Skocz do zawartości

Osmia 52 - przegląd serwisowy


konis

Polecane posty

Kupiłem niedawno czarną Osmię 52. Jedno pióro tego producenta, w kolorze marble red, już miałem.

Kupione pióro, jak zwykle, miało nieszczelny tłoczek, wymagający wymiany korkowej uszczelki.

Przy okazji na warsztat wziąłem też Osmię, którą już miałem, bo w niej znowu tłoczek chodził nie tak, jak powinien, ciężko i dość trudno, i zastanawiałem się jaka może być tego przyczyna. Rozebrałem wię oba pióra na czynniki pierwsze.

9c669e65abd14e48.jpg

7c0fa96a5cf43c45.jpg

zdrówka

cdn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4a7f38f125b520db.jpg

6143adf358a1745e.jpg

Konis......ale jesteś pazerny na piniąchy.....przeca myśmy w Bolszewii przekładali z forsę z kasy państwowej do kasy państwowej......nazywało się to gospodarka socjalistyczna.....i robisz to samo..?....no ale nic my pomożemy.....otóż teraz se powchodzilyśmy do Ewropy i to się inaczej już robi.....no ale za jakieś tam piórko w prezencie dopowiemy co dalej.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu uzasadnione przesunięcie środków z grupy wydatków bieżących do grupy wydatków celowych.

Bilans domowego budżetu nie zmienia się, ale jakże znacząco i w pożądanym kierunku zmienia się jego struktura. :D

Przy okazji "opozycja" nie może protestować, że naruszam dyscyplinę budżetową :P:lol:

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Tym cennikiem jestem przerażony, nie wiedziałem że szklanka wody plus kilka kropel płynu do mycia naczyń

 kosztuje 10 zł. :w00t: 

 nałożenie skuwki na korpus 7 zł.

 dokręcenie sekcji spływaka do korpusu pióra 12 zł.

 położenie piórka na warsztat 6 zł.

 przesuniecie poszczególnego elementu w lewo lub prawo by nie zawadzały  4 zł.

 każdorazowe wzięcie piórka w dłoń 2 zł.

 i tak można mnożyć :mosking:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Wam chodzi. Skoro serwisujący i klient, zapewne po burzliwych dyskusjach ;) przystali na taki cennik to wszystko jest OK. W końcu mamy kapitalizm, nie chcemy chyba odgórnie narzuconych cen naprawy piór ;) 

 

Właśnie dopiero czytam.

Mam pytanie techniczne, może pamiętasz czym kleiłeś ten pasek z korka na uszczelkę?

Bo chyba tak było to robione?

Nie wiem jak robił to Konis, ale stawiam dychę, że "ten pasek" jest pierścieniem ;) i że nie trzeba go kleić, najwyżej doszczelnić silikonem do tłoka (jedno z tych zgrubień na tłoku można odkręcić). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...