Skocz do zawartości

Lamy 2000


kastorr

Polecane posty

Patrzyłem na ten model już od dłuższego czasu, tylko cena mnie przerażała. Miałem kupić na ebayu ale tam też rewelacji nie było. No i ponad tydzień temu kolega visvamitra wstawił okazję cenową na amazonie.co.uk na to piórko. Przeliczyłem 440zł - spoko, przeszedłem całą procedurę zamawiania no i okazało się, że przesyłka jest za darmo więc w sumie wyszło mnie 411zł z przesyłką - tanio jak za nowy egzemplarz.

 

Ale do rzeczy, tutaj pierwszy i jedyny zawód bo pióro przyszło w takim oto pudełku:  :cry:

 

edvt.jpg

 

No ale dobra, nie pudełkiem się pisze więc otwarłem wyjąłem z folijki ochronnej i pokazało się: 

 

vsns.jpg

 

Szczotkowany plastik - wow jakie przyjemne w dotyku, pióro sprawia wrażenie niesamowicie solidnego!

 

Otwarłem i pokazała się malutka stalówka:

 

iru4.jpg

 

Stal szczotkowana jeszcze lepiej wygląda.

 

Założyłem skuwkę na tyłek:

 

ez4h.jpg

 

No i rozsądnych rozmiarów pióro się okazało.

 

Szukam mojego ulubionego napisu i skromnie na boku klipsa się ukazał:

 

vgsc.jpg

 

Zderzak:

 

lfv9.jpg

 

"tyłek"  :lol:

 

2gtp.jpg

 

Pióro zamyka się na zatrzask na oto takich dwóch metalowych zaczepkach:

 

ykhf.jpg

 

Widać też okienko poglądowe do atramentu bo pióro ma tłok wbudowany tzw. piston filler:

 

0g53.jpg

 

Tłok opuszczony:

 

79j.JPG

 

Zobaczmy co mamy w środku, część z stalówką:

 

80xa.jpg

 

Charakterystyczny ring, można go wyjąć:

 

awd6.jpg

 

Trzeba na niego uważać bo jak się zgubi to już nie zamkniemy pióra :)

 

No i druga część z tłokiem:

 

g92e.jpg

 

Stalówka 14k która normalnie się chowa :) :

 

6v2v.jpg

 

No i spływak wraz z jego obudową:

 

n9qq.jpg

 

Po złożeniu stalówka:

 

c2gs.jpg

 

Z drugiej strony:

 

 

hd8.JPG

 

Porównanie wielkości z Pelikanem m200, Lamy Safari, Lamy Linea

 

96d.JPG

 

Porównanie stalówek:

 

88mp.jpg

 

No i wreszcie próbka pisma:

 

0bnn.jpg

 

Piszę się rewelacyjnie, stalówka niesamowicie gładka i przyjemna.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez kastorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Lamy 2000 to pióro z historią. Na rynku od 1966 roku, zrobione z polimeru o nazwie makrolon wciąż pozostaje sztandarowym produktem Lamy.

Ciekawostka - podczas spotkania PWF mogliśmy obejrzeć (i popisać... :D) Lamy 2000 ze stali.

 

O tak na nadchodzącym spotkaniu będzie możliwość obmacania tego pióra i wszystkich z mojej skromnej kolekcji :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też coraz bardziej się podoba, otwieram te twoje zdjęcia i ogarnia mnie pokusa, żeby kliknąć :) Powtarzam sobie pod nosem słowa z piosenki* Swans: "Be hard, Be strong, Resist temptation". Może się uda :)

 

* słowo "piosenka" może nie być adekwatnym określeniem, Swans grali chory Noise, ale miałem dawno temu na nich fazę.

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też coraz bardziej się podoba, otwieram te twoje zdjęcia i ogarnia mnie pokusa, żeby kliknąć :) Powtarzam sobie pod nosem słowa z piosenki* Swans: "Be hard, Be strong, Resist temptation". Może się uda :)

 

* słowo "piosenka" może nie być adekwatnym określeniem, Swans grali chory Noise, ale miałem dawno temu na nich 

 

Ulegnij bo warto! Linia jaką kreśli to pióro, nie widać to na zdjęciu ale jest mokra i ładnie cieniuje coś jak Pelikan m200 po mocniejszym dociśnięciu. Świetnie wyważone, idealnie się układa w ręku mmm... czy to ze skuwką czy to bez mmmm kup, kup, kup uuu mmmm ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy ta stalówka wykonana ze złota jest twarda czy też lekko flexuje? 

