ab646506d2b5f28e44b16830b8d9.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, ale nie ostatnie :P

Są w drodze do mnie 2 Lanbitou, jedne zastanawiająco podobny do Safari drugi podobnie jak QASO do Visty.

LAMY nie mają przezroczystego spływaka, a w QASO to on robi największe wrażenie. Dlatego myślę, że można mu wybaczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Topazpięknie dziękuje za miłe słowa :). Nieco wcześniej pióro było zalane edelsteinen amethystem, który również komponował się ciekawie z bielą, jednak nie tak wyraziście. Dzisiaj przyszły do mnie różne inne atramenty, między innymi oxblood i ancient cooper. Liczę, że efekty będą równie ciekawe. 

 

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Topaz napisał:

@Szymon, świetnie Ci się udała ta licytacja. Dla samej stalówki warto było. Opisz może swoje odczucia przy pisaniu, może i inni się przekonają do piór Faber-Castell

Co prawda moja styczność jest krótka, bo oprócz pobawienia się lekko piórem wczoraj to dziś robiłem tylko notatki na 1,5h spotkaniu (i nie było ich dramatycznie dużo). Ale już jakieś pierwsze wrażenia mam - bardzo dobre ;)

Stalówka jest super jeśli chodzi o czucie, bo daje przyjemną odpowiedź (o fleksowaniu nie ma mowy, jest niewielki zakres grubości linii jaki można uzyskać), na pewno nie jest to gwóźdź tak jak w Kaweco (mimo że te gwoździe od Kaweco też lubię ;)). Startuje od razu bez żadnego nacisku - bez problemu pisze pod ciężarem samego pióra leżącego na otwartej dłoni. Grubość linii to nie ma chwili zawahania czy to może nieśmiałe M, czy jednak F (tak jak to w niektórych piórach bywa) - jest to bardzo przyjemne F.

Więc jeśli wszystkie stalówki od FC są tak dobre, to się nie zastanawiać, tylko brać (oczywiście najlepiej w takim stosunku do ceny sklepowej jak mi się udało). Z czystym sumieniem polecam. Chyba pokuszę się o napisanie jakichś recenzji, bo mam kilka całkiem przyjemnych piór i chętnie podzielę się wrażeniami.

A poczekaj jeszcze bo dziś pokażę drugi nabytek (też licytacja - w moim odczuciu również bardzo udana jeśli chodzi o ostateczną cenę). Muszę tylko paczkę z poczty zgarnąć, bo już mam awizo. Możliwe że tylko ja sie tym nabytkiem tak jaram, ale może być też tak, że mnie kilku kolegów znielubi :D

 

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marecki napisał:

@Szymon jakie wrażenia z pisania? Pióro bez dwóch zdań niepospolite.

Wrażenia z pisania świetne. Bardzo przyjemnie sunie po papierze. Stalowka siła rzczy dość twarda ale pisze się bardzo komfortowo.

Jestem zadowolony pod każdym względem z tego zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Szymon napisał:

20170525_145136.jpg

Szymon to pióro wygląda jak arcydzieło :o Wykonać taki kształt z jednego kawałka materiału... Cudo!
Ale tak realnie podchodząc to zastanawia mnie, czy jednak palce na sekcji nie objeżdżają przy pisaniu jak się ręka ew. spoci i czy nie brudzisz się atramentem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...