Skocz do zawartości

Krewni i znajomi Parkera 51


Rittel

Polecane posty

 

widzę 4 Hero, bo mają napis na skuwce i Zenith, co jest podobny do mojego Hero, 612 chyba.

 
[zdjęcie]
 
dwa Wing Sungi, tylko inne kolory, niż mój, tu jest bordo i zielony

[zdjęcie]
 

 

Zenith 1, wg opisu na klipsie. Do niego też należy ta przepiękna stalówka. Za to dalej pudła, Hero jest więcej niż 4 sztuki, a WingSung tylko jeden. Fajna głębia ostrości na Twoich zdjęciach.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś z poprzednich właścicieli musiał nią mimo wszystko sporo pisać, bo ta stalówka jest najgładszą ze wszystkich przedstawionych na tych zdjęciach (choć wymaga trzymania pióra pod dzikim kątem). Ale nie zamierzam się bawić w naprawianie jej, i tak musiałem wyłączyć Zenitha z użytku z innego powodu - gubi atrament gdy nie jest używany i ma problemy ze startem związane z zasychaniem (abstrahując od problemów ze startem związanych z ukształtowaniem ziarna).

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt chyba nie odgadnie wszystkich modeli więc wymienię je sam, dla ustalenia uwagi zdjęcie:

cgbj2iFh.jpg

Idąc od lewej:

 

1. Vis Pen

2. Hero 334 czarne

3. Hero 334 czarno-burgundowe

4. Hero 334 burgundowo-czarne

5. Hero 616 Junior

6. Hero 612 burgundowe

7. Hero 612 zielone

8. Herb 330

9. Zenith 1

10. WingSung 613

 

Parę obserwacji odnośnie tych piór:

Hero 334 trzeba kupić 3 sztuki żeby złożyć jedno działające. Czarne to składak z części przynajmniej dwóch piór, jako jedyna ma nadającą się do użytku stalówkę - pozostałe mają zbyt szerokie rozcięcie i chlapią atramentem jak oszalałe. Burgundowo-czarne używałem w eksperymencie pióro z tuszem, czarno-burgundowe to magazyn części zamiennych, stalówka ze zbyt szerokim rozcięciem + wewnętrzny element z przezroczystego plastiku z pęknięciem, przez które uciekał atrament (oryginalnie było w czarnym, trzymam żeby spajało całość). Aerometryczny system nabierania atramentu działa beznadziejnie, trzeba skracać rurkę w zbiorniczku żeby miał szansę napełnić wię więcej niż w 1/4.

Hero 616 współczesne, ale nadal jakościowo wypada znacznie lepiej od swoich braci. Nabiera akceptowalną ilość atramentu.

Hero 612 oba egzemplarze nabierają atrament niemal do pełna, byłem tym miło zaskoczony. Niestety jedna stalówka drapała a druga prawie nie pisała (zbyt wąskie rozcięcie), w tej drugiej rozsunąłem skrzydełka i pisze mokro ale też drapie. Jakość plastików niższa niż w 616.

O Herbie napisano juz dostatecznie dużo. Mój na dokładkę jest krzywy, co widać na zdjęciach.

O Zenicie wypowiedziałem się wyzej.

WingSung pochodzi sprzed kilkunastu lat, wykonanie w porządku, plastik sprawia najlepsze wrażenie spośród wszystkich chińczyków. Niestety stalówka drapie.

 

Teraz Vis. Według sprzedawcy pochodzi z Włoch z lat 70' - i to był cały opis pióra. Kupiłem go w ciemno bo zainteresował mnie system napełniania a właśnie kupowałem inne pióro od tego samego sprzedawcy na eBayu, więc przesyłka tego Visa wyszła mi darmowa. Nie jest napełniony atramentem bo ma poważną wadę - wysycha i szybko z niego atrament, gdy pióro nie jest używane. Musiałbym nim pisać codziennie żeby nie było to większym problemem. Do tego stalówka zamiast irydowej końcówki ma po prostu zagiętą blaszkę. Kilka dodatkowych zdjęć (są już na forum zakopane gdzieś w temacie o piórowych zakupach):

 

qB0L7yYh.jpg

lS2MTJBh.jpg

aA2qVBQh.jpg

HDeKOcPh.jpg

i381uZsh.jpg

pIuPzTBh.jpg

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Teraz Vis. Według sprzedawcy pochodzi z Włoch z lat 70' - i to był cały opis pióra. Kupiłem go w ciemno bo zainteresował mnie system napełniania a właśnie kupowałem inne pióro od tego samego sprzedawcy na eBayu, więc przesyłka tego Visa wyszła mi darmowa. Nie jest napełniony atramentem bo ma poważną wadę - wysycha i szybko z niego atrament, gdy pióro nie jest używane. Musiałbym nim pisać codziennie żeby nie było to większym problemem. Do tego stalówka zamiast irydowej końcówki ma po prostu zagiętą blaszkę. Kilka dodatkowych zdjęć (są już na forum zakopane gdzieś w temacie o piórowych zakupach):

 

 Kolejny przykład włoskiego wykonania ;)

Pociesz się, przynajmniej nie zardzewiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...