Skocz do zawartości

Etui


Aleksandra

Polecane posty

Jak w temacie Etui czyli w czym nosicie piora, olowki, dlugopisy...

Zakladam oddzielny watek,

aby w nim mozna bylo pokazac w czym nosi sie swoje urzadzenia pismiennicze.

I odrazu prosba do adamona

mozesz opisac nam swoje etui (pokazane w watku - ile pior uzywamy na codzien)

jakiej firmy, jak wytrzymaly jest material z ktorego jest zrobione, wymiary itp.

Ps. mi osobiscie podoba sie ta wysciolka wewnetrzna (o ile mnie moj wzrok nie myli)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja niestety jeszcze nie znalazłem porządnego etui dla siebie tak na 3 piórka, a jakby było miejsce w nim jeszcze na naboje lub konwerter i przy tym by było stosunkowo poręczne, estetyczne i dobrej jakości... to jak dla mnie byłaby full opcja :rolleyes:

Na razie męczę się jakoś: z firmowym etui watermana (w którym również świetnie się mieszczą ukryte zapasowe naboje ;)), i do tego osobno pojedyncze "skórzane" etui parkerowskie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kasia-fq.pl/oscgold/kosmetyczki-etui-c-8_11.html?page=7&sort=2a

Mam i używam od roku. Bardzo porządne (skóra) i niespecjalnie drogie (49 zł). Są czarne, brązowe, bordo i czerwone (wyściółka w kolorze etui).

Jestem baaardzo zadowolony. 3 regulowane szlufki, a jak widać na zdjęciu - luzem mieści się czwarte piórko (byle nie za grube).

Bordo i czerwone rozdysponowałem wśród znajomych, a sam używam czarnego i brązowego.

Z pełnym przekonaniem polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem w tym etui były tylko dość wąskie hmm... tulejki jak na moje grubsze pióra. Udało mi się problem rozwiązać następująco. Włożyłem całe etui do ciepłej wody na pół godziny następnie (nadal w wodze) wepchnąłem w te tulejki grube długopisy i zostawiłem jeszcze na godzinę w wodzie dzięki czemu grubsze pióra wchodzą bez problemu :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje etui

wszystkie sa skorzane

pierwsze Cepelia - cala szkola srednia

pioro nie obcieralo sie o olowek ze wzgledu na to ze etui ma 2 oddzielne komory

druga Cepelia ciemne - studia

podobnie jak poprzedniczka

Oba swietne i nie do zdarcia

Etui czerwone Vasari Vera Pelle duze na 4 piora

Etui brazowe Valentini

wada widoczny w etui olowek i pioro dotykaja sie (glowkami)

olowek pokol mi dodatkowo material zamka

zalety swietna skorka nie ma sladow pekniec i wytarc.

Zadrapania sa od czasu do czasu polerowane balsamen do skory ADAX (zakupionym w sklepie firmowym Wittchena w Bydgoszczy

Nadal poszukuje idealnego etui

p1010824mz.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

U nas Mikołaj był w tym roku bardzo "piórkowy" i "piórko-tematyczny" więc przywiózł pod choinkę dla mnie takie:

http://www.kasia-fq.pl/oscgold/piornik-naturalnej-brazowej-skory-p-145.html

i dla męża takie:

http://www.kasia-fq.pl/oscgold/piornik-naturalnej-czarnej-skory-p-61.html

Zresztą Mikołaj chyba zaczerpnął pomysł właśnie z tego forum. Na razie wydają się być bardzo fajne i praktyczne - ale napiszę więcej po dłuższym użytkowaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kasia-fq....?page=7&sort=2a

Mam i używam od roku. Bardzo porządne (skóra) i niespecjalnie drogie (49 zł). Są czarne, brązowe, bordo i czerwone (wyściółka w kolorze etui).

Jestem baaardzo zadowolony. 3 regulowane szlufki, a jak widać na zdjęciu - luzem mieści się czwarte piórko (byle nie za grube).

Bordo i czerwone rozdysponowałem wśród znajomych, a sam używam czarnego i brązowego.

Z pełnym przekonaniem polecam.

Adamon, dzięki za wiadomość. Miałam Cię podpytać o Twoje etui i już wszystko wiem. Podoba mi się opcja z czterema piórami :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Też używam etui kupione w tym sklepie, Trzymam w nim swoje żółwiki.

6f65909240fe43ba.jpg

zdrówka

Mam dokladnie takie samo od ok miesiąca i jestem z niego całkiem zadowolony ;) u mnie na razie spoczywa perspective i parker IM oraz zapasowe naboje do nich czerwony qink i florydka ;) tak jakby się nagle w konwerterze wyczerpał ;)

Edytowano przez an-j
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem aktualnie na etapie etui.

Chyba nie obejdzie się bez dwóch, jedno do domu, na "podręczne pióra" drugie, mniejsze do pracy.

Jeśli chodzi o jakość i firmy to wydaję mi się ze podstawa do prawdziwa skóra. mama takie "z cepelii" które jest w rodzinie już chyba trzecie pokolenie i gdyby nie to że mieszczą się w nim tylko długopisy nadal byłoby używane

ps. adams99 możesz napisać coś o swoim zwijanym? myślałem nad podobnym (jak się domyślam, bo zdjęcia już nie działają) do domu. np cos takiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie o etui Pelikana na 3 pióra. Wejdą 3 duże pióra i czy każde jest oddzielone, aby się nie obijały? Mam jednokomorowe i bardzo jestem zadowolony ale rodzina sie powiększa. Możecie polecić coś podobnego? Próbowałem już conajmniej kilka w różnych sklepach ale niestety wszystkie okazują się małe, na normlanej wielkości długopisy. Zaznaczam, że 500 zł za np. MB nie dam.

Dla pogladu:

pelikan-etui-tg-czarne-czarno-zielone-na-3-szt-.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musicman

ktos kiedys pokazywal etui na piora, ktore bylo pierwotnie etui na cygara

2 piora w odzielnych komorach

niestety nie moge znalezc gdzie to bylo

cos podobnego pokazuje Margo tutaj (na stronie 7)

http://www.piorawiec...pioro,1439.html

Edytowano przez Aleksandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znajdę na necie zdjęcia. Ale jak byłem brzdącem, to dostałem wspaniały piórnik

ze skóry czerwonej zakupiony specjalnie w Czechach. W swojej głupocie niestety zniszczyłem

go w 8-smej klasie. A teraz już takiego się nie dostanie. Tam zmieściłoby się sporo piór.

Aktualnie również coś poręcznego poszukuję. Może się uda w sklepie. Krokodyl na Piłsudskiego

we Wro do namierzenia ;).

I.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...