Skocz do zawartości

Parker I.M. - recenzja i opinie


Polecane posty

 

 

Ostatnio byłem u szefowej z dokumentem do podpisu i widzę, że ma nowy zestaw piśmienniczy w takim wykończeniu jak na filmie, pióro kulkowe i pióro wieczne. Czy IM Premium czymś się różni od zwykłego IM-a poza wykończeniem i dwa razy wyższą ceną? Bo głupio było mi pytać szefowej czy zasycha i robi problemy jak zwykły IM. Dziura w skuwce itp.

 

 

Przypuszczam, że jeżeli szefowa wie, że też piszesz piórem, wcale nie wyszłoby głupio takie pytanie ;)

Szefowa reaguje jak każdy człowiek ;) 

No, chyba że ma akurat NPM :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Niestety ja ze swoim IM też mam problem. Płukanie w wodzie z płynem do mycia naczyń pomogło bardzo dużo, już tak drastycznie nie drapie, ale dalej nie pisze nawet w połowie tak dobrze jak stary poczciwy Vector. A szkoda. Szkoda rzucić go do szuflady i zastanawiam się czy oddanie go na gwarancję coś by dało. :unsure:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój IM był na gwarancji dwa razy i nie żałuję, bo pióro co prawda nadal nadaje się jedynie do dociążania szuflady, ale za to mam w gratisie 2 tłoczki, jeden ten zwykły, drugi ten wypasiony. Po każdej naprawie wracał do mnie z nowym tłoczkiem w środku. Także próbuj, może Ci nawet coś naprawią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój IM był na gwarancji dwa razy i nie żałuję, bo pióro co prawda nadal nadaje się jedynie do dociążania szuflady, ale za to mam w gratisie 2 tłoczki, jeden ten zwykły, drugi ten wypasiony. Po każdej naprawie wracał do mnie z nowym tłoczkiem w środku. Także próbuj, może Ci nawet coś naprawią?

 

Hm, może i rzeczywiście spróbuję. :) Na gwarancję oddawałaś w miejscu zakupu pióra czy w jakimś autoryzowanym punkcie Parkera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pozwolę sobie wkleić to co napisałem odnośnie tego modelu w innym wątku:

 

Cóż nie do końca potrafię zrozumieć opisywanych kłopotów z Parkerem IM przez moje ręce przeszły dwa te pióra

Pierwsze IM (metal GT stalówka F) córa dostała w nagrodę na zakończenie drugiej klasy podstawówki służyło jej jakieś pół roku do czasu zgubienia/przyklejenia się do rąk.

Napełniane parkerem wymazywanym w nabojach (nie przypominam sobie aby jej kiedyś zaschło) czy wymagało rozpisywania pomimo odkładania na weekend i nie korzystaniu z niego..

Drugie zażyczyła sobie dokładnie takie samo również pisze bez problemów. Aktualnie tankowane Pelikanem 4001 turkus, zdarza się że na początek po przerwie zaczyna pisać trochę ciemniej ale to wszystko a sam widziałem że niekiedy odkłada pióro bez założonej skuwki..

Pióra córy są raz na jakieś dwa miesiące myte i tyle..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje tylko pogratulować zakupu sprawnych egzemplarzy. Na forum panuje opinia, która jest poparta doświadczeniem z użytkowania tego modelu, że jest to bubel. IMki mają wady fabryczne na spływakach, bo to masowa produkcja, do której nie bardzo się przykładają.

