Skocz do zawartości

Jakim piórem piszesz dzisiaj?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 3k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dla mnie też jest trochę za małe, ale właśnie dlatego zakładam na niego skuwkę na tyłek i jest ok. Co do suchości, to zależy od atramentu. Mam napełnione teraz pięć 992 i tylko w dwóch (gdzie jest sepia Manuscripta i mieszanka na bazie tejże sepii) daje się wyczuć suchość. Reszta jest ok, a to z atramentem Lamy Dark Lilac jest wręcz bardzo mokre. :D Tak przy okazji, nie chciałbym wyjść na ignoranta, ale co to za atrament? Co to jest skrót L'AP?

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kleks napisał:

Co to jest skrót L'AP?

Uprzedzę visvamitrę - jak to przeczytałem, to sam przez chwilę miałem znak zapytania przed oczami. Szybkie skojarzenia, sprawdzenie w niecie i "wyszło szydło z wora" - L'Artisan Pastellier

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... No i na zdjęciu wygląda też na mokro. Nie wiem... Nie chciałbym wyjść na kogoś, kto za wszelką cenę broni tego (czy innego) pióra i rzuca się do gardła każdemu, kto to pióro skrytykuje, ale też się dziwię. Piszę nim właśnie w tej chwili, niebieskim Blue Velvet Diamine i jest tak mokre, że aż się papier faluje :D Może się Visvamitrze jaki felerny egzemplarz trafił? Albo co...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marecki napisał:

Na atramentopedii znalazłem test tego Ebine Violet, ale bardziej wpadły mi w oko dwa inne...  Można gdzieś w PL kupić Wanchera? Próbuję "goglować", ale coś mi nie wychodzi...

Panie, toż to całe wielkie przedsięwzięcie było z testowaniem tego atramentu na naszym forum!  => recenzje atramentów, Ebine Violet

Można go zamówić z Japonii na Ebay i to wcale nie tak drogo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Vermis napisał:

Panie, toż to całe wielkie przedsięwzięcie było z testowaniem tego atramentu na naszym forum!  => recenzje atramentów, Ebine Violet

No faktycznie ! Całkiem o niej zapomniałem. Zdjęcie butelki z atramentem "wstrząśniętym, nie zmieszanym" odświeżyło mi pamięć. Skleroza nie boli ;)

Edytowano przez marecki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry wszystkim! Juz od wczoraj docieram Pilota Custom 74.
W kilku slowach scharakteryzowalbym go jako Pilota 78G na sterydach. Takie jest moje osobiste wrazenie z uzywania tego piora. Swoja droga choc teoretycznie byl zupelnie nowy, to jednak jakby drapal, jakby nie, ale lal atrament zaleznie od kierunku pisania, itp. Zadnego szlifowania, wyjalem stalowke, przetarlem wszystko czysta husteczka, zlozylem i problemy minely. Zaskoczony jestem, ze Japonczycy wykazali sie slaba kontrola jakosci. Moze przy tanich piorach jej zwyczajnie nie ma? Celowo napisalem tanich bo to pioro nie powala. Skowka jakas taka luzna nawet po solidnym dokreceniu. Reasumujac pisze, ale nie jestem oczarowany. Ponizej szybkie foto zrobione komorka.

 

 

IMG_0349.JPG

Edytowano przez Pursat
Obrot zalaczonego zdjecia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na biurku dzisiaj Sheaffer... do teraz nie mogę potwierdzić jaki to model, ze stalówki 14K wygląda na Lifetime 2000, być może to jednak składak z trzech różnych modeli. Dużą zaletą jest, że zasilanie odbywa się nabojami standard international.

Jedno jest pewne, pisze perfekcyjnie.

 

61b43e9fb0070aa0.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...