Skocz do zawartości

Senator


Ann_gd

Polecane posty

Mam Senatora Presidenta, współczesny egzemplarz ze stalową stalówką. Bardzo eleganckie pióro aczkolwiek z różnych przyczyn jest u mnie obiektem kolekcjonerskim a nie użytkowym. Pióro kilka lat leżało nieużywane. Gdy wreszcie zacząłem je używać i testować różne atramenty, to uszkodziłem mechanizm napełniania. Jest to na pewno efekt braku obycia z  piórami tego typu. Mam jednak solidne podstawy do twierdzenia, że w moim egzemplarzu mechanizm od początku nie pracował idealnie, skutkiem czego było kombinowanie, które nie mogło się dobrze skończyć  :)  Pióro da się używać, ale tłok bardzo ciężko chodzi. Skutkiem tego jest problem z czyszczeniem pióra np.przy zmianie atramentu.

 

Pióro ma stalówkę M, ale nie jest to lubiane przeze mnie M z Parkerów. Senator President pisze dość "twardo". W zestawieniu z dotychczas używanymi emkami różnicę pomiędzy nimi porównałbym do różnicy pomiędzy ołówkiem H a HB/B. Najlepiej w tym piórze wypadł atrament Montblanc Royal Blue, większość pisała bardzo blado, jak w stalówce F Jottera (testowałem tylko niebieskie).

 

Było mi trochę szkoda uszkodzenia Senatora President bo pióro bardzo mi się podoba, pomimo wspomnianej "twardości" pisania. Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś czarno-złotego pióra "na pocieszenie". Ostatnio jednak robiłem u rodziców większe porządki i w zapomnianych szufladach znalazłem kila ciekawych piór, w tym Watermana Apostrophe i Parkera Ellipse w takiej właśnie kolorystyce. Zwłaszcza to drugie pióro zdecydowanie rekompensuje mi problemy z Senatorem, aczkolwiek najpierw muszę je oczyścić z zaschniętego atramentu.

Edytowano przez Osadnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też udało mi się dostać to pióro ze stalówką E. Świetnie pisze tylko jednak jest dla mnie za duże. Szkoda, że firma nie wypuściła go w wymiarach MB146. Chyba byłoby dla mnie idealne i skończyła by się pióroza :)

 

Przerwa w produkcji podobno była z powodu procesu o wzornictwo z firmą MB. Senator się wycofał z produkcji.

 

A te współczesne to repliki innych firm, Czy wznowiono produkcję/ Może jest też model o wymiarach MB146?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...