Skocz do zawartości

Lamy Vista


Gość

Polecane posty

Pióro, które chciałbym przedstawić jest zapewne wszystkim znane?

Długo zastanawiałem sie nad kupmem tego pióra.

-"Przede wszystkim po co mi ono potrzebne?"

Długo po głowie chodziła mi taka myśl... 

Jednak gdy przyszedł mi pomysł aby kupić prezent dla dwóch pań nauczycielek, nie było innej możliwości jak tylko Lamy Vista.

 

To pióro o nowoczesnym i śmiało mogę powiedzieć pomadczasowym wyglądzie, lekkie, dobrze wyprofilowane i przede wszystkim jak nic innego przyciąga wzrok ! (Jak każdy demonstrator ?)

20170808_170036.jpg

Pióro w liczbach

Długość zamkniętego pióra : 14 cm

Długość otwartego pióra : 12.9 cm

Grubość sekcji : 11.45 mm

Grubość korpusu : 12.00 mm

Posiada stalową stalówkę z bardzo gładkim ziarnem dzięki czemu nawet moje EF nie sprawia problemów przy pisaniu.

Nie da się jednak ukryć, że słychać jak stalówka sunie po papierze, jednak nie nazwałbym tego drapaniem ?

20170808_170236.jpg

Spływak u dołu jest powiedziałbym dziwnie nierówno powycinany. Nie jest to wielki minus, jednak Lamy mogłoby się trochę bardziej przyłożyć...

 

20170808_170154.jpg

Nie widać tego gdy pióro jest zatankowane, ale na spływaku są widoczne przebarwienia,  zapewne od zapowietrzonej formy we wtryskarce.

Pióro może być używane zarówno z nabojami firmowymi Lamy, jak i konwerterem Z24/Z2820170808_170217.jpg

Dołączam jeszcze małą próbkę pisma z Fragmentu artykułu National Geographic pt." Odyseja Kosmiczna"

20170808_175354.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę odpowiednik Ikei w świecie piór, proste ale fajnie wzornictwo. Świetnie wygląda zalane czerwonym atramentem.

No i mamy użytkownika zadowolonego z cienkiej stalówki LAMY a  opinia jest dobrze udokumentowana. 

A co eyedroperów to i tak lepsze są piston fillery  :mosking:

Edytowano przez TopikSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TopikSH napisał:

Trochę odpowiednik Ikei w świecie piór, proste ale fajnie wzornictwo. Świetnie wygląda zalane czerwonym atramentem.

No i mamy użytkownika zadowolonego z cienkiej stalówki LAMY a  opinia jest dobrze udokumentowana. 

A co eyedroperów to i tak lepsze są piston fillery  :mosking:

Lamy Safari też można uznać za Ikee (może nawet Alstar). Wszystkie transparenty ładnie wyglądają, a zalane czerwonym atramentem to już... ;)

Racja, większość stalówek EF drapie. To chyba te same są, nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, TopikSH napisał:

@Ziemniaczek Trudno się nie zgodzić,  Lamy Safari i Vista to przecież to samo pióro a z czerwonym atramentem w demonstratorze może konkurować tylko pomarańczowy i turkusowy.

Z tymi kolorami, które są ładne, to trochę jak z zupą w reklamie - ma wyglądać ładnie, a nie smakować. Podobnie z atramentem. Nie twierdzę, że czerwony, pomarańczowy i turkus /-owy są brzydkie (bo był zgrzeszył), ale taki bardzo bardzo jasny zielony czy każdy inny są ładniejsze; pytanie, czy nadają się do pisania...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Ziemniaczek napisał:

Zdradzisz nam co poszerzy twoją kolekcję?

Oczywiście. Zdecydowałem się na Caplessa Carbonesque blue i atrament Standardgraph Cornflower blue.

Atrament już jest, pióra niestety brak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można wtrącić moje 3 grosze, nie za bardzo widzę tutaj turkusowe odcienie, Standargraph Cornflower Blue raczej jest w kategorii bardo jasno, a może raczej blado niebieskich, używam go w Monteverde Prima turquoise, które jest mozaika błękitów i tukusu. Atrament raczej nie ciekawy i niczym nie wyróżniający się, blady i daje wrażenie wodnistego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 2 years later...

W jednym z pięciu Safari mam ten problem, w pozostałych nie. To problematyczne pisze bardzo mokro, chyba przez to atrament jakoś wydostaje się do skuwki. Problem nasila się w wyższych temperaturach.

Pomaga wyczyszczenie wnętrza skuwki i sekcji, i składowanie pióra pionowo stalówką do góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...