Skocz do zawartości

Hero 100


Alveryn

Polecane posty

Poszedłem dzisiaj pokręcić się po Kole. Wykręciłem sobie taki numer: jedynka i dwa koła w wydaniu bohaterskim. ;)

W środku - gumka bez śladu użycia. Formalnie NOS, tylko że lekko poobijany w "magazynie". Bardzo lekko.

Moim zdaniem, bliżej temu do Parkera 61, niż do 51 - charakterystyczny pierścień i podwójny "klejnot" przesądzają o podobieństwie.

Oznaczenie platerowania też jest "parkerowskie" - 1/10 12K. :)

W komplecie dostałem ładne drewniane etui pokryte zieloną laką. Zawiasy w rozsypce, ale wezmę jakiś klej, kilka gwoździków i połatam. :)

Oświetlenie sztuczne i skąpe, dlatego kolorki wyszły dziwne.

Hero1001.jpg

Hero1002.jpg

A tymczasem Hero 1000 gdzieś tam sobie pewnie płynie statkiem. Jeśli się jeszcze komuś po drodze nie spodobał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setki to chyba moje ulubione chińskie pisadełka.

Dorównują im jedynie stare 616, choć przyznam, że nie widziałem ich w wersji full gold plated.

Jedynie czasem trafiają się ze złoconymi skuwkami.

Setka, którą pokazał Alveryn to ewidentnie vintage. Chętnie bym kiedyś zestawił ją ze współczesną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przynieś współczesną na kolejne spotkanie. :)

Ciekawe, czy uzbierałoby się tego towaru wśród Forumowiczów tyle, żeby zrobić spotkanie dedykowane Wschodowi (Azji i byłym europejskim demoludom, żeby nie zawężać zbytnio). Sam mam kilka Japończyków. Tylko brakuje materiału na prelekcję. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, etui sklejone. Z tej okazji - kolejna fotka. Niestety, brakuje jednej sprężynki, więc wieczko odskakuje tylko na połowę wysokości, ale to i tak najładniejsze etui do pióra, jakie mam. Laka na drewnie to prawdziwe cudo. :)

Czeka je jeszcze delikatne czyszczenie, ale na szczęście nic poważnego się tam nie zadziało.

Hero1003.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przynieś współczesną na kolejne spotkanie. :)

Ciekawe, czy uzbierałoby się tego towaru wśród Forumowiczów tyle, żeby zrobić spotkanie dedykowane Wschodowi (Azji i byłym europejskim demoludom, żeby nie zawężać zbytnio). Sam mam kilka Japończyków. Tylko brakuje materiału na prelekcję. ;)

Jak kupie, to przyniosę.

Sam mam vintage... :)

A pomysł jest do rozważenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...