Skocz do zawartości

Lamy 2000 - opinie


RafKal

Polecane posty

  • 4 years later...

Zauważyłem, że moja Lama pluje atramentem podczas wyciągania ze skuwki, plama atramentu pojawia się w dolnej części sekcji. Zalana jest od dobrych kilku mcy Yama-Budo, generalnie płukanie w destylowanej wodzie nie usunęło problemu. Dokładniej dwa dni było OK, ale jak zaczęło już ubywać atramentu w zbiorniku problem znowu wystąpił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypłucz w wodzie z ludwikiem.

Z eyedropperami miałem przeboje, że kiedy kończył się atrament zaczynały pluć- wystarczyło dopełnić i problem znikał (do następnego razu)- myślę, że ta większa ilość powietrza w zbiorniku bruździ, rozszerzając się czy w inny sposób zwiększając wypływ atramentu- proszę, niech się fizyk wypowie, bo ja dziś głowy na to nie mam zupełnie (to jest tak, że część atramentu w pojemniczku trzyma tę resztę w spływaku, żeby nie leciała jak głupia, w naboju ma łatwiej, w wielkiej cysternie to się szwenda po całym zbiorniku i nie pracuje).

 

[edycja]

A może masz pęknięcie w sekcji? Takie wzdłużne, włosowate, które się maskuje w szczotkowanym wykończeniu?

 

Nie zauważyłem jak na razie kruchości materiału. Problem widzę za to w dociążeniu na sekcję- w razie upadku ochoczo ustawi się stalówką w dół...

Proponuję popatrzeć w internetach co w bogatszych krajach domorośli eksperymentatorzy z lamą czynili.

A osobną kwestią są naprężenia własne w poliwęglanach- jak się trafi na zły kawałek plastiku, to on pęknie sam z siebie.

Edytowano przez drEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, w dolnej części sekcji, w miejscu gdzie spływak styka się z sekcją, mimo kosmicznego spasowania, zawsze jest trochę mokro. Jest mokro, taka mikro, cieniutka linia atramentu, ale moje pióro nigdy nie "pluło". Zalewam je Pelikanem 4001 turkusem. Może wcisnąłeś je trochę do sekcji i szczelina jest większa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Zanim mi odpisałeś napełniłem do pełna i jest OK. Staram się zawsze uronić;) 2-3 krople ateamentu podczas napełniania i różnicę zaciągam powietrzem. Tak powinno się postępiwać w tego typu systemach. Możliwe, że próżnia się zmniejsza...

Obejrzę dokładnie sekcję pod kątem pęknięć.

Edytowano przez konrad white
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Moje Lamy 2000 ma ciasne spasowanie skuwki z korpusem. W trakcie zdejmowania skuwki występuję więc lekkie podciśnienie - nie miałem jednak nigdy problemu z "pluciem" atramentem. Może jednak dla atramentu o bardzo dobrym przepływie na szerszej stalówce (ja mam EF) taki problem może się pojawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...