Skocz do zawartości

Pelikan M800


ArielN

Polecane posty

.... Szczerze to Parkera wybrałem, bo jednak napawał mnie wówczas niedoświadczonego użytkownika obawami ten system napełniania....

Bardzo ciekawe wyznanie.

.... Nie po to kupujemy pióro, żeby się z nim siłować jak z długopisem....

A z jakim to długopisem tak się siłowałeś, naprawdę jestem ciekawy.

... Każde pióro ma jakieś pomniejsze wady. Często je tak bezgranicznie wychwalamy, jak właściciele swoich samochodów. Ale jak się coś zepsuje to płacz i płać....

Z mojego, niezbyt dużego zapewne, doświadczenia, wynika coś całkowicie innego, jeśli sam czegoś nie spartaczę (jeden raz, ale się zdarzyło), to pióro pisze i pisze i pisze i.... Zarówno MB, Waterman, Sheaffer czy też inny wynalazek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zakładać sytuację, że to tylko przedmiot i jak wszystko się zużywa. A co z elementami, które przywierają do ścianek korpusu, dzięki którym zaciąganie atramentu jest możliwe? Zapewne są gumowe, a jak wiadomo guma czasem sparcieje. A czy wszystkie elementy mechanizmu są metalowe? Przecież też mogą się wyjeździć lub zaciąć. Poniżej zamieszam zdjęcie tego pióra, w wersji demonstrator, na którym widać wszelkie bebechy:

http://www.image-sha...load/226/26.jpg

Jeśli chodzi o długopisy może źle się wyraziłem, ale komfort pisania jest gorszy i trzeba bardziej dociskać niż w przypadku pióra.

Edytowano przez Łukasz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zakładać sytuację, że to tylko przedmiot i jak wszystko się zużywa. A co z elementami, które przywierają do ścianek korpusu, dzięki którym zaciąganie atramentu jest możliwe? Zapewne są gumowe, a jak wiadomo guma czasem sparcieje.....

I tu sam przeżyłem niezłe zaskoczenie, jak po wielu latach wziąłem swoje stare Hero 100 wstawiłem do kałamarza, zaciągnąłem atrament i pisze rewelacyjnie, pióro, którym nie pisałem od........ lat.

Tu powinienem wstawić tekst w rodzaju "za moich czasów to dopiero robili gumki."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie! Weźmy taki Stomil... :D

W piórach chińskich "od zawsze" dodawano kauczuku do gumek. No, nie do zajechania, po prostu...

Fakt, nie do zajechania :D

A ile dzieci się narodz..... metryk urodzeń się piorami też z gumkami wypisało ;)

:lol:

Łukasz, yea, zdradzić Parkera, yea, dla, yea, Pelikana, ale wszystko w porządku, yea, będzie YEA, MB w przyszłości, jak Pani Sprzedająca mu doradzi - w sumie fajnie sie oglądało :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...