Skocz do zawartości

Etui


Aleksandra

Polecane posty

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Donat sprzedaje bezpośrednio. Zaproponowali mi czarne ET-7 za 185zł netto + przesyłka (15zł)

W galerii koło mnie jest kolor wiśniowy za 160zł.

Czyli bawią się w detal? To wychodzi jakieś 230PLN brutto plus przesyłka :o

 

To moje, wczoraj obiecane:

 

fb7a5d704244170amed.jpg

 

915f96def0a0f534med.jpg

Myślałem nad takim, ale wolę żeby pióra się nie stykały. W obecnym etui jednokomorowym paskudnie się "kancerują".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

9c1wFcV.jpgLE6C15Y.jpg1IJx8E8.jpg

Proste i tanie etui Duke. Kosztowało mnie z tego, co pamiętam ok 40 zł. Po roku użytkowania pojawiły się przetarcia na wierzchniej warstwie materiału, na dole od naciskania, żeby wydobyć pióro. Służy mi za szkolny piórniczek. Nie wiem, czy mam polecać, czy nie, bo nie mam porównania. Nie jestem estetą, więc mi te przetarcia nie przeszkadzają dopóki nie zamienią się w dziury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tales Czy to jest naturalna, czy ekoskóra? Pytam, bo ostatnimi czasy kupowałem dwa różne etui, polskiej produkcji z skóry, oba poniżej 40zł, ale różnych firm. Trudno mi powiedzieć, jak będzie z jakością materiałów i wykonaniem, ale myślę, że dobre etui nie powinno tak szybko się przetrzeć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje naprawdę porządnego etui z grubej skóry to niech zerknie na:

http://vaquero.pl/index.php?id_product=36&controller=product&id_lang=2

Mam takie i sobie baardzo chwalę. Etui robione ręcznie, więc zarówno kolor jak i inne szczegóły można dogadać z producentem. 

Tutaj recenzja Tuzanda:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako, że stare rozwaliło mi się już doszczętnie postanowiłem zakupić nowe. Oto one:

kUpU17Z.jpg

zCK0TYc.jpg

Kupowałem przez OLX. Sprzedawca deklarował, że należało, do jego wujka lub cioci. Wujek zmarł w 1955, a ciocia w 1958. Czy to prawda? Nie wiem, bo nie ma na nim żadnych oznaczeń ani loga, które mogłoby posłużyć za wskazówkę. Jedyny dowód to to, że mój kolega powiedział, że jego babcia mogła mieć podobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tylko 1 zasadniczą wadę - jest małe. Ma tylko 15 cm długości, więc jak chcę włożyć cokolwiek większego od mojego Pilota MR, np. Pilota Plumixa, to jest problem z zamknięciem. Na szczęście na razie nie zamierzam wymieniać mojego Pilocika na coś większego, więc na razie mnie ten problem nie dotyczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Pióra noszę rzadko i zawsze jakiś pokrowiec na 1-2 sztuki wyczaruję. Zachciało mi się częściej nosić ze sobą pióro a w zasadzie przynajmniej dwa. Pomyślałem, że w związku z tym dobrze by było mieć sensowne etui na 2 pióra i długopis, lub po prostu trzy pióra. Coś bezpiecznego "do tyrania" a nie na pokaz, ze względu na trwałość najlepiej skórzanego. Tales pokazał etui Duke i coś w tym stylu (choć najchętniej większe) by mi odpowiadało, ale ta "skóra" na zdjęciach po roku użytkowania budzi moje wątpliwości. Podobne rozwiązanie pokazał Kowal1623 a wyroby Vaquero widziałem na żywo i jakość znakomita... lecz cena równie znakomita. Wiem, że jakość kosztuje, ale często wartość etui by była większa niż jego zawartości. Może macie jakieś pomysły?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...