Skocz do zawartości

Podróbka wyznacznikiem statusu społecznego, czyli recenzja Hero 330 i 331


Ziemniaczek

Polecane posty

Cześć! Jako, że przytrafiła mi się możliwość poszperania po domu, to znalazłem te oto cuda ;)

Zatankowałem Hero Blue

Hero_-_Herb_330_i_331_-_recenzja_v.jpg

2d5c9d1403af1.jpg

https://zapodaj.net/2d5c9d1403af1.jpg.html

Hostingi coś się nie lubią z takimi skanami, więc wrzucam w takiej formie żeby nikt i na niczym nie miał (a przynajmniej tego chcę) problemu z przeczytaniem...

Przepraszam za moje pismo, ale podobno jeszcze się kształtuje :D

bb9f04477cf4f5a0med.jpg

238026456ed1e362med.jpg

541fb398059d6790med.jpg

30b14c5fd26e41dcmed.jpg

aa27d092194f58c3med.jpg

d1b52b0a32f846e7med.jpg

fc6c83913e9eed42med.jpg

b517748f68e35e8fmed.jpg

Z tego co zobaczyłem później jest to Herb, ale (że jak przystało na Chiny - jest,,podróbką'') nazwy stosuje się wymiennie (skrót myślowy) :)Te piórka były z Tamtych Lat. Natomiast jeśli ktoś chciałby zasmakować owych lat, polecam udać się do Oszą wcześniej przygotowując 339 (x ilość piór oczywiście ;) ):

95d7a7e85b4f946bmed.jpg

40bac660d1846274med.jpg

 

Edytowano przez Ziemniaczek
Jakość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pióro wzorowane (zerżnięte) z jakiegoś modelu Parkera (51?)... Patent na pewno już wygasł. Nie znam się, ale dla mnie jeżeli jakaś firma tworzy pióro identyczne, lecz nie używa znaków i nazw zastrzeżonych producenta, nie wprowadza kupującego w błąd, jest po prostu wzorowane na oryginale i według mnie jest ok, bo wiemy co kupujemy. ^_^

Sam posiadam starego Hero 330 i jestem bardzo zadowolony właściwościami piśmienniczymi :D 

Edytowano przez Bartosz_T
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było moje pierwsze pióro wiecznie. Towarzyszyło mi wiernie przez całą szkołę podstawową. Miałem cztery sztuki (każde do innego koloru atramentu - czarny, niebieski, zielony i czerwony plus oczywiście). Pisały cieniutką kreską.

Dzięki za recenzję i możliwość powrotu do przeszłości ?

 

PS - tak to chiński odpowiednik Parkera 51.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bartosz_T napisał:

Jest to pióro wzorowane (zerżnięte) z jakiegoś modelu Parkera (51?)... Patent na pewno już wygasł. Nie znam się, ale dla mnie jeżeli jakaś firma tworzy pióro identyczne, lecz nie używa znaków i nazw zastrzeżonych producenta, nie wprowadza kupującego w błąd, jest po prostu wzorowane na oryginale i według mnie jest ok, bo wiemy co kupujemy. ^_^

Sam posiadam starego Hero 330 i jestem bardzo zadowolony właściwościami piśmienniczymi :D 

Z tym Hero to podobno było tak, że Parker miał produkcję w Chinach i rząd chiński go wyeksmitował, a fabryką tzn. budynek, papiery, maszyny etc. zostały. Również jestem zadowolony z pisania nim, co ująłem w recenzji - podoba mi się bardziej niż Omega... 

Znalazłem także drugie piórko - jest to według mnie Zebith. Co przypomina? Parkera Duofolda Centannial Czarny GT ;)

Recenzja już napisana, tylko nie znam modelu - tylko firma 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, prumar napisał:

Mam Parkera 51 i Hero 616 Jumbo i ani w jednym ani w drugim strzałki nie mam. A są do siebie bardzo podobne.

No właśnie. W Hero 330 jest strzałka, która jest również na sekcji w moim modelu. Bordowe to na pewno Hero 330 ;) 

 

Thay napisał, że to pióro to Hero 616 - nie zgadzam się z nim - właśnie przez klips na skuwce oraz strzałkę na sekcji.

 

Ktoś wyprowadzi mnie z błędu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2017 o 21:49, Bartosz_T napisał:

Słyszałem o tym. Nie do końca jest to chyba Parker 51, gdyż te miały metalowe skuwki a Hero 330 ma plastikową, gdzieś widziałem Hero z identyczną skuwką jak ta z Parkera 51, tylko nie pamiętam oznaczenia liczbowego :P 

TO pióro to Hero 616. To, o którym pisze Bartosz_T. To  identyczną skuwką jak ta z Parkera 51.  Nie Twoje. Porównuję Parkera 51 i Heto 616. Tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kolega hubertus "odgrzebał" stary wątek o Hero. Fajnie poczytać stare tematy, dochodzenia, przepychanki słowne ;) Temat strzałek w piórach Hero to temat zwariowany, strzałki były stosowane głównie w trzech modelach, Hero 329,330,331 i te same pióra mogły też nie mieć strzałki, ponadto strzałki występowały w dwóch wariantach. We wczesnych modelach była to wtopiona blaszka, w późniejszych stosowano coś w rodzaju naklejki miedzianej z pozłotą. Te same modele piór różnie też wyglądały, w zależności od lat produkcji mogły się minimalnie różnić wyglądem. Hero 329 przypominające P.21 różniło się skuwką, były wersje aluminiowe i miedziane. Hero 330 też występowało w wielu wariantach i nawiązywało do P.61 podobnie jak Hero 331. Hero 330 miało też wersję która była niemal klonem Parkera 61, Super Hero 330 bo o tej wersji mowa. Herb 330 jest podróbką Hero 330, tu nawet nie ma o czym pisać ;) Hero 616 to podobieństwo do Parkera 51 tylko Parkerów 51 też jest sporo odmian i trzeba to również potraktować jako nawiązanie a nie kopiowanie. Mamy jeszcze Hero 612 które również przypomina P.61 ogólnie z Hero to jest mały Meksyk :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...