Skocz do zawartości

Pelikan M 620 New York.


konis

Polecane posty

1.Firma - Pelikan

2.Model – Souwerän M 620 New York

3.Rok produkcji – 2003.

4.Wygląd/design i jakość wykonania

Koń jaki jest, każdy widzi. Podobny do krowy rasy Holstein. Biała skuwka, białe pokrętło tłoczka, czarna sekcja i łaciaty korpus. Co dziwne, ciemne, czarne łatki są bardziej transparentne niż te białe, co daje się zauważyć dopiero wtedy, gdy patrzymy na pióro pod światło. Pióro posiada srebrne wykończenia – klips, podwójne ringi na skuwce i pokrętle tłoka, cienki ring wzmacniający krawędź sekcji, zakończenie skuwki w formie stylizowanego gniazda i namalowane srebrną, metaliczną farbą logo – pelikan z dwoma pisklętami.

Na szerszym ringu skuwki wygrawerowano obwodowo napis PELIKAN SOUVERÄN GERMANY. Skuwka jest na pióro nakręcana. Gwint jest pewny i mocny.

5.Serce pióra czyli stalówka

Złota 18 karatowa stalówka wykonana jest dwukolorowa. Zewnętrzny pas jest złoty. Złote też jest logo Pelikana w okręgu. Reszta stalówki jest rodowana. Pod logo oznaczenie próby złota. W karatach i metryczne : 18 C – 750. Niżej oznaczenie wielkości stalówki, w przypadku mojego pióra jest to M. Stalówka pisze bardzo przyzwoicie, ale jest dość twarda i o choćby cieniu flexa można zapomnieć. Kreska jest średniomokra, a pióro pisze pod własnym ciężarem, leciutko i płynnie.

6.System napełniania – najlepszy z możliwych – piston-filler

7.Wymiary:

A.z zamkniętą skuwką – 133 mm

B.bez skuwki – 122 mm

C.ze skuwką założoną na korpus – 154 mm

Ciężar pióra z atramentem – 18,55 gramów.

8.Cena – oj trochę boli, ale nie na tyle, by żałować.

Rys estetyczny:

Kurier przyniósł pudło, w którym starannie opatulone, było takie pudełeczko.

b23b0d8d2a6b18fc.jpg

f3d92ed623330347.jpg

W białym opakowaniu było właściwe pudełeczko - srebrne:

87ef7465942a7ec1.jpg

Po otwarciu ukazało się jeszcze jedno etui z białej ekoskóry, zamykane na gumkę z fikuśnym guzikiem.

5a6526625ae24fbe.jpg

.0d8d1a06f9099c15.jpg

Dopiero w tym etui było pióro.

W pudełeczku były również : instrukcja obsługi z gwarancją i mini katalog wyrobów firmy.

Ale to wszystko nie jest takie ważne jak to :

1fce8a0738d3d47b.jpg

3ab056e7d0c71c88.jpg

8b713ba9ca72a75e.jpg

Na cap-topie srebrne logo Pelikana, jeszcze takie z dwoma pisklętami w gnieździe.

0143e3a8485175c6.jpg

Skuwka jest cała biała, nawet wewnątrz.

8a966be00ca215cc.jpg

Napis na ringu skuwki.

a9fad747b6df200f.jpg

Wspaniała stalówka, jeszcze ze starym logo.

1fafc10ce55b4287.jpg

d8f9f41ced272ba4.jpg

Zastanawiałem się, jak pokazać transparentność korpusu. Przyszło mi takie coś do głowy.

ab353baa5e2b00d6.jpg

Pióro w towarzystwie Pelikana M605 dunkel blau.

1b9c2c37e494ccff.jpg

Próbka pisma.

1a5a75bcfe71c224.jpg

Podsumowując – Pelikan jak Pelikan - biały w czarne łatki. Czemu akurat te barwy mają oddać charakter Nowego Yorku, tego nie wiem. Może dlatego, że nigdy w Nowym Yorku nie byłem.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...