Skocz do zawartości

Zabawy artpenami


Long Tom

Polecane posty

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Tym razem odtworzyłem prastarą opowieść o Świętym Granacie Ręcznym z Antiochii (Księga Uzbrojenia, rozdział 2, wersety od 9 do 14). Główną rolę powierzyłem artpenowi Mauscrimpta o szerokosci stalówki 2,7mm zatankowanym atramentem tejże firmy. Nareszcie znalazłem dobry do tych celów, bo niecieniujący atrament. Cdn....

skanuj0002qa.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak długo zajmuje napisanie tego krótkiego tekstu. 15 minut, 30?

Trochę mnie zaskoczyłeś tym pytaniem, bo uświadomiłeś mi, że kompletnie nie zauważam mijającego czasu podczas pisania. Odpowiadając na Twoje pytanie tekst pisałem 2 wieczory, pewnie coś koło pół godziny każdego, czyli w sumie koło godziny, ale równie dobrze to mogło być półtorej.

Zachęcam do własnoręcznych eksperymentów, zwłaszcza, ze w tym wypadku odpowiedni kształt stalówki robi za nas 2/3 roboty, a piórka są niedrogie i łatwo dostępne. Chętnie służę moim bardzo skromnym doświadczeniem w zakresie dobru sprzętu, zresztą sporo wiedzy zaczerpnąłem z tego szacownego Forum :).

Dzięki Wam wszystkim za miłe słowa i przy okazji proszę silnorękich o przeniesienie wątku do działu "kaligrafia", gdyż przez pomyłkę umieściłem go nie tam, gdzie trzeba, co dopiero teraz zauważyłem.

Pozdrawiam

LT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze chciałem się nauczyć tak pisać, ale jakoś zawsze czasu brak.

Pytanie o czas było nieco głębsze. Long Tom, można powiedzieć, że jest amatorem/nowicjuszem w porównaniu do mnichów średniowiecznych przepisujących księgi wszelakie. Jednak już daje to obraz jak czasochłonne było takie artystyczne pisanie w wiekach królów i krzyżowców. Nic dziwnego, że księga była warta dosłownie na wagę złota czy tam pół wsi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj do tego, że mnisi zwykle sami sobie przygotowywali gęsie pióra, atramenty, barwniki, pergaminy, materiały do iluminacji oraz, że artpenem pisze się łatwo i względnie szybko.

Też na co dzień jestem zagoniony i to zajęcie pozwala się odprężyć oraz pomaga zachować równowagę ducha.

Załączam drugą część przypowieści, czyli wersety od XV do XXI. Dla niewtajemniczonych jeszcze na wszelki wypadek http://pl.wikipedia.org/wiki/Święty_granat_ręczny

skanuj0004vj.jpg

Pozdrawiam

LT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...