Skocz do zawartości

Zielony nr 1 od Nicponia


visvamitra

Polecane posty

A teraz czas na coś wyjątkowego i niepowtarzalnego – zieleń nr 1 (tę próbkę otworzyłem jako pierwszą stąd liczba 1, inne mogą okazać się jeszcze ciekawsze) Nicponia.

 

uobq.jpg

 

Zieleń ta nie ma nazwy, jest jedną z kilku zieleni udostępnionych mi przez Nicponia do zestawienia zieleni, nad którym pracuję (najbardziej czasochłonne jest nie samo zestawienie, ale zrecenzowanie wszystkich ujętych w nim zieleni). Nie wiedziałem, czego się spodziewać. W gruncie rzeczy jeszcze nigdy nie używałem polskiego atramentu, a tu proszę - jest. Do tego – niczego sobie.

 

Atrament ten jest dość jaskrawy, choć daleko mu do intensywności świateł neonu. Kolor to w moim odczuciu rześki i niebanalny, raczej z tych nasyconych. Pewnym problemem może być to, że przebija – przebił satynowanego oxforda o gramaturze 90, co nie jest może wielkim wyczynem, ale aż tak łatwe nie jest i wielu atramentom się nie udaje.

 

Niezależnie od tego kolor uważam za bardzo przyjemny. Życzyłbym sobie znaleźć kiedyś na sklepowych półkach (choćby tych wirtualnych, internetowych) zieleń od Nicponia.

 

 

INFORMACJE / PARAMETRY

 

Producent: Nicpoń

Kolor: Zielony (określam go jako nr 1, ale może by tak nazwać go jakoś po polsku?)

Opakowanie: Próbówka 2 ml

Cena:??

 

Nasycenie: OK

Przepływ: bardzo dobry

Cieniowanie: praktycznie brak

Jakość linii: dobra, choć miejscami postrzępiona, zwłaszcza na papierze Mondi 90 g (a miał być dobry...)

Osadzanie się na stalówce: zobaczymy za tydzień

Wpełzanie na stalówkę: zobaczymy za tydzień

Rozruch: natychmiastowy

Przebijanie: zdecydowanie przebija, nawet struktura Oxforda nie jest dla tej zieleni zadną barierą ;)

Strzępienie: widoczne

Wysychanie: OK

 

Inne: bardzo ładny kolor. Jestem za tym, żeby to NICPOŃ (jeśli wyrazi zgodę i będzie mu się chciało) przygotował kolejną edycję atramentu PWF ;)

 

SKANY (Pismo + cieniowanie):
 

1. Na satynowanym papierze ColorCopy (MONDI) 90g

 

94b4.jpg

 

e5v5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

2. Na papierze Oxford 90 g

 

 

viwk.jpg

 

4gll.jpg

 

lm3s.jpg

 

 

 

 

 

3. W kalendarzu wyprodukowanym przez LEB Model:

 

 

2ag8.jpg

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolor po przebijaniu sądzę to NF Zieleń - oznaczenia powinny być na fiolkach z boku ;) I pochodzi z krótkiego, aczkolwiek intensywnego romansu z pewnym środkiem poprawiającym przepływ atramentu, dopiero na kolorowych atramentach zauważyłem problemy z rozłażeniem się atramentu gdzie popadnie, wyższe numery, powiedzmy NF3-NF5 takiego problemu już nie mają :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...