Skocz do zawartości

The Shanghai Hero Pen Company


broerkonijn

Polecane posty

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

HERO 7001A

Pioro HERO 7001A bylo pierwszym piorem, ktore sprowadzilem z Chin. W piorze tym spodobal mi sie sposob umieszczenia stalowki – wyglada ona jak wystajaca z szeroko otwartej paszczy weza. Samo pioro wykonane jest z lakierowanego na czarno metalu/masy plastycznej, przez co wyglada bardzo efektownie. Wazy 24,5 grama, i dzieki tej stosunkowo niskiej wadze jest piorem – moim zdaniem – typowo damskim. O ile prezentowane przeze mnie wyzej pioro HERO 77 do zludzenia przypomina Montblanca, to model 7001A nie jest w mojej opinii “klonem” lub “kopia” zadnego innego modelu. Jest ladne (wiem, kwestia gustu), dzieki metalowej, nielakierowanej i wymodelowanej koncowce bardzo fajnie lezy w dloni, a majac w pamieci jego cene (niecale 4 euro) wyglada na 6 razy drozsze. Tak samo jak prezentowane przeze mnie wczesniej modele 77 oraz 9012 pioro zasilac mozna dolaczonym do zestawu tloczkiem jak i nabojami. I tak samo jak 77 i 9012 bardzo latwo slizga sie po papierze, nie stawia oporu, nie drapie. Generalnie rzecz biorac, wszystkie rozpisywane przeze mnie modele HERO z ukryta stalowka (oprocz kilku wadliwych 616) pisaly w bardzo zadowalajacy sposob.

Czyzby pioro nie mialo wad? Owszem, ma wade. Nie jest dostepne w Polsce. Zreszta tak samo jak inne modele HERO. Swoja droga, ciekawa sprawa, ze nie ma w Polsce dystrybutora tych naprawde jakosciowo dobrych, a cenowo bardzo przystepnych pior…

Z racji tego, ze fotki piora z amazon.cn sa duzo lepsze niz moje wlasne, zdecydowalem sie umiescic tylko jedno zdjecie wlasnej roboty: zdjecia na ktorym widac otwarta paszczke weza z wystajaca z niej stalowka.

41r6jfdrcklsl1000.jpg51rmxxhyu3lsl1000.jpg51vbvcplzlsl1000.jpg410c6jjnublsl1000.jpgp1120757.jpg61xopy4ahlsl1000.jpgnaamloos1zo.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałem co mi te pióro przypomina. Po tej paszcztce przypomniałem sobie o pewnym piórze, ktore kiedyś kupiłem i znalazlem; Dikawen 811. Tylko że pisalo okropnie i potem przestało zupełnie. Ale z wyglądu jest bardzo ładne. Ma tylko inny klips, też ładny :-)

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograzony w glebokim smutku informuje, ze moje HERO 343 przez moja wlasna nieuwage (a to boli najbardziej) dalo ducha i uleglo calkowitemu zniszczeniu....

Zostalo z niego kilka skoprupek, co prawda ladnie malowanych, ale jednak tylko skorupek. Mowiac proza - podczas wsiadania do mojego wlasnego auta wypadlo mi z kieszeni, poturlalo sie pod kolo, i zostalo przez nie przejechane....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, mogła sie przecież nie turlać, albo poturlać sie gdzie indziej ;-)

Tylko w tej rozpaczy czasem nie upijaj sie czarnym atramentem, sa przyjemniejsze ciecze

To sa tanie pióra, to sobie wraz z innymi zamówisz. Ale fakt człowiek sie czasem do rzeczy przywiazuje i strata czasem nawet jakiegoś glupiego przedmiotu boli, a co dopiero pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam chiński amazon no i jest trochę Hero. Który polecacie, ale ze stalówką grubszą niż F oraz z przykrytą na pół stalówką. Które sunie po papierze jak po szkle? Chciałbym zamówić, ale nie orientuje się, a recenzji Hero nie ma za wiele w necie (tych piór co chcę).

Interesują mnie modele takie jak np. ten: http://www.amazon.cn/HERO%E8%8B%B1%E9%9B%84%E9%AB%98%E7%BA%A7%E7%99%BD%E5%A4%B9%E9%92%A2%E7%AC%949012%E9%BB%91%E8%89%B2/dp/B0043D1QB2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1319215396&sr=8-1

Z tego co widziałem to jest kilka modeli takich piór, ale czym się różni jedne od drugiego poza wyglądem to nie wiem.

Edytowano przez Naleśnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograzony w glebokim smutku informuje, ze moje HERO 343 przez moja wlasna nieuwage (a to boli najbardziej) dalo ducha i uleglo calkowitemu zniszczeniu....

Zostalo z niego kilka skoprupek, co prawda ladnie malowanych, ale jednak tylko skorupek. Mowiac proza - podczas wsiadania do mojego wlasnego auta wypadlo mi z kieszeni, poturlalo sie pod kolo, i zostalo przez nie przejechane....

