Skocz do zawartości

Caran d'Ache - Amazon


visvamitra

Polecane posty

Atrament ten kupiłem jakiś czas temu od jednego z forumowiczów. Jest to jeden z najbardziej udanych zakupów atramentowych :)


 


 


p8ym.png


 


 


Zdjęcia butelki i opakowania:


 


 


0hgk.jpg


 


91cv.jpg


 


tahc.jpg


 


 


 


 


RECENZJA (napisana Pilotem Pluminixem - podarkiem od firmy WPC):


 


 


yq3m.jpg


 


Ciekawą recenzję Amazon napisał jakiś czas temu Akszugor. Polecam.


 


INFORMACJE / PARAMETRY


 


Producent: Caran d'Ache


Kolor: Amazon


Opakowanie: szklana butelka o pojemności 30 ml


Cena: ok. 65 PLN, atrament ten nie jest już produkowany.


 


Nasycenie: silne


Przepływ – bardzo dobry


Cieniowanie: zauważalne


Jakość linii: wysoka 


Osadzanie się na stalówce – nie zauważyłem


Wpełzanie na stalówkę: nie zauważyłem


Rozruch: natychmiastowy, mokra linia od początku


Przebijanie - ledwo zauważalne


Strzępienie – śladowe na wiekszości papierów


Wysychanie: powolne


 


 


SKANY (Pismo + cieniowanie):


 


 


z76k.jpg


 


5cio.jpg


 


bpe2.jpg


 


 


 


g4d2.jpg


 


 


g7qo.jpg


 


Porównanie z Diamine Meadow pod komputerową lupą:


 


f3vw.jpg


 


 


 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie go dostać?!
Kapitalny. Ale chyba poczekam na zestawienie zieleni, może coś mnie bardziej zaskoczy.

mocarny!
kałamarz przypomina mi słoiczki na kosmetyki wiodących marek. więcej szkła niż zawartości.

Kałamarz niczego sobie, ale musi trochę ważyć :blink:

EDIT:
59,30
+32,12 zł za wysyłkę
Cena niezbyt przyzwoita. Może ebay to nie najlepsze miejsce.
Edytowano przez comodsuda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad Amazonem nie ma co się zastanawiać - już go nie produkują :) Zapasy pomału się kończą. Za chwilę będzie tak, jak z yama-dori Sailora. Ludzie będą szukali, prosili, zaklinali i nic z tego nie będzie :/ Ja próbuję kupić butelkę yama-dori od półtora roku. Bezskutecznie.

 

Polecam the writing desk - tam mają Amazon po 10 funtów. Wysyłka kosztuje 8 funciaków, ale można zamówić w tej kwocie sporo atramentów. Zawsze można zmontować mini zamówienie grupowe. Teraz pluję sobie w brodę, że nie skorzystałem z okazji, kiedy Kebabożerca zamawiał Diamine w The Writing Desk bo mam ochotę na Saffron Caran d'Ache. No ale przy kupnie jednego atramentu to nie byłaby żadna okazja (po podzieleniu kosztów wysyłki na dwa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carandache to moja ulubiona firma jeśli chodzi o atramenty. Teraz weszła nowa paleta kolorów w nowych butelkach. Design i pomysł juz nie jest tak ciekawy jak wyżej opisanego a cena dwukrotnie wyższa :(. Jedyne pocieszenie, że butelki mają 50 ml a nie 30ml. Będę testował niebieskości.

10298430255_9a8caeaf05_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie były dla mnie strzałem w dychę :) Właściwie wszystkie mi się podobały, przemyślane wszystko od początku do końca i bardzo żałuję, że to zmienili. Ze wględu na moją słabość do Carandache przetestuję jakiś niebieski, ale cena dla mnie jest nie do przyjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocarny!

kałamarz przypomina mi słoiczki na kosmetyki wiodących marek. więcej szkła niż zawartości.

Kolor piękny i głęboki. Szkło „objętościowo” powiększa produkt, taki ‘chłyt materkingowy’ moim zdaniem. ;)  Mam wrażenie, że tego samego zabiegu użył Pelikan w atramentach z serii Edelstein. Niemniej atrament piękny i wreszcie jakaś zieleń, która ma wyraziste cieniowanie, miło się patrzy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest stary chwyt w wielkim świecie kosmetyków z wyższej górnej półki. słoiczek, który mieści raptem 15 - 20 ml kremu, ma tak grube ścianki, że wydaje się jakby mieścił co najmniej 100ml, zwłaszcza patrząc na pudełko kartonowe mieszczące tenże słoiczek. dodatkowo słoiczek jest tak ukształtowany, że ścianki działają jak szkło powiększające, tak że konsument ma problem z oceną faktycznej pojemności słoiczka. także tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...