Skocz do zawartości

Eros i Psyche - pióro bezpieczne


namiki

Polecane posty

Pióro wieczne zostało przyozdobione we Włoszech, w mieście Udine, przez jubilera w zakładzie mieszczącym się przy ul. Św. Mikołaja. Mechanizm pióra jest bezpieczny. Uwagę zwraca uchwycona przez złotnika scenka Erosa i Psyche, zaczerpnięta jak wiadomo z mitologii greckiej. Całujące się postaci sprawiają, że pióro przywołuje ważną życiową ideę miłości zmysłowej. Widoczny jest również amor strzelający z łuku. (widoczny jest jeszcze jeden kupidyn, który jakby coś podaje, ale w zasadzie nie wiem o co chodzi). Na "koszulce" zauważyć można również repusowane motywy, jakby groty strzał, promienie a także wzory floralne. Warto zwrócić uwagę także na zielone pudełko z wyhaftowanym złotą nitką "szlaczkiem". Prezentowane piórko to być może jest to jedyny egzemplarz na świecie, wykonany jednorazowo przez jubilera - trudno orzec na 100%.

Piórko ma nieciekawą stalówkę, zwykła warranted 14 ct.

Pióro ma rozmiary klasycznego bezpiecznego instrumentu piśmienniczego tego typu (głupio mi się napisało ;) ) czyli około 12 cm. długości. Trudno ocenić wartość materialną. W każdym razie przedwojenne pióra posiadające inspiracje sztuką i kulturą trafiają się niezwykle rzadko i są raczej pożądane przez kolekcjonerów.

Jest to jedno z moich ulubionych piór wiecznych. Nie ze względu na wartość materialną, ale ponadczasowość bliską sercu. Spoglądając na zakochaną parę Erosa i Psyche - trudno się nie uśmiechnąć i napełnić małym, ale tak szczerym optymizmem! Zamysł jubilera aktualny był 90 lat temu, jak i dzisiaj każdemu uzmysławia piękną stronę życia. Również za kolejne 100 lat, przypominać będzie o tym upragnionym ludzkim szczęściu

p1010463o.jpg

p1010464f.jpg

p1010465ox.jpg

buzi! :wub:

p1010466l.jpg

p1010477wc.jpg

strzał prosto w serce!

p1010478kt.jpg

nie wiem co on im podaje - zatrute jabłka ;) ? może coś wkłada na wagę? Skradzione serce? Ma ktoś pomysł...?

p1010496b.jpg

a ci znowu!!

p1010486o.jpg

p1010484i.jpg

pozdrawiam- zdrówka jak to mówi Konis, mam nadzieję że miło się oglądało! :bunny01:

Edytowano przez Thay
- na życzenie Autora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...