Skocz do zawartości

Hero 001 360°


Vespi

Polecane posty

Jednym z moich piór nie dawno stało się Hero 360°. Nabyłem je z powodu, niezwykle ciekawej stalówki, tj. upodobniającej pisanie tym piórem do pisania długopisem.

 

 

hero360014.jpg

Dane techniczne zaczerpnięte z jednego ze sklepów internetowych:

 

Długość z założoną skuwką: 135mm; 

Długość bez skuwki: 116mm; 

Długość zamkniętego pióra: 147mm ;

Średnica w najgrubszym miejscu: 10mm;

Waga:  13g;

Stalówka:  Medium

 

hero360009.jpg

 

hero360002.jpg

 

Hero jest kolorze niebiesko-srebrnym. Elementy niebieskie wykonane są z metalu, zaś srebrne to metalizowany plastik. 
Pióro jest wykonane poprawnie.Nie ma na nim nadlewek materiału, lakier ma całkiem ładny matowy-metaliczny połysk.

Pióro ma design szkolno-uczelniany, nie ma w sobie nic z eleganckości. Ot, takie całkiem nie brzydkie użytkowe piórko, za rozsądną cenę. 

 

hero360018.jpg

 

Moje piórko technicznie wykonane jest dobrze, nie ma problemów ze zbyt dużym przepływem, nie zostawia kleksów. Skuwka jest wciskana, nie siedzi, ani za mocno, ani za lekko. Pióro "tankuje się" przy pomocy, standardowej pompki Hero. Gwinty również są w porządku.

 

hero360029.jpg

Hero, jak wiele chińskich piór, nie startuje od razu, wymaga użycia starożytnej chińskiej techniki, tj. namoczenia końcówki pióra, np. o język.  :) Pióro pisze cienką linią, lekko drapiąc, jest suche. Wrażenie z pisania tego typu stalówką, jest dziwnym, ciekawym przeżyciem. Nie piszę się nim jak zwykłym piórem, odczucie jest zbliżone do pisania rapidografem o grubości 0,35mm. 

 

hero360021.jpg



Porównanie stalówki Pelikana M150, ze stalówką Hero 001 360:
hero360028.jpg

 

 

 

Próbka tekstu sfotografowana Smartfonem, w godzinach wieczornych, jeśli uda się zmusić skaner do współpracy wrzucę lepszą zeskanowaną próbkę. 

 

tek.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również. Te pióro, bardziej pisze jak rapidograf, a nie jak pióro, czyli drapie i przy szybszym pisaniu czasem przerwie. Jako ciekawostka: ok; jako pióro na co dzień: nigdy. Za tą cenę, może być nietypowym chińskim piórem w kolekcji. 

Ciekaw jestem jak piszą jego w/w bracia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że o ile dobrze widzę Parker ma pojedynczą, a i Trident jest bardziej podobny z wyglądu. Ale kojarzę że widziałem gdzieś (na starym forum?) stalówkę, która jest niemal identyczna do 360. Ale dawno to było i mogę się mylić, zwłaszcza że nie byłem wtedy jeszcze ta nakręcony na pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sailor Trident ma "potrójną" stalówkę, Hero 360 podwójną. Bardziej mu, prawdopodobnie, do Parkera,

sailor ma potrójną, parker pojedynczą podobnie jak Hero. Hero ma również dodatkowo naciętą stalówkę "na krzyż" o ile dobrze pamietam. Dzięki temu miało rzekomo pisać dowolnie obrócony (tak jak i trident) a nie jak parker jedynie w dwóch położeniach. 

Edytowano przez Pilot Inspektor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się nim pisać w zakresie 360 stopni. W "klasycznych" położeniach stalówki mniej drapie, niż "na krawędzi". Co nie zmienia, że piszę przeciętnie. Tak się przyglądam, przyglądam i testuje i mnie się wydaje że Hero ma podwójną stalówkę. Dwie płaskie stalówki ułożone jedna na drugiej, co daje nam nacięcie w kształt krzyża.  

Edytowano przez Vespi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...