Skocz do zawartości

Bordowy Sheaffer 330


visvamitra

Polecane posty

Czas na kolejną recenzję. Tym razem poświęcę ją mojemu ulubionemu pióru. Urzekło mnie stalówką i burgundowym kolorem. Panie i Panowie, oto Sheaffer 330 z lat siedemdziesiątych XX w. Jest to najmniejsze pióro w mojej kolekcji. Nie jest ani najładniejsze ani nie pisze najlepiej ze wszystkich. A jednak jeśli z powodu okrutnego zrządzenia losu miałbym zostawić sobie tylko jedno pióro zachowałbym właśnie to. Nie wiem za bardzo dlaczego, ale czuję się z nim emocjonalnie związany. Może dlatego, że licytując je na ebayu trzykrotnie w ciągu ostatnich 40 sekund aukcji przebijałem czyjąś ofertę? Trudno powiedzieć ;)

Moja ocena:

Wygląd/design: 9/10 Bardzo odpowiada mi wygląd tego pióra. Stalówka jest piękna. Korpus jest zgrabny i dobrze wyprofilowany. Sheaffer 330 jest małym piórem ale w dłoni leży doskonale. Dodatkowo jest w moim ulubionym kolorze.

sheaffer3301.jpg

Wykonanie/jakość: 8/10 – pióro jest raczej dobrze, solidnie i estetycznie wykonane. Używam go ponad rok i mimo wieku (około czterdziestu lat) jest niezawodne. Do konstrukcji wykorzystano plastik, ale nie ma na nim wielu rys.

sheaffer3303.jpg

Waga/wymiary: 7/10 – Pióro ma 13 cm w skuwce, jest bardzo lekkie, waży ok. 15 g. W gruncie rzeczy wolę cięższe pióra, ale w tym wypadku ani skromne wymiary ani niedowaga mi nie przeszkadzają.

Stalówka: 8/10 – pióro jest wyposażone w stalową stalówkę typu inlaid w rozmiarze F. Myślę, że to właśnie z jej powodu tak bardzo lubię to pióro. Wygląda obłędnie (dla mnie) a sprawuje się więcej niż przyzwoicie.

sheaffer3302.jpg

System napełniania: 7/10 – Konwerter / naboje. Układ szczelny i pojemny.

sheaffer3304.jpg

Cena/jakość: 7/10 – Pióro wraz z przesyłką z USA kosztuje najczęściej około 150 – 200 PLN. Mi udało się je wylicytować za 120 PLN + koszty przesyłki (od sprzedawcy kupiłem wówczas kilka przedmiotów, załóżmy więc, że koszt przesyłki wyniósł 5 zł za przedmiot). Mając na uwadze jakość wykonania pióra jest to wysoka cena. Gdyby nie fakt, że tak bardzo mi się podoba nie zapłaciłbym tyle za plastikowe pióro ze stalową stalówką. Ponieważ jednak mam do tego pióra wielką słabość i bardzo lubię go używać, nie zawahałbym się wydać porównywalnej sumy na brata bliźniaka w kolorze niebieskim. Moja słabość nie zmienia jednak faktu, że w tej cenie można kupić wiele lepiej wykonanych piór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...