Znam osoby które mają to pióro i użytkują bez problemów, niestety o moim juź nie można było tego powiedzieć, nawet dwie naprawy gwarancyjne i jedna u kolegi @Zero nie zlikwidowały problemu z zasychaniem i wyparowywaniem atramentu. Mój IM pisze tylko dlatego, bo wymieniłam spływak ze stalówką wyjęty z innego, sprawnego pióra marki Parker.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jakiś czas temu (połowa lutego) płukałam wszystkie moje stalówki, w tym IM - po płukaniu pióro dostało świeży nabór Parkera, popisałam nim 1-2 dni. Było jakieś 3/4 naboju. Dzisiaj sprawdzam - rezerwa została, nic więcej. Czy to możliwe, żeby atrament z taką szybkością parował? Aż tak, że przez miesiąc z praktycznie pełnego do pustego? W Vectorze jest to praktycznie niezauważalne.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podstawowa dolegliwość tych piór, pisać nie chcą, ale atrament pożerają z prędkością światła.

Wg mnie problem leży w spływaku. Niedawno wymieniłam spływak razem ze stalówką na części od Urbana, tak jak tu wcześniej pisali Forumowicze, pasuje, ale trudno było wyjąć spływak, zniszczyłam go przy okazji, i oskalpowałam sobie palec. Teraz pióro pisze bez zarzutu i atrament w tłoczku wciąż jest, a minął już chyba miesiąc, na pewno 3 tygodnie, musiałabym sprawdzić, a teraz nie mam jak.

Innego sposobu na zrobienie z IMa pióra użytkowego nie znalazłam, a wierz mi, szukałam gdzie się tylko dało bo uwielbiam to pióro za wygląd.

Edytowano przez vela44
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (połowa lutego) płukałam wszystkie moje stalówki, w tym IM - po płukaniu pióro dostało świeży nabór Parkera, popisałam nim 1-2 dni. Było jakieś 3/4 naboju. Dzisiaj sprawdzam - rezerwa została, nic więcej. Czy to możliwe, żeby atrament z taką szybkością parował? Aż tak, że przez miesiąc z praktycznie pełnego do pustego? W Vectorze jest to praktycznie niezauważalne.

Tak, to możliwe żeby atrament z taką prędkością pasował. To norma w tych piorach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podstawowa dolegliwość tych piór, pisać nie chcą, ale atrament pożerają z prędkością światła.

Wg mnie problem leży w spływaku. Niedawno wymieniłam spływak razem ze stalówką na części od Urbana, tak jak tu wcześniej pisali Forumowicze, pasuje, ale trudno było wyjąć spływak, zniszczyłam go przy okazji, i oskalpowałam sobie palec. Teraz pióro pisze bez zarzutu i atrament w tłoczku wciąż jest, a minął już chyba miesiąc, na pewno 3 tygodnie, musiałabym sprawdzić, a teraz nie mam jak.

Innego sposobu na zrobienie z IMa pióra użytkowego nie znalazłam, a wierz mi, szukałam gdzie się tylko dało bo uwielbiam to pióro za wygląd.

 

Czytałam na forum jak opisywałaś transplantację stalówki z Ubrana. :D

Kurcze, nie sądziłam, że to aż z taką prędkością idzie. Ze swoim dalej się męczę, choć już tracę nadzieję, że to pióro się stanie moim "codziennym" użytkiem. A szkoda, bo ma dla mnie bardzo dużą wartość sentymentalną.

Może spróbuję reklamować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś się zdecydowała na reklamację, to może zasugeruj, że problem leży w spływaku (wcale nie musi tak być w Twoim przypadku, ale nie zawadzi podpowiedzieć) może dadzą nowy i trafi się sprawny. Trzeba próbować, a nuż się uda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

A mój IM akurat nie ma problemu z zasychaniem. Nie wiem co jest tego powodem. Na początku strasznie zasychał. Codziennie przed pierwszym pisaniem w szkole trzeba go było rozpisywać. Teraz spokojnie wytrzymuje kilka dni do tygodnia bez konieczności rozpisywania. Wiadomo tydzień to nie kilka miesięcy, ale jest poprawa.

Pamietam, że w międzyczasie wymieniałem w nim skuwkę, bo w starej pękła tuleja, ale watpię czy to było przyczyną, bo przecież skuwki są takie same.

Ale i tak myślę nad wymianą, bo pisze strasznie szorstko.

Edytowano przez Tales
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...