 

Jest wykonana z 14k złota pokryta palladem, hmm jest bardzo gładka ale nie maślana, trudno określić jak jeszcze się dobrze nie rozpisała i nie nabrała swojego charakteru. To max co idzie z tego wyciągnąć:

 

4xez.jpg

 

Tak się zastanawaim nad kupnem tego pióra ale nie wiem, właśnie co wybrać czy wybrać Lame czy Waterman Charleston. I tu pytanie do Kastorr. Co wybrać, czym Ci się lepiej pisze, bo masz oba te pióra ;)

 

Hmm to całkiem inne pióra, też za krótko obcowałem z 2000 aby dość obiektywnie spojrzeć na to. Ale pozwolę sobie porównać te dwa pióra:

 

sb7.jpg

 

Wygląd: No niestety tutaj Lama musi odstąpić miejsca WMnowi, Charlestone to piękne eleganckie pióro, ciekawy klips, wygląd prezentujący pióra z najwyższej półki.

 

1:0 dla Watermana

 

xtby.jpg

 

Jakość wykonania: Tutaj punkt dla Lamy, no cóż to właśnie za to kocham tą firmę. Watermanowi też niczego nie brakuje ale jednak Lama ma te 10% więcej do jakości a te 10% robi 10x większą różnicę.

 

1:1

 

9m9v.jpg

 

 

 

System napełniania: Nie przywiązuje aż tak ogromnej wagi dla tego aspektu, ale piston filler to piston filler, nie wiem dokładnie ile Lama mieści atramentu ale znacznie go ubyło jak napełniłem je z kałamarza. Punkt dla Lamy

 

1:2

 

itc1.jpg

 

Ergonomia: Charlestona trzyma mi się lepiej z założoną skuwką Lamy za to bez skuwki lepiej leży bo jest troszkę dłuższe i nie brakuje go jak się chwyci wyżej pióro. Lamy mieści się w tych granicach wielkości do codziennego używania. Hmm znów trudno jednoznacznie ocenić bo za krótko 2000 używam żeby zdecydowanie powiedzieć na korzyść drugiego. Ale muszę jednak lekko na korzyść Charlestona

 

2:2

 

892j.jpg

 

Stalówka: 18k WM, 14k Lama - Jeżeli chodzi o właściwości pisarskie to Lama troszkę lepiej w tym wypada bo po podaje więcej atramentu ale co kto lubi. Jeżeli chodzi o przyjemność pisania to bardzo ale to bardzo podobnie, obie są lekko miękkie ale nie fleksują, stalówka nie stawia takiego oporu jak np. w stalowych stalówkach. Charlstone też ma piękną wizualnie stalówkę. Tutaj próbka pisma w obu przypadkach użyłem WM florida blue.

 

v76a.jpg

 

więc REMIS 3:3

 

Ale wybrałbym Lamy za te 10% więcej do jakości i precyzji wykonania. Z drugiej strony trudne zadanie mi dałeś bo to całkowicie inne wizualnie pióra.

 

Powiem jak opiórzony: KUP OBA  :lol:  :lol:  :lol:

 

coraz bardziej mnie kusi ta lama, ale kurcze! no jak bym nie liczył, to mi wychodzi ca. 600zł za sztukę. cena tak czy siak dobra, ale cośmi nie pasuje do tych wspomnianych ca. 400zł. to wszak 40£ różnicy.

 

No fakt różnie to z tymi cenami jest, dlatego czasem kupuje kiedy jest okazja bo później jej nie ma :P

Edytowano przez kastorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

z pudełkiem dziwna sprawa. mnie z obywatel Hongkończyk przysłał w takim:

 

Lamy2000_00003.jpg

 

ale w polskim sklepie internetowym widziałem, że L2K sprzedają w takim jak Twoje, a takie jak moje trzeba dokupić za 30zł, czy coś takiego.

Edytowano przez rbit9n
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pudełkiem dziwna sprawa. mnie z obywatel Hongkończyk przysłał w takim:

 

Lamy2000_00003.jpg

 

ale w polskim sklepie internetowym widziałem, że L2K sprzedają w takim jak Twoje, a takie jak moje trzeba dokupić za 30zł, czy coś takiego.

 

Jakbym je zamierzał później sprzedać to niezbyt te moje pudełko ale tak dla siebie to w sumie mi wszystko jedno.

 

Dziwnie niektóre rzeczy wędrują - Niemcy -> Chiny -> Polska :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...