Piękna śmierć ;)

Warta nazwy pióra ;)

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyrazy wspolczucia ;) Konis, masz racje, Nomen omen... Alveryn, gumek ci u nas dostatek, ale i ta zachowam. Nalesnik, wybrales IMHO jedno z lepszych pior (o ile nie najlepsze) z tej kategorii cenowej. Jezeli chodzi o zachowanie stalowki na papierze to mozna je porownac do HERO 100, a nawet do 1000. Oczywiscie, jest to tylko moja subiektywna opinia, ale ja jestem modelem 9012 zachwycony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERO 7003

Z mieszanymi uczuciami napelnilem HERO 7003 atramentem i pisalem nim przez tydzien. Szczerze powiedziawszy pioro jest jak dla mnie za waskie, za cienkie, piszac nim mam wrazenie ze musze mocno je sciskac zeby mi sie nie wysliznelo z palcow. Co do samego pisania – to nie mam zadnych zastrzezen. Pisze gladko, delikatnie, miekko sunie po papierze, nie drapie, nie przerywa linii, jest poprostu OK. Moim zdaniem jest to zasluga tego, ze w piorze zamontowana jest dokladnie taka sama stalowka jak w modelu 9012.

Jedyne moje zastrzezenia dotycza wlasnie gabarytow – pioro ewidentnie nie jest dla mnie.

Model 7003 zasilany jest dokladnie tak samo jak modele 616, 329, 330, 331, 100 czy 1000, czyli na stale zamontowanym zbiorniczkiem z gumka. Dla jednych jest to zaleta, dla innych wada – tu akurat moje preferencje kieruja sie w strone zasilania tloczkiem lub nabojami.

Pioro wazy dokladnie tyle samo co model 7001A, czyli 24,5 grama, ale jest frakcje wezszy, przez co akurat dla mnie mniej wygodny.

W oczy rzuca sie design skowki: prosta, nowoczesna, bez zbednych fikusnych dodatkow, moze sie podobac.

Rowniez to pioro kosztuje na amazon.cn niecale 4 euro.

Reasumujac – pioro nie dla kazdego. Wizualnie srednio-gorna polka cenowa. Pisze swietnie, ale w malych, delikatnych dloniach.

31emsllx4klsx385.jpg

31fptsgp86lsx385.jpg

41pem3etpplsx385.jpg

51nhoxhx7lsx385.jpg

518st4nl54lsx385.jpg

20111021160201.jpg

20111021160526.jpg

20111021160542.jpg

20111021160619.jpg

naamloos1o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, na dniach zamierzam zamówić wersję 7002 oraz 9012. Czy ktoś ma doświadczenie na chińskim amazonie? Nie wiem czy powinienem się czegoś obawiać itd.

Konkretnie te 2 aukcje (innych nawet nie ma z tego co widzę): http://www.amazon.cn/HERO-%E8%8B%B1%E9%9B%84-%E9%AB%98%E7%BA%A7%E9%92%A2%E7%AC%94-9012%E9%92%A2%E7%AC%94/dp/B001MYK4JU/ref=sr_1_1?s=apparel&ie=UTF8&qid=1319643302&sr=1-1

http://www.amazon.cn/HERO-%E8%8B%B1%E9%9B%84-%E9%AB%98%E7%BA%A7%E9%92%A2%E7%AC%94-7003/dp/B0022NH9EI/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1319643140&sr=8-2

Edytowano przez Naleśnik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalesnik, o ile wolno mi Ci cos doradzic: ze wzgledu na koszty wysylki sugeruje Ci zamowic po 3 egzemplarze z kazdego piora. W ten sposob wstawiajac nadwyzke na alledrogo zwroci Ci sie choc czesc kosztow transportu.

Obawiac sie nie masz czego - jestem juz starym wyjadaczem na amazon.cn i zlego slowa nie moge o tym serwisie powiedziec.

Mam nadzieje ze bedziesz z piorek zadowolony ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak się zapytam, nie ma tam innego języka? Nawet Google Translator czasami wymięka. Raz pisze, że transport to 5 USD, raz 20 Yuanów a innym razem, że 10 (!).

Znalazłem inną stronkę, kosztuje 5.45 USD więc tyle samo :)

Fajny niebieski kolor:

7002blue_2.jpg

http://www.stationeryart.com/hero-hero-7002-stainless-steel-fountain-blue-p-2141.html?osCsid=afbc197e2d05c875cb991aa38128036d

Obok macie dostępne marki np. Hero :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam Google Chrome, i tam w prawym menu (prawa myszka) jest opcja TLUMACZ STRONE, i tego uzywam.

Wlasciwe koszty przesylki zobaczysz gdy dodasz wybrane przedmioty do koszyka i wybierzesz opcje ZAPLAC. Wtedy pokaze ci wlasciwe koszty, jeszcze przed zaplata, tak wiec wtedy mozesz jeszcze podjac decyzje czy bierzesz, czy rezygnujesz z zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

THx, ja używam Firefoxa również z translatorem (BabelFish oraz jakiś inny) - niestety jakość tłumaczonego tekstu jest gorsza niż być powinna i nie chcę ryzykować. Gdyby nie angielski sklep to bym musiał, ale tak to nie :)

Ostatecznie kupuję:

2x Hero 6013 - ma stalówkę M, wolę tę niż F, zwykle F sobie poszerzam trochę jak nie mam wyboru

2x Hero 7002 (lub 4x 7002) (niebieskie i czarne albo oba czarne albo 2 czarne i 2 niebieskie).

Koszty według strony to:

2x Hero 6013 - 10.90 USD - 58 gram

2x Hero 7002 - 10.90 USD - 60 gram

2x Hero 7002 - 10.90 USD - 60 gram (opcjonalnie)

-------------------------------------------------------------------------

21.80 USD - 120 gram = 21.80 USD + 4 USD (przesyłka) + 1 USD (za tracking - opcjonalnie) = 26.80 USD = 83,28 zł - za 4 pióra

32,70 USD - 180 gram = 32,70 USD + 6 USD (przesyłka) + 1 USD (za tracking - opcjonalnie) = 39.70 USD = 123,37 zł - za 6 piór